Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkanélküliek veletek hogy...

Munkanélküliek veletek hogy viselkednek a szüleitek?

Figyelt kérdés
Pályakezdő vagyok. Sajnos nincs munkahelyem, mindenhonnan elküldenek, mert nincs tapasztalatom. Közmunkára se vesznek fel. A szüleim teljesen ki vannak rám akadva, hogy nekik miért kötelező engem eltartaniuk. De hát mit csináljak, ha nincs munka? Nagyon rosszul érzem magam.

2015. márc. 7. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Most végeztél a tanulással? Ha igen akkor a szüleidet nem értem min vannak meglepődve. Míg nem kap az ember munkát addig pénz se jön. Persze ha nem is próbálkozol az más helyzet, de ahogy olvasom nem erről van szó.
2015. márc. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%
De miért nincs tapasztalatod? Gyakorlatra kellett volna járni, akár olyanra is ahol mondjuk épp csak minimálbért fizetnek aztán akkor máris lenne tapasztalatod.
2015. márc. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nyilván ha próbálkozol, ha keresel, mégis semmi, nem a te hibád! Nem kell téged eltartani, de akkor küldjenek ki az utcára koldulni, mást nem tehetsz.

De menj be a munkaügyi központba, ott találni fognak neked valamit, ha más nem, utcát söpörsz, bár ha nekem lenne gyerekem, inkább eltartanám, amíg nem talál rendes munkát, de ki hogyan látja a világot.

A nővérem is sokáig volt ilyen helyzetben, de kapott munkát a munkaügyisek találtak neki. Az öcsémnek is ők találtak. Sőt, ha másik városban találsz munkát, akkor tudsz albérlettámogatást kérni, ami egy évig havi 100 forint. Ez hatalmas segítség!

2015. márc. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Iskola után mivel akkor sem találtam munkát bejelentkeztem a munkaügyibe, felvettek tanfolyamra aminek lassan 4 hónapja vége, de azóta sincs munkám. Egyszerűen sehova nem kellek.
2015. márc. 7. 15:59
 5/8 A kérdező kommentje:
Milyen gyakorlatról beszélsz?
2015. márc. 7. 16:00
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Elmondod, hogy milyen tanfolyamot végeztél? Így legalább mások tudni fogják, hogy az az irány felesleges.

Szerintem még tanulnod kellene. Vagy egyetem, vagy másik tanfolyam-amelyet a munkaügyi közp. már valószínűleg nem finanszíroz meg. Ám azért megkérdezhetnéd őket, mondván, ezzel a papírral nem jutottál semmire. Hiszen bizonyítani is tudod.


Olvastam az ún. duális egyetemi képzésről. Ha bejutnál ilyenre, akkor az egyben fizetést is jelentene.

2015. márc. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az egyetem nekem kilőve. Érettségin is éppen átmentem mindenből. Sajnos nem tudok úgy tanulni, hogy megmaradjon a tananyag sokáig, valamint ha van 100-120 tétel akkor meg pláne nem. A szakma az jól sikerült igaz, de ott csak 20 tételből kellett készülni.
2015. márc. 7. 16:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Nemtudom. 30 éve a 3-kérdéses társalgást folytatjuk. Gyakorlatilag idegenek számomra.
2015. márc. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!