Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kolléganőmnek kellemetlen a...

Kolléganőmnek kellemetlen a szájszaga. Mit tegyek, hogy el tudjam kerülni? Nem akarom megsérteni.

Figyelt kérdés

Babát várok, sajnos nagyon érzékeny lettem különböző szagokra, illatokra.

Kolléganőm állandóan hagymát eszik: vöröshagyma, lila hagyma, fokhagyma, medvehagyma, igazából napi szinten végigkóstolja az összeset. A hagyma szaga ellen rágóval védekezik és a hagyma meg a mentol szaga együtt valami rettenetesen kegyetlen.


Egy irodában vagyunk, nagyon közel ül hozzám, ráadásul állandóan mellém gurul a székkel és suttogva beszél hozzám.


Nem szeretném megbántani, de tényleg émelygek a hagyma-mentol kombótól, főleg napi 10 órában.

Hogy hívjam fel rá finoman a figyelmét? Nyilván nem szabhatom meg, hogy mit egyen, de valahogy jelezni szeretném, hogy legalább ne guruljon kartávolságon belülre.


Köszönöm a válaszokat.



2015. márc. 24. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem nincs nagy fantáziám, biztos jönnek majd itt a sziporkák, de szerintem terhesként pláne, de anélkül is nyugodtan megmondhatod neki, hogy ne egyen hagymát, mert erős szaga van. Kellemetlen egy nő lehet, hogy ennyire tapintatlanul rádmászik. Mikor dolgozik és hagy téged dolgozni, ha állandóan a te füledbe duruzsol?
2015. márc. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki udvariasan. Ha értelmes, akkor inkább örülni fog, és ezután jobban figyel majd a szájápolásra.
2015. márc. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Ne a szájszagot emeld ki, hanem hogy ne haragudjon, de az állapotod miatt nem bírod a hagymát.
2015. márc. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Nem kell ehhez terhesnek lenni, így is émelyegne tőle a gyomrom, de hogyhogy emiatt még nem szóltál neki?

Valószínű azért csinálja, mert azt hiszi, nem érződik.

Most kissé nehezebb lesz neki megmondani, hogy már megevett melletted 40 tonna hagymát, lehet, eléggé vörös lesz majd ettől.

Csak finoman!

2015. márc. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Hagyma esetén igenis megszabhatod, mit (ne) egyen. Kultúrember nem eszik hagymát egy szűk munkahelyi szobában. Tahó a hölgy.
2015. márc. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez nem sértés, hiszen csak a hagymától rossz a szaga, ahogy mindenkinek. Munkahelyen nem szokás hagymát enni.


...vagy egyél te is és nem érzed :-)

2015. márc. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hugyosgalacsin ***** válasza:
0%
han nem vagy elég ember, hogy a büdös pofájába mond az igazságot, hogy a szájából trágya szag ömlik kifelé akkor, szívhatod életed végéig
2015. márc. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tenylehgg válasza:
Én annyit ajánlok hogy msotanában ha oda gurul hozzád,mindig mondogasd hogy úhh mi ez a hagyma szag ? Nyilván mondani fogja hogy bocsi épp azt ettem. És ezt 2 nap után eljátszod és mondod hogy bocsi de nem szereted a hagymaszagot. Ha viszont szerencséd van ,minél többször mondod hogy mi ez a hagyma szag ,ő maga fog leállni a hagymaevéssel ,mert látja hogy felfigyeltél rá. Mert persze ő nem érzi a szagot.
2015. ápr. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!