Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi az etikus viselkedés egy...

Mi az etikus viselkedés egy dolgozó részéről ha a cég ingyen túlórára kényszeríti abszolút feketén inkorrekt módon?

Figyelt kérdés

A helyzet manapság elég mindennapi millió munkahelyen van ilyen. Felveszik a dolgozó 4-6 órás szerződéssel, és már felvételkor közlik hogy „lesznek néha túlórák”. A dolgozó a maga naiv módján gondolja, hogy nem baj legalább kapja majd a túlórapénzt.

Hát a túrót kapja.

A dolog úgy néz ki, hogy lejár a munkaidő, és alap, hogy mindenki marad még több órát. Papíron 4-6 óra a valóságban 8-10, néha 12. Nem néha, hanem minden egyes napon.

Nem kérdik meg tudom-e vállalni, maradni kell kész pont.

Hiszen „szóltak már felvételkor hát nem”?


Pénz: egy fillér se. Senkinek.

Ha rákérdezek: majd megkapod. De mikor hogyan és mennyit? Nincs válasz. Fizetési papíron rajta van? Dehogy van. Jelenléti íven rajta van? Dehogy van. Oda csak a 4 órát szabad beírni.


Régebbi dolgozók szóltak hogy ne nagyon feszegessem a témát, úgyse kapok egy fillért se, ha meg kérdezgetek még ki is rúgnak.

Örüljek hogy az alap pénzt megkapom (minimálbér).


Ilyenkor mit tehet a dolgozó? Egyáltalán adott esetben hogy bizonyítja hogy ő 4 órás szerződéssel egy éve napi 10 órázik? Papír nincs róla.

A többi munkatárs mint tanú? Ugyan. Úgy remegnek az állásukért, hogy egyik se merne a cég ellen vallani.

De akkor mi marad?


2015. ápr. 18. 15:41
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Milyen minimálbéres állást hol? Bármikor?

Ha van számottevő tapasztalatod, van képzettséged (akár egy büfédiploma ami előny az irodai munkáknál), van ismerősöd, lesz munkád előbb utóbb, általában inkább utóbb.

Ha nem, akkor esetleg jelentkezel gyártósorra ahol jobb helyeken annyit dolgozol és úgy, ahogy papíron le van írva - csak lehet amint lejárnak az utánad kapott engedmények, kiraknak és jön másik.

Mekikbe diákokat vesznek fel, eladónak akkor, ha van tapasztalatod vagy OKJ-d.

Azok, akiknek még a fél minimál is számít a megélhetéshez nem fogják kockára tenni a fél minimálbérüket sem. Szóval nincs mit tenni, vagy eljössz, vagy nem maradsz ott a többiekkel túlórázni - és akkor a főnökség rak ki. Te pedig feljelentheted őket.

2015. ápr. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Igen én is bírom amikor valaki földrengető baromságokat ír.

kedvem lenne az illetőhöz beállítani egy kisebb tömeggel hogy na itt vannak azok akik pestiek nincs állásuk és kéne nekik egy minimálbéres meló.

BÁRMIKOR ugye?


Pesten minimalbéres állást bármikor találni

2015. ápr. 20. 18:33
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Vidékre elfogadom amit irtok mert ott még minimálbéres állást se könnyű találni.


De Pesten?! Ne vicceljetek már. Millio helyen keresnek eladót, pénztárost stb alja munkát. Minimálbért ugye meg kell adniuk mindenhol, az kb netto 390 ft per ora. Ha van gyerek akkor több is.


Mondjuk minimalberbol is szinte lehetetlen Budapesten megélni de még mindig jobb mint amiket itt irt a kérdező.

2015. ápr. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Aha. Ez a cég is pesti. Akkor rá nem érvényes a "minimálbért meg kell adni"?

És ah erre a cégre nem érvényes - és LÁSS CSODÁT nem érvényes úgy tűnik - akkor tán lehet h más cégre se érvényes?


És hadd kérdezzek már valamit! MI van ha egy cég azt mondja egy régóta munkanélküli embernek akinek egy fillérje sincs, hogy felveszlek réged minimálbérért, de az állást csak addig trathatod meg ha havonta a fizudból mondjuk egy 20-ast a zsebembe perkálsz?

Ha egyszer is elmarad a pénz - ki vagy rúgva.

Ha bárkinek szólsz erről letagadok mindet és ráadásként ki vagy rúgva.

Hm?

Na akkor hogy teljesül az általad leírt dolog?


És azt hiszed ilyen feltételekkel nem lehet embert találni?

Hát dehogynem.

Lehet bizony!

Itt pesten is akár!



"Minimálbért ugye meg kell adniuk mindenhol"

2015. ápr. 20. 19:14
 15/30 anonim ***** válasza:

" van ismerősöd, lesz

munkád"


Persze, hogyne, nyilván van ilyen is. De nem olyan mértékben mint amennyire a magadfajta ezt folyamatosan hangoztatja. Te is ebben nőttél fel, ezt súlykolták beléd otthon, hogy csak ismerőssel lesz munkád?

Gondolom hiába mondanánk sokan, hogy nulla ismeretseggel is van allasunk? Akkor is csak ezt a hülyeséget hangoztatnád továbbra is. ugye?

2015. ápr. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Pontosítsunk. Nulla ismeretséggel is lehet állást szerezni.

Ilyen huklladék szart amiben én is vagyok, ahol minimálbérért (se) mapi 12 órázol. Ilyet igen.


De nekem ne mondja senki, hogy ismeretség nélkül normális állást lejet találni. Ne is strapálja senki magát úgyse hiszem el el. Nem lehet.

Sógor koma haver. Móricz: Rokonok.

Ez van.


"Gondolom hiába mondanánk sokan, hogy nulla ismeretseggel is van allasunk"

2015. ápr. 21. 08:42
 17/30 anonim ***** válasza:

" De nekem ne mondja senki, hogy

ismeretség nélkül normális állást

lejet találni. "


Pedig lehet. Nekem se segített ismerős soha. Páromnak se. És az általad írt összeg többszörösét kapjuk ami amúgy még mindig viszonylag kevés mert egy normális családi ház vagy lakás vásárláshoz sajna ez is kevés!


Nem is értem te hogy jössz ki havi 40-50 ezerből?!

2015. ápr. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Kérdezõ, te már régi nem az etikus viselkedésrõl beszélsz, csak gyártod a kifogásaidat. Ismerettség nélkül is lehet munkát találni. Ha nem tetszik a meló, lépj le, ennyi. A helyzet annál a cégnél soha nem fog megváltozni. Papíron minden rendben van, csak ez számít. Szólni senki nem fog, és ha ellenõrök jönnek akkor is kb. a kollektíva fele egy emberként fogja mondani hogy a túlórák rendesen fizetve vannak. Mert annyira féltik az állásukat. Illetve mondhatnám úgy is hogy Veled együtt féltik az állásukat. Mert velem pl. ezt munkahely nem tenné meg soha.
2015. ápr. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

túlóra és dolgozók: tessék utána olvasni a neten annak a kórházi dolgozói kollektívának akik egy emberként vették fel a kesztyűt és dokumentumokkal igazolták hogy ki nem fizetett túlórák tömkelege van a kórházban.

ezek diplomás szakápolók sokszor diplomás orvosok! nem ám nyolc elemis betanított dolgozók. mertek odaállni és jogi útra terelni a dolgot. volt is vizsgálat és mindent rendben talált....


no comment.

ők kiálltak. bizonyítottak. egységesen. kollektíve.

és mire mentek? szarra se.

na most ha ezt diplomás orvosokkal is meg lehet tenni akkor?????


[link]


ja lett a dologból mégis valami. a vezérnővér aki a legjobban felvette a kesztyűt most kereshet állást.



!!!!

na akkor?

2015. ápr. 21. 11:18
 20/30 A kérdező kommentje:

erre mit lehet mondani? A szükség nagy úr ennyi.

pár éve még azt mondtam volna hogy

a) ennyiért én aztán nem dolgozom

b) ennyiből nem lehet megélni


mindkétszer nagyot tévedtem!

sőt lesz idő amikor még egy ilyen állás is olyan kincs lesz hogy a templomba járok majd hálaimát rebegni hogy ez is van!

és vannak akiknek ez az idő már most is eljött!


Nem is értem te hogy jössz ki havi 40-50 ezerből?!

2015. ápr. 21. 11:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!