Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudnám motiválni magam?

Hogyan tudnám motiválni magam?

Figyelt kérdés

Programozóként dolgozom egy neves multinacionális cégnél. Pályakezdőként szerintem jól keresek (nettó 300-400 között), szóval minden tökéletes.


De szeretném fejleszteni magam, egyre jobb és jobb lenni, ezért minden hétvégén egyik nap (általában szombaton, vasárnap a pihenésé) magamtól akarok gyakorolni, utánaolvasni a munkahelyen használt technológiáknak stb.


De egyszerűen nem érzem a motivációt.

Úgy értem nem tudok nekiállni, hogy akkor most gyakoroljunk. Mondom magamba, hogy oké, csak előtte egy kis facebook, youtube, egy sorozatrész, egy fél órás kocogás stb. És ilyenkor sokszor az egésznap elmegy ilyen "hülyeségekkel".


Egyedül úgy tudom elkezdeni a gyakorlást, hogy megiszok 1-2 kávét (vagy energiaitalt), és akkor attól kapok egy olyan kezdőlöketet, hogy 8-10 órát végig tudok nyomni (kisebb szünetekkel közben persze).


De mikor magamtól kéne rászánni magamat, mindenféle segédeszköz nélkül, az nem megy.


Pedig érzem magamon, hogy a képességeim alapján, ha lenne megfelelő szorgalmam és akaraterőm, nagyon magasra el tudnék jutni. Csak sajnos sokszor közbeszól a lustaság.


2015. ápr. 26. 19:03
 1/1 anonim ***** válasza:
Nézd, nem kell magasra eljutni, megállhatsz ezen a szinten is, majd más tesz erőfeszítést és nem kifogásokat gyárt. Ha ez nem motivál, akkor semmi, álmodozz csak, hogy mi lett volna ha.
2015. ápr. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!