Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az irodaházakban a recepciósok...

Az irodaházakban a recepciósok és biztonsági őrök miért olyan lekezelőek és parasztok?

Figyelt kérdés

Bemegyek tárgyalni egy irodaházba,öltönybe,nyakkendőbe stb és szinte mindig adódik valami konfliktus a kiszedett szemöldökű,tetovált fiatal "biztonsági őrrel".

Flegmák,lekezelőek és buták.Azt hiszik felettem állnak,de az eszükbe sem jut hogy én annak a cégnek hány milliós szerződést hozok?!


Nektek mi a tapasztalatotok velük?



2015. máj. 7. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerinted ki megy 400 forintos órabérért biztonsági őrnek?
2015. máj. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű azért, mert egész nap ott állnak és a hülye paraszt betévedő emberekkel kell megbirkózniuk agyilag... aztán egy idő után már elveszítik a türelmüket és a normális emberekkel is bunkók lesznek. Nincs is annál szarabb munka, amikor a minimálbér töredékéért random emberekkel kell kommunikálnod nap mint nap, akiknek legalább a fele garantáltan nem normális. Hidd el, egy idő után te is lekezelő lennél mindenkivel, ha ezt kéne csinálnod 8-12 órában!
2015. máj. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Utolsó,már ne haragudj azért ez nem egy megterhelő és felelősségteljes munka hogy ekkora stresszel járjon :D

Mindössze viselkedni és udvariasnak kell lenni és váltani minden emberrel 3 mondatot.

Ne hogy már ez megterhelő legyen...

2015. máj. 8. 16:28
 4/8 anonim ***** válasza:

A bunkóságra ugyan szerintem sincs mentség, de azért te is elgondolkodhatnál egy picit. Pont ugyanúgy lenézed őket, mint amit te sérelmezel. Hidd el, hogy ez kívülről is látszik rajtad, kvázi ezt hozod ki belőlük. Érdekes nekem nem szokott konfliktusom lenni ilyen helyzetekben csak mondjuk évente egyszer. Viszont én a szórakozóhelyek előtt álló biztonsági őröknek is mindig a szemükbe nézve, normálisan köszönni szoktam, nem csak önnön fontosságom teljes tudatában belibbenek az ajtón - és azonnal látható a változás a felém irányuló viselkedésben, értékelik, hogy emberként bánok velük, nem csak jegykiadó automataként.

El tudom képzelni, hogy te a "fontosember" bevágtatsz és rájuk sem nézve elvárod, hogy kinyalják a fenekedet. Ez nem így működik.

2015. máj. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

rossz irodaházakba jársz. Nálunk ezért elég gyorsan repülne az őrség, szemtől szembe mindig udvariasak, segítőkészek, mert a cég image-ét első körben ők határozzák meg, bárki belép az irodaházba elsőnek a biztonsági személyzettel találkozik, ha már ott nem vagyunk szimpatikusak akkor gáz van.


Partnereknél is inkább azt tapasztalom, hogy nagy cégeknél nyelveket beszélő, udvarias személyzet van a portán, inkább pl állami hivatalokban szoktam belefutni abba, hogy nem tudom eldönteni, hogy a portással vagy az államtitkárral találkoztam a bejáratnál, de az biztos, hogy a stílusa alapján az épület legnagyobb hatalmú embere.

2015. máj. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok amúgy fontos ember egyáltalán,de azt hiszem igen,lenézem őket.De mit lehet egy olyannal aki kitetovált,borotvált szemöldökű,telefonját nyomkodó és a jó napot kívánokra úgy köszön hogy "helló"...

Amúgy a múltkori konfliktusnál amikor tárgyalni mentem,akkor ott volt lent a tárgyalófél és szem és fültanúja volt ahogy a 8 osztályt végzett portás minősíthetetlen stílusban vont kérdőre hogy kihez megyek... azt mondta hogy ezért majd ő szólni fog..



De...ettől függetlenül és lenézéstől függetlenül mindig úgy látom rajtuk hogy mind lekezelő és flegma... nem tudom hogy mire és miért..

2015. máj. 10. 08:54
 7/8 anonim ***** válasza:
mert te is az vagy veluk!
2015. máj. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

" 8 osztályt végzett portás"


Ezt honnan veszed? Az én munkahelyemen nem tudom, hogy milyen végzettségük van. De azt tudom, hogy több nyelven folyékonyan beszélnek mert hallottam már. És amúgy nagyon illedelmesek, az egyik már-már túlzottan is :) Ja és természetesen ők is nyakkendőben vannak ahogy te mész.

2015. máj. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!