Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek melyik a jobb?...

Szerintetek melyik a jobb? Állandó munkahely, vagy kalandozni?

Figyelt kérdés

Itt most nem arra gondolok, hogy azért kalandoznék, mert esetleg kirúgnak és mindig megyek tovább, hanem ugye az embereknek vannak álmai, és nem mindig egy. Nekem pl hogy kamionos lehessek, de szeretnék buszsofőr is lenni, aztán meg még sok minden. De hallottam olyan dolgokról, hogy egyes munkáltatók nem nézik jó szemmel, ha viszonylag rövid időn belül sok munkahelyed volt, mert arra következtetnek, hogy megbízhatatlan vagy.


De nekem ez a régi eszme, hogy a munkát egy életre választjuk abszolút nem tetszik :/ Egy kisvárosban lakok, itt szinte semmi normális munka nincs, kimentem Angliába és mintha egy másik világba születtem volna. Annyi lehetőségem volt, lehettem volna buszsofőr és még ingyen ki is képeztek volna annak ellenére hogy 21 éves voltam, lehettem volna mentős is, annyi de annyi lehetőség volt ott, hogy legszívesebben mindegyiket csináltam volna. Most hazajöttem, mert itthon szerzem meg a jogosítványomat teherautóra, de nem tudom hogyan tovább. Kezdjek el itt dolgozni, és talán majd egyszer elkezdek mozogni, vagy menjek vissza és vágjak bele?


A legnagyobb félelmem, hogy belefásulok az életbe, és olyan szürke felnőtt leszek mint a magyar emberek nagy része (azért magyar emberek, mert pl az angolokhoz képest abszolút egy konzervatív nemzet vagyunk)



2015. máj. 13. 02:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Azért az állandó munkahelynek vannak előnyei: stabil, kiszámítható, tudsz rá jövőt tervezni (nagyobb beruházások, és természetesen családalapítás kérdése). Ha nincs mire építeni, akkor nem is fogsz tudni építeni semmit. És lehet, hogy nem fásulsz bele az életbe, mert néhány évente 180 fokos fordulatot veszel a munkában, és új dolgot próbálsz ki, viszont a végén lehet, hogy úgy fogod érezni, mégsem értél el semmit, nem jutottál sehová. Aztán az is lehet, hogy valamelyik lehetőséget megragadod, de aztán megbánod, nem jön össze mégsem úgy, ahogy gondoltad, nincstelenné is válhatsz akár.
2015. máj. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem 21 évesen még belefér a kalandozás.

Kezdj bele az egyikbe,aztán majd hozza az élet.

Szerezz jogsit buszra,aztán ha van gyakorlatod már 1-2 év után keress mást...az is lehet,hogy adódik a lehetőség.

Az,hogy időnként váltasz,fejlődsz,nem a megbízhatatlanság jele.Természetesen nem a havonta változó munkahelyekre gondolok meg a havonkénti betegszabira.

Építsd fel,hogy melyikhez tervedhez kell kevesebb rutin,azzal kezdj és haladj előre.

2015. máj. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az (volna) a legjobb, ha az embernek van egy biztos, relatív jól fizető, állása (amit jobb esetben nem gyűlöl csinálni nap mint nap) és emellett a szabadidejében foglalkozik az álmaival. Én legalábbis erre törekszem. Mondjuk nekem megvan az a hátrányom, hogy az "álmaim" anyagi profitot (jelenleg) nem termelnek, így abból megélni kb esélytelen :S ezért kell a fix meló mellé.
2015. máj. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kalandozáshoz is pénz kell. Ha nincs munkahely, nincs pénz, és akkor csak álom a kalandozás.

Én ezt úgy oldom meg, hogy van stabil munkahelyem, jó fizetéssel, és évente 2-3 hétre kalandozom a nagy világban.

2015. máj. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

példaként egy angol buszsofőr 2000 fontot keres havonta. Az úgy ~800.000 ft. Ha mellette lenne egy olcsó szállásom (nem lennének nagy igényeim), és a kiadásokat le tudnám redukálni és 1 évig csinálnám szerintem egész szép pénzt lehetne elrakni. Kamionnál még szállásra se kell költeni és ott is lehet 400-600 ezret keresni még itthon is.


Nem havonta akarnám váltogatni, de látom a felnőtteket, akik valaha szerették amit csinálnak, de mára már az egész életet unják, és pl csak azért dolgoznak hogy a családot eltartsák vagy csak hogy ne kerüljenek az utcára. És szerintem hiába van hobbid amit szeretsz ha olyat dolgozol amit már kevésbé.


Minden nagy és híres ember mond más-más dolgokat, de egy valamiben ugyan azt mondják: "Szeresd amit csinálsz" és erre próbálnék törekedni

2015. máj. 13. 12:32
 6/8 anonim ***** válasza:

Minek mentel haza? Megcsinalhattad volna a jogsitnAngliaban is, nem?

Amugy a fasultsag, meg az eletre szolo munkahely nem fugg ossze mindenhol. Lehet, h a magyaroknal igen. Irorszagban nagyon sokan dologzonak evtizedek ota ugyanazon a munkahelyen es nem igazan fasultak, inkabb jokedelyuek. Par ev gyakorlat utan mindenkepp lepj le otthonrol, ha nem kot haza semmi. De jo lesz ha sietsz, mert egyre csokken a kamionosok bere, ujjabban lattam mar 10 Euro-s orabert is hirdetve, pedig 6-8 eve meg minimum 14 Euro-s oraberuk volt!

2015. máj. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"példaként egy angol buszsofőr 2000 fontot keres havonta."

Ezt nem tudom honnan vetted, de nem igaz. A férjem lassan 4 éve buszvezető Angliában. Havonta 1300-1500 fontot hoz haza ha túlórázik. 2000 fontot a supervisor sem keresi meg.

2015. máj. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

az arrivánál londonban 1500-2000 között van a fizetés, legalábbis a buszsofőrök ezt mondták.


Amúgy azért léptem le angliából, mert feleslegesen görgettem volna magam elé akadályokat. Egy kis lyukban laktam, szar fizetés hotelben, 50-100 fontot ha félre tudtam rakni atomnagy spórolás mellett és a jogsi majd 2000 font és sok ideig tart... inkább hazajöttem, addig a szüleimnél lakok, utolsó hónapban belehúztam és annyi pénzt haza tudtam hozni hogy épp fedezi a jogosítványt.


Meg amúgy is kint a kilátástalan helyzet annyira átjárta az egész lelkem hogy elkezdtem cigarettázni, literszámra inni az energiaitalt-kávét, iszogatni. Pedig abszolút nem olyan vagyok.

2015. máj. 14. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!