Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahely vs iskola? Melyik...

Munkahely vs iskola? Melyik volt a jobb?

Figyelt kérdés
Nekem jelenleg 36 tanórából áll egy hét. Nehezen hiszem el hogy normális munkahely esetén rosszabb lenne mint most.
2014. okt. 29. 17:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A munkáért pénzt kapsz.
2014. okt. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Akinek jó munkahelye van az úgy sem gyakorizik, hanem egy tengerparton sütteti a fenekét.

Végül is munkahely a neve, a munka pedig rossz, fárasztó, unalmas dolog. Már ha nem tartozol abba az 1%-ba akit érdekel a munkája, majd azoknak is a maradék 1%-ba akiket 1 hónap múlva is érdekel a munkájuk.

Iskola és iskola között is van különbség ahogy munkahely és munkahely között is. Én már voltam olyan munkahelyen amilyen az első gimnáziumom volt (borzasztó), és olyanon is ahol úgy éreztem folytatom a 13. osztályt.

2014. okt. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha szereted a munkádat és nem sz@rér' - hugyér' dolgozol 12-18 órában, akkor egyértelműen a munkahely.
2014. okt. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Az emberek jelentős része visszasírja az oktatást. 80-90%-ra tippelek.
2014. okt. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%

Ha tényleg normális, jó a munkahely, a munka, meg lehet belőle élni, nem éjt nappallá téve dolgozol, ha jó a kollektíva, akkor egyértelműen a munkahely.

Most pl. iskolakezdéskor szinte az összes munkatársam sajnálkozott a gyerekeken, hogy de rossz lehet most nekik, ők bizony nem szeretnének már visszaülni az iskolapadba.

Az iskolának talán az az előnye a munkahellyel szemben, hogy ott a sok szünet. :)

2014. okt. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

Iskola jobb volt.

Munkában sokkal nagyobb a felelősség. Sokkal komolyabbak a következmények, ha valami nem jól sikerül.

Egy átlagos munkahelyen heti 40 órát kell dolgozni. Ez a napi 8 órás munkarend. Ehhez még hozzájön az ebédidő, korábban ott kell lenni. Szóval napi 9 óra minimum. És ez csak kevés, szerencsés embernek adatik meg.

Sokan napi 12 órákat dolgoznak, vagy több műszakban dolgoznak.

Plusz ott van még a túlóra.

Ha szereted, ami a munkád, akkor is sokkal komolyabb, felelősségteljesebb és több odafigyelést igényel, mint az iskola.

2014. okt. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Végül is azon a munkahelyen is 36 órás munkahét lesz, ahová menni szeretnék. Ezen kívül még egy évem van a suliból.
2014. okt. 29. 18:13
 8/15 anonim ***** válasza:
96%
A munka jobb mert azért kapsz pénzt és elköltheted haladhatsz az életeddel. Iskolásként meg rá vagy szorulva a szüleid jóindulatára és rengeteg fölösleges adatot kell bemagolnod amire -majd meglátod- soha életedben nem lesz szükséged.
2014. okt. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

én még senkitől sem hallottam, hogy visszasírná a sulit

végzős technikus vagyok, nemsokára nekem is itt a munka, kíváncsi vagyok milyen lesz

nyáron kellett menjek gyakorlatra, ott kicsit belekóstoltam a munkáséletbe, végülis nem olyan rossz

ahhoz képest, hogy 10 órát dolgoztunk (11 órát töltöttünk a munakhelyen 2xfél óra kajaszünet) egy nap és a munkatársak közül is egy kettő elég nehéz eset volt, nem volt rossz

jól esett, hogy felnőttként kezelik az embert, még engem is aki 20 évesen iskolásként gyakszin voltam ott

ja és 500 Ft-os órabér nekem, többieknek jóval feljebb

egyszóval tetszett :D

2014. okt. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Érdekesen vannak leterhelve a diákok nálunk. Akkor most csak a személyes tapasztalataimról beszélnék. Már asló tagozatban reggel fél 8-tól, délután fél 5-ig az iskolában voltam. Ez, összehasonlítva egy felnőtt és egy gyerek figyelmi kapacitását és teherbírását, lényegesen nagyobb teljesítmény egy gyereknek, mint egy 8 órás meló a felnőttnek. Majd folytatódott a felső tagozattal (nyolc osztályos gimnázium). Hetedik osztályban minden nap 7 óra 10 tíz perckor kezdődött a tanítás, és naponta 7 óránk volt, év végén vizsgák. Aztán az egyetem némi megkönnyebbülést hozott a szorgalmi időszakban, gyakorlatilag (már a korábbi iskolai a tapasztalatokhoz képest) alig voltak óránk, nyilván már magunknak osztottuk be az időnket. Persze a vizsgaidőszak annál megterhelőbb volt. Most már dolgozom egy ideje, leterhelt vagyok, de csak heti 30 órát kell a munkahelyemen eltöltenem. Emellett még esti tagozatra is tudtam járni. Szerintem az iskolában jobban le voltam terhelve, de csak azért, mert az akkori teherbírásom más volt. Nekem nem hiányzik az iskola, aki tanult rendesen az nem unatkozott sosem.
2014. okt. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!