Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Illik ajándékot adni külföldön...

Illik ajándékot adni külföldön a munkaadónak?

Figyelt kérdés
A főnöknőm a szálloda tulajdonosa is egyben, ahol dolgozom. Nagyon rendes, megértő, így most 3 héttel később kezdhetem a szezont egy családi esemény miatt. Úgy gondoltam, ha visszamegyek, valami figyelmességet vinnék neki. Vajon hogy jönne ez ki?
2015. máj. 19. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha visszajáró munkavállaló vagy, akkor megteheted, hogy viszel ajándékot.
2015. máj. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én nem vinnék, annyira úgysem ismered ki a főnöködet, hogy teljesíteni tudd a szíve vágyát, személytelen ingyombingyom cucc meg felesleges. Inkább mutasd ki úgy a háládat, hogy még többet beleadsz a munkádba és ha úgy adódik, hogy valakinek túlóráznia, vagy plusz feladatot kellene vállalnia, akkor te vállalod magadra. Ez sokkal több, mint valami csokika, vagy ilyesmi.
2015. máj. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amennyiben a "külföld" Nyugat-Európa, akkor ne adj, csak jelképes apróságot - ahba´r az sem szokás, aminek értéke van, azért megbüntethetnek téged, mint vesztegetöt, a fönököt meg, mivel hagyta magát megvesztegetni. OTT ugyanis komolyan veszik az ilyeneket is.
2015. máj. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy hozzászóltatok, végülis igaz....nem viszek semmit. Bár, nem csokira gondoltam. :-)Van egy sk. készíthető "remekművem", ami nagyon egyedi és személyes ... de tényleg nem ismerem annyira , úgyhogy inkább nem. :-)
2015. máj. 19. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!