Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy munkahelyen ahol meglopják...

Egy munkahelyen ahol meglopják és hülyének nézik a dolgozót ott az önbecsülés a fontosabb vagy az hogy legyen miből kenyeret venni?

Figyelt kérdés

Az a kérdésem nekem hogy ha olyan munkahelyen vagyok ahol meglopják és hülyének nézi a munkáltató a dolgozóját ott mi a fontosabb? A pofájába vágni a munkáltatónak hogy a k**va anyját nézze hülyének és lopja meg (és kirúgatni magam ezzel) vagy csöndben kussolni és remegni a szar kis állásért hiszen kenyeret venni a boltban csak kell valamiből?


Egy olyan munkahely ahol minimálbéres meló van, fekete túlórák tömkelege amit vagy fizetnek vagy nem (többnyire az utóbbi), szabadságot nem adják ki vagy csak töredékét miközben azért papíron ki vagyok írva szabira, betegállományos papírt nem fogadják el, ha ilyet vinnék azonnal kirúgnának stb stb szóval hülyének néznek és meglopnak.

Mi tegyek?


A )Önbecsülés. Szóljak hogy …. túlóra stb és persze azonnal ki is rúgnak aztán szaladgálhatok bíróságra ha az igazamat akarom (persze addig miből élek???) A bírósági döntéssel meg kitörölhetem a valagam, hiszen fekete sehol se szereplő túlórát mégis hogy bizonyítok, ki nem adott szabit hogy bizonyítok mikor aláíratják velem a papírt hogy kivettem


b) Kussolok és örülök hogy van állásom mert a boltban nincs ingyen kenyér. Persze mehetek (elvileg) más melóhelyre csak épp ezt az „álom” helyet se volt könnyű megszerezni és az előző helyekről is a mocsokságok miatt jöttem el. Aztán tessék érdemes volt: itt is ugyanazok a mocsokságok mennek. Miként a munkahelyek 80-90%-a ilyen (ld kórházi nővérek tüntetése pl, ahol töméntelen túlóra miatt tüntettek amit nem fizettek pedig az nem egy szemét kis kft mint munkáltató hanem a magyar állam)


2015. máj. 23. 16:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem maradj.

Ha nincs spórolt pénzed, és magadat tartod el, akkor maradj, és tedd magad teljesen érzéketlenné...

Közben pedig keress állást ezerrel. És ha találsz olyat, ami jobb, és minden le van zsírozva, akkor vágd a képükbe.


De sajnos, élni kell valamiből...

2015. máj. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szetintem ne hagyd magad. Állj ki a jogaidért! Kirúgnak? És? Keresel mást, ilyen egyszerű!
2015. máj. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

"ilyen egyszerű"


Sajnos nem. :( Kenyérből él az ember, nem abból, hogy beszól. Keress előbb valami biztosat, ahova válthatsz!

2015. máj. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Ja. Ilyen egyszerű. Mégis, a KSH szerint az átlagos álláskeresési idő 18 hónap!!!!!


18 hónap több mint egy év!

Igen, ilyen egyszerű.

És addig miből éljek?



"ilyen egyszerű!"

2015. máj. 24. 09:34
 5/17 anonim ***** válasza:
Ilyen rossz munkahelyet barmelyik sarkon talalsz. De felőlem tűrd, ha neked ez tetszik, csak ne panaszkodj akkor! Mindig magadban keresd a hibát először.
2015. máj. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Tűrjél VÉCÉSNÉNI!
2015. máj. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Pofád befogod. Örülsz, hogy van meló. Megköszönöd a Főnök Úrnak, hogy neki dolgozhatsz és még több túlórát vállalsz. A pofádat, pedig parizeres zsemle zabálására használd, ugyanis arra való.


Ui: mindig adj vasat a hozzád bekopogó vagy a környékeden járó céknek.

2015. máj. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

És vajon az a 200.000 közmunkás (vagy van már 300 is) miért nem talákl ilyen munkát minden sarkon?

Hm?

Vajon ők miért közmunkáznak ami még ennél is rosszabb?

Hm?


Ilyen rossz munkahelyet barmelyik sarkon talalsz.

2015. máj. 25. 09:27
 9/17 anonim ***** válasza:

" Vajon ők miért közmunkáznak ami

még ennél is rosszabb?"


Fejedbe vetted, hogy te akarod az ország legsz.arabb munkáját végezni? Vagy ha nem akkor mit foglalkozol azzal, hogy mások mit csinálnak? Ő dolguk.


A közmunkások többsége csak a lapát támasztáshoz ért sajnos, nem csoda ha nem találtak más munkát.


Ha picit is értelmesebb, szorgalmasabb vagy náluk akkor találsz jobb munkát mint a közmunka. Ne hozzájuk akard mérni magad.

2015. máj. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

én kreativ boltba dolgozok, 12 órákat, 8-ra vagyok bejelentve, és csak 90 ezret kapok......ráadásul furkálódós munkatársak vannak, egyiket nagyon nehezen viselem el...

N

2015. máj. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!