Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Joga van-e egy dolgozónak a...

Joga van-e egy dolgozónak a munkahelyén festékbombát tenni a saját táskájába a tolvaj leleplezése végett?

Figyelt kérdés

Áll a bál a munkahelyen, lehet kirúgnak!

Az van, hogy egy alapvetően irodai munkát végző cég, ahol gyakran van értekezlet, meeting. Ilyenkor a táskát nem visszük, hanem ki ki az asztalánál hagyja. Már X alkalommal megtörtént, hogy ez az eltűnt a táskákból. Mobil pénztárca stb.

Nem mindenki megy értekezletre mindig van bőven lehetséges tolvaj jelölt. Persze soha senki semmit se lát.


Soha senki se vállalta (milyen meglepő), a vezetőség elzárkózik tőle hogy ilyenkor rendőrt hívjunk.

Na én rendeltem a netről egy kék festékbombát mint a pénzszállítóknál van. Jó drága volt egyébként. Betettem a táskába jól lezártam a táskát és direkt ott hagytam kinn fizu után napon.

Na értekezlet, egyszer csak egy csattanás. Kinézünk, az egyik munkatárs rohan a folyosón, a pofája a feje csupa festék, a táskám csupa festék.

Ennél nyilvánvalóbb lebukás nem létezik, erre nincs mit mondani.

A munkatárs ahogy volt csöpögő festékes pofával kirohant az épületből és elment.


Hatalmas balhé hazaküldtek, mondván önbíráskodtam, megaláztam a munkatársat, ha lopás van rendőrt kell hívni. Ez utóbbit aztán visszaszívták, rájöttek oltári nagy baromságot mondtak mert ezerszer akartunk rendőrt hívni és nem engedték.


Most itthon ülök és várom az „ítéletet”.

A tettes egyébként egy takarító volt. Nem mintha számítana, oltári mocsokság a kollegáit (vagy akárkit) meglopni. Ha tetten érem más körülmények között, nem festékes lett volna a pofája hanem véres,mert szarrá pofoztam volna.


Na hozzászólások?


2015. jún. 8. 11:29
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

"És ha azt tettem volna? A saját lezárt táskám belsejébe? Mit kotorászik ott egy idegen engedély nélkül? "

Persze igazad van. Csak a jog szempontjából néztem. Persze nem vagyok jogász.

Lehet azt ahhoz hasonlították volna az mint amikor valaki árammal védte a kertjét. De mindegy is hiszen nem ez történt.

2015. jún. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Hát annyiból van értelme perelni, hogy azt a pénzt megkapod amit kerestél volna náluk. Meg vissza kellene venniük. Bár én se szívesen dolgoznék ott utána. Dolgoztam multinál, ott kirúgtak valakit mert ő lett a bűnbak valamiben. Megnyerte a munkaügyi pert kapott is rendesen pénzt. Vissza is helyezték volna de ő inkább egy másik multinál dolgozott.
2015. jún. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Nagy poén amúgy:DD Ha kirúgnak ,indíthatsz pert miatta. A festék nem okoz sérülést, persze jogászmajmok lehet előkotornak valami jogszabályt hogy nem volt a táskán figyelmeztető matrica.
2015. jún. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Update!

Most néztem utána! A festéknek közönséges oldószere nincs!

Van oldószere de nehéz beszerezni és drága! Spéci festék.

Vagyis a tolvaj addig kék pofával és hajjal jár majd amíg le nem kopik a festék!


Akár hetekig is!

Vagy megveszi az oldószert méregdrágán.

2015. jún. 8. 13:15
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
ebből majd tanul. Nem ártana ilyen csali táskákat elhelyezni sok helyre, mi lennénk aprajafalva olyan kék lenne mindenki :D
2015. jún. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Ha tudtak róla és nem tettek ellene, akkor jogosan védted a saját tulajdonodat.
2015. jún. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

nem rossz megoldás, csak sajnos mocskos...a táskában gondolom nem volt semmi olyan amiben a festék kárt tehetett volna...a takarítónő meg jól megszívta...az irodában valami festékes lett?


máskor inkább rejtett kamerát ajánlok...nem tudom mennyibe került a festék, de pár ezerért tudsz olyan kamerát venni aminek a felvételéről azonosítható az illető és humánusabb ha úgy nézzük :D de ez így is sokkal megalázóbb a takarítónak, szóval ha ki is rúgnak hidd el neki sokkal több kellemetlen perce lesz...nem csak a fegyelmi/kirúgás/lopás miatt hanem a festék okozta nyom miatt is...

2015. jún. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim válasza:

Jól tetted! :)

Ha kirúgnak, egész nyugodtan jelentsd fel őket a munkaügyi bíróságon.

Mi az, hogy a főnök nem akar sorozatos lopás esetén rendőrt hívni?! Nonszensz...

Kamerát nem javaslok, mert ott vannak a személyiségi jogok stb.

Viszont így védve vagy. Kinek mi köze a táskádhoz? Mondhatod azt is, hogy másvalakinek vetted, a tolvaj pedig így járt...

2015. jún. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Ja a takarító esetében semmi ilyesmi nem merül fel érdekes módon.

Ő a szegény áldozat, fel se merül hogy esetleg mehet isten hírével.

Hallottam már a pletykát hogy ő a főnöknek valami rokona. Nem hittem el, mert nem reális hogy a főnök a saját rokonát dolgoztatja épp takaírtóként. Ha milliós fizetéssel managerkétn dolgozna (nyolc elemivel) na az reális lenne (hello Magyarország, sógok koma haver mutyiország).

De most már kezdem elhinni.

Megvan a magyarázat miért nem volt szabad rendőrt hívni!



nem csak a fegyelmi/kirúgás/lopás

2015. jún. 8. 17:27
 20/32 anonim ***** válasza:
:D te vagy a mai nap hőse, enyni erővel kb. egérfogót is tarthatnál a táskádban vagy egy műbré gyűjteményt, senkinek nincs ahhoz köze, míg nem fegyver vagy veszélyes tárgy. Alaposan fenyegesd meg őket egy kis munkaügyi perrel, fogj össze a nyuszi kollégáiddal, hogy tanúskodjanak, hoyg nekik is tűnt el cuccuk.
2015. jún. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!