Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Joga van-e egy dolgozónak a...

Joga van-e egy dolgozónak a munkahelyén festékbombát tenni a saját táskájába a tolvaj leleplezése végett?

Figyelt kérdés

Áll a bál a munkahelyen, lehet kirúgnak!

Az van, hogy egy alapvetően irodai munkát végző cég, ahol gyakran van értekezlet, meeting. Ilyenkor a táskát nem visszük, hanem ki ki az asztalánál hagyja. Már X alkalommal megtörtént, hogy ez az eltűnt a táskákból. Mobil pénztárca stb.

Nem mindenki megy értekezletre mindig van bőven lehetséges tolvaj jelölt. Persze soha senki semmit se lát.


Soha senki se vállalta (milyen meglepő), a vezetőség elzárkózik tőle hogy ilyenkor rendőrt hívjunk.

Na én rendeltem a netről egy kék festékbombát mint a pénzszállítóknál van. Jó drága volt egyébként. Betettem a táskába jól lezártam a táskát és direkt ott hagytam kinn fizu után napon.

Na értekezlet, egyszer csak egy csattanás. Kinézünk, az egyik munkatárs rohan a folyosón, a pofája a feje csupa festék, a táskám csupa festék.

Ennél nyilvánvalóbb lebukás nem létezik, erre nincs mit mondani.

A munkatárs ahogy volt csöpögő festékes pofával kirohant az épületből és elment.


Hatalmas balhé hazaküldtek, mondván önbíráskodtam, megaláztam a munkatársat, ha lopás van rendőrt kell hívni. Ez utóbbit aztán visszaszívták, rájöttek oltári nagy baromságot mondtak mert ezerszer akartunk rendőrt hívni és nem engedték.


Most itthon ülök és várom az „ítéletet”.

A tettes egyébként egy takarító volt. Nem mintha számítana, oltári mocsokság a kollegáit (vagy akárkit) meglopni. Ha tetten érem más körülmények között, nem festékes lett volna a pofája hanem véres,mert szarrá pofoztam volna.


Na hozzászólások?


2015. jún. 8. 11:29
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Amúgy ez a cucc hogy aktiválódik?
2015. jún. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Ez kamu szerintem. De vicces lenne ha egyszer tényleg megtörténne. :)
2015. jún. 9. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Kamu: hát nem fogom megadni de mondhatnám hogy megadom a takarító nevét címét és mehetsz megnézni a kék pofáját.

Ahogy hallom azóta nem ment dolgozni gondolom utcára se mer kilépni hiszen mellkastól felfelé hajig tiszta kék mely lemoshatatlan.

Vagy ha megfürdik kromofágban esetleg lejön.

2015. jún. 9. 09:16
 24/32 anonim ***** válasza:

Uristen ez mekkora! :DDD

Jot rohogtem a sztorin, remelem nem lesz belole problemad. Mindenesetre zsenialis volt a terv. :D

Szerintem ha b.aszakodnak, siman feljelentheted oket, es nyersz. :)

2015. jún. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Mint írtam nem lesz problémám már van!


Holnap kapom kézbe a felmondásom.

2015. jún. 9. 13:42
 26/32 anonim ***** válasza:

majd ott szerintem mond, hogy a bíróságon még találkoztok...

de ezt mondhatod "privátban" a főnöknek is...gondolom nem ő adja oda a papírt hanem valaki aki ezzel foglalkozik...

2015. jún. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Mennyi hiszekeny ember van itt. Biztos h kamu...
2015. jún. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Bizony ám. és még ennél is több önmagát szuperokosnak gondoló porbafingó szarjani.ld a példát.


Mennyi hiszekeny ember van itt. Biztos h kamu...

2015. jún. 9. 19:07
 29/32 anonim ***** válasza:

Igen persze, elhiszem, hogyne. Ha meg te nyulsz bele a sajat taskadba akkor te lettel volna kék? Masreszt ha rendszeresen kifosztanak akkor tuti nem megyek taska nelkul meetingre.


Elgondolkodtato fiktiv történet, de ennyi.

2015. jún. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Ja és szerintem a kerdezo a gyk rendszeres kamu munkahelyi tortenet gyartoja. Ismeros a stilusa.
2015. jún. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!