Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megtehetik ezt? Mit tegyek?...

Megtehetik ezt? Mit tegyek? Kirúghatnak miatta? SOS segítség kell.

Figyelt kérdés
Nagypapám meghalt kedd délután. Én hétfő este dolgozom egy arab étteremben. Alapból a héten csak pénteken lett volna szabadnapom, de kikértem szerdára (is).sikerült nagy nehezen elintézni, hogy pénteken legyen a temetés. Ma reggel felhívott a kis főnök, hogy holnap (péntek) nappalra menjek be dolgozni. Utána rám vágta a telefont, válaszra se várva. Ma bemegyek este, de csak a fizetés miatt, de nem akarom kihagyni a temetést, de félek, hogy kirúgnak. Ötletek?
2015. júl. 2. 12:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Szerződés nélkül azt csinál amit akar...
2015. júl. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
de én nem fogom kihagyni a nagyapám temetését...
2015. júl. 2. 12:13
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, van-e szerződésed, be vagy-e rendesen jelentve?


Ha igen, akkor eleve jár ilyen esetben 2 nap fizetett távollét, erre hivatkozhatsz.


Ha nincs, akkor sajnos azt csinál, amit akar, és még munkaügyi bírósághoz sem fordulhatsz, hiszen hivatalosan nem dolgozol ott, és még be sem tudod bizonyítani. ://

2015. júl. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
én úgy tudom, bevagyok jelentve, bár szerződést még nem kaptam.
2015. júl. 2. 12:16
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Amit esetleg tehetsz...


1. Ha bejelentett munkahely, megpendítheted, hogy márpedig nem mész be, és ha kirúg, mész a munkaügyi bíróságra.


2. Ha nem bejelentett, akkor esetleg megpendítheted a munkavédelmi felügyeletet...


De azt tudnod kell, hogy ha eddig elmész, akkor sok esetben a munkáltató utána annyira rád száll, hogy magadtól mondasz fel, vagy kikészülsz, ma sajnos ez Magyarország...

2015. júl. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Temetésre el kell, hogy engedjen a Munka törvénykönyve szerint. (Már ha van szerződés.)
2015. júl. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
eléggé parasztok bent velem. hogy miért, nem értem. de én ma este megmondom, hogy tuti nem megyek be holnap.
2015. júl. 2. 12:28
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Munka törvénykönyve 55. §


Erre hivatkozz!


Két nap jár, amire távolléti díjat kell számoljanak!

2015. júl. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Látom, még senki nem dolgozott arab étteremben...


Hívd fel a kisfőnököt (csak tudod a számát), és mondd el, mi a helyzet. Ha megérti, lesz szabadnapod. Ha nem, akkor kereshetsz másik munkahelyet.

A munka törvénykönyvét meg megemlítheted, csak ki fognak röhögni (jobb esetben).

És nyilván nem vagy bejelentve, ha csak hétfő óta dolgozol ott, és még szerződést sem kaptál...

2015. júl. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

32. Mentesülés a munkavégzési kötelezettség alól


55. § (1) A munkavállaló mentesül rendelkezésre állási és munkavégzési kötelezettségének teljesítése alól


a) keresőképtelensége,


b) a jogszabály szerinti, az emberi reprodukciós eljárással összefüggő, egészségügyi intézményben történő kezelés, valamint


c) a kötelező orvosi vizsgálata tartamára, továbbá


d) a véradáshoz szükséges, legalább négy óra időtartamra,


e) a szoptató anya a szoptatás első hat hónapjában naponta kétszer egy, ikergyermekek esetén kétszer két órára, a kilencedik hónap végéig naponta egy, ikergyermekek esetén naponta két órára,


f) hozzátartozója halálakor két munkanapra,


g) általános iskolai tanulmányok folytatása, továbbá a felek megállapodása szerinti képzés, továbbképzés esetén, a képzésben való részvételhez szükséges időre,


h) önkéntes vagy létesítményi tűzoltói szolgálat ellátása tartamára,


i) bíróság vagy hatóság felhívására, vagy az eljárásban való személyes részvételhez szükséges időtartamra,


j) a különös méltánylást érdemlő személyi, családi vagy elháríthatatlan ok miatt indokolt távollét tartamára, továbbá


k) munkaviszonyra vonatkozó szabályban meghatározott tartamra.


146. § (1) A munkavállalót, ha a munkáltató foglalkoztatási kötelezettségének a beosztás szerinti munkaidőben nem tesz eleget (állásidő) - az elháríthatatlan külső okot kivéve - alapbér illeti meg.


(2) A munkavállalót, ha a munkáltató hozzájárulása alapján mentesül a munkavégzés alól, a kiesett munkaidőre megállapodásuk szerint illeti meg díjazás.


(3) A munkavállalót távolléti díj illeti meg


a) a szabadság tartamára,


b) az 55. § (1) bekezdés c)-g) pontban és 55. § (2) bekezdésben meghatározott esetben,


294. § (1)161 E törvény alkalmazásában

...

b)162 hozzátartozó: a házastárs, az egyeneságbeli rokon, az örökbefogadott, a mostoha- és a nevelt gyermek, az örökbefogadó-, a mostoha- és a nevelőszülő és a testvér, az élettárs, az egyeneságbeli rokon házastársa, a házastárs egyeneságbeli rokona és testvére, és a testvér házastársa,

...

2015. júl. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!