Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, hogy leállítsam...

Mit tegyek, hogy leállítsam az új, idegesítő kollégát, csakhogy tudja hol a helye?

Figyelt kérdés

Kb, két hónapja jött a céghez, és máris úgy érzem, hogy át akarja venni a helyem. A főnöknek is folyamatosan nyal, ebédszünetbe is odatolakszik közénk, direkt úgy ül, hogy minél jobban a főnök közelébe legyen. Olyannyira, hogy egyik nap később mentem le, és az én helyemen ült. A kávé szünetekben mindig nekem is főzött kávét a főnök, most meg megkérdezte még ezt a kis rbancot is, hogy kér-e. Szerintem nincs abban a pozicióban, hogy a főnökkel kávézgasson. Meg ha bejött megnézni minket, mindig külön odajött hozzám, és váltottunk pár szót, most találjátok ki, kihez ment érdeklődni, hogy hogy megy a munka, minden rendbe van-e? Az új kiscsajhoz, és csak utána jött hozzám.

Eddig ha bármit be kellett segíteni a másik üzembe, mindig a legújabbakat, vagy a legmellőzhetőbbet küldte, vagyis most őt kellett volna. De ehelyett nekem kellett menni, és itt telt be a pohár. Nekem is, és mindenkinek is fel kellett mászni azon a létrán, én is legalulról kezdtem, ő meg idejön, és egy hónap után jobb munkát kap, mint én?

Szerintem enyhén szólva pofátlan a kiscsaj, nem akarom kirugatni, de mit lehet csinálni, hogy kicsit visszavegyen a képéből? Segítsetek, nagyon megköszönném!!



2015. aug. 18. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
A legjobb, hogy közlöd vele, érthetően. Hazafelé menet utána mész, megállítod és megmondod neki.
2015. aug. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Közölheted vele, hogy álljon le, de valószínűleg csak mosolyog majd egyet, bólogat és csinálja tovább. Vagy eljátssza az értetlent "hát honnan gondolod? ééén?" vagy a sértődöttet "miért haragszol rám ennyire? én nem csináltam semmit, milyen jogon rágalmazol?" - támad vissza.

Sajnos, volt ilyennel tapasztalatom, minden hájjal megkent kis k. volt, 2 hónap alatt kitúrt a pozíciómból úgy, hogy éveket bizonyítottam a jó munkámmal, ő meg a közelembe sem ér.

Először a főnökkel csinálta ezt, amit te írsz. Aztán látta, hogy ez még nem elég, mert a főnök engem még ugyanúgy a kegyeltjei között tartott. Akkor jött az ősi módszer: a főfönöknek (a főnökömnek is volt főnöke) széttette a lábát. Így amikor átcsoportosítás volt, lám engem küldtek a rosszabb részlegbe. Semmit nem tudtam tenni, az ilyen törtető ember csak kiröhög akármit mondasz neki. Én még aznap megcsináltam az új önéletrajzom 10 példányban és gondoltam, hogy majd pár hónapig most kereshetek új melót, mert ezek után nem maradok itt. Az első helyen ahol érdeklődtem az ottani főnök azonnal felvett. Persze még visszatartottak a régi cégnél 2 hónap felmondási időre, ott kellett lennem a pocsék helyen. A kis libát szabadságra küldték, ahogy terjedt a híre, hogy milyen módon túrt ki. A főfőnök persze behívott az irodájába, hogy én ne merjek terjeszteni libuskáról semmit, még feltételezéseim se lehetnek, nem adhatok nekik hangot(!) mert mindez rágalom és ő majd perelni fog engem (ügyes volt a kis szuka az ágyban ezek szerint). Szóval még 2 hónapot dolgoztam ezen a *** helyen, holnap megyek utoljára. A főnököm (nem a fő) odahívott egyik nap magához és azt mondta, hogy sajnálja, ő már nem tudott mit tenni és ő engem akart utódjának. Elbúcsúztatott egy kis ajándékcsomaggal és sok sikert kívánt. Most várom az új helyet, de ha egyszer meglátom őt ott (ha már ráun a főfő és esetleg úgy gondolja, ő is ott próbálkozik) én elkapom egy sikátorban és addig tépem a haját, míg meg nem kopaszodik.

2015. aug. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ő egy ambíciózus, megbízható, jó munkaerő. Ha beszólsz neki, ellened uszítja a főnököd, és tveszi helyed. Győzd le, úgy, hogy legyél nála jobb munkaerő, hard worker.
2015. aug. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
csak tudnam hogy az ilyen fonokkel lefekvesek hogy derulnek ki? hiszen egyik felnek se erdeke szivarogtatni...
2015. aug. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
mi van féltékeny vagy? mi ez, dedó, hogy nem ehet a kolléga veletek, mert durcizol? nem kávézhat a főnökkel, mivaaaaaan???????
2015. aug. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, ma bementem a főnökhöz és hangot adtam a nem tetszésemnek, és kijelentettem, ha nem "cserél vissza", akkor elfelejthet. Szóval engem visszavett az eredeti helyemre, a kiscsajt meg átküldte a másik üzembe. Legalább pár hétig nem kell egy levegőt szívnom vele..
2015. aug. 19. 20:56
 7/9 A kérdező kommentje:
A kis újonckát meg megvártam lent az öltözőben, és finoman a tudtára astam, hogy hiába próbálkozik, úgyse fogja tudni átvenni a helyem, eddig senkinek sem sikerült, és ennek meg is van az oka, mivel több szempontból is pótolhatatlan vagyok a főnöknek. Úgyhogy remélem ezek után kicsit észreveszi magát..
2015. aug. 19. 21:00
 8/9 anonim ***** válasza:
És, hogy reagált?
2015. aug. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát azt mondta, hogy majd meglátjuk. De ez még az előtt volt, hogy a főnök neki is mondta volna, hogy őt küldi át a másik részlegre. Azért szívesen megnéztem volna az arcát, mikor ezt közli vele..
2015. aug. 20. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!