Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Viszonoznád a kolléga ajándékát?

Viszonoznád a kolléga ajándékát?

Figyelt kérdés

Egyik kollégám szülinapomra meglepett egy csokival. Nagyon jól esett, abszolút nem számítottam rá. Jóban vagyunk, egy időben tetszettünk egymásnak, de semmi sem volt köztünk. Nem járunk össze, néha dumálunk( van barátnője meg "házi nyúlra nem lövünk"-elv). Neki is pár hónap múlva lesz a születésnapja. Viszonozzam az ajándékot, vagy részéről csak figyelmesség volt, nem akar többet. Szívem szerint vennék neki egy üveg bort vagy vmi vicces kártyát hagynék az asztalán, de nem akarom, hogy többet gondoljon bele, mint ami van. Illetve azt sem szeretné, ha úgy gondolná, cska azért vettem valamit, mert ő is vett...


Tudom, hogy nem kellene túlagyalni a dolgokat.


Minden tanácsot szívesen fogadok! (Tudom, legyek spontán! De ha nem ajándékozott volna meg, akkor csak szimplán felköszöntöttem volna szóban)



2015. aug. 28. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Ha neked vett valamit, akkor mindenképpen viszonozd. Na és ha akarna valamit, akkor mi van? Főleg ha szimpatikus. Mi az, hogy házinyúlra nem lövünk? Nem törvényszerű az. Üveg bor jó lesz.
2015. aug. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
23%
Első, ha elkerülte volna a figyelmedet a legfontosabb dolog, akkor kiemelném: VAN BARÁTNŐJE! Na akkor most ki-ki képzelje el a szitut, hogy otthon teszel-veszel, díszítgeted a lakást és sütöd a tortát a szülinapos párodnak, aki belép az ajtón, hóna alatt egy üveg borral, amit a kis (szingli) kolléganőjétől kapott... egy olcsó csoki még éppen belefér, mint gesztus, de egy minőségi bor már egészen nyilvánvaló jelzése annak, hogy hághatnékod van. (Már ha nem egy műanyag flakonos szart akarsz hozzávágni, de gondolom, hogy nem) Annyi erővel már rá is írhatod, hogy "fogyasszuk el együtt, csald meg velem a barátnődet, kapható vagyok bármire"
2015. aug. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves 2. Nem szórom a pénzt, de az olcsó csokit ilyen esetekben meg se veszem. Vagy szívből adok valami jó dolgot, vagy akkor inkább nem adok semmit. Szóval bóvli kilőve. De az is nyilvánvaló,hogy nem egy több ezer forintos Thummerer vagy Demeter bort adnék neki!


Nem akarok rámászni, ha olyan lennék, akkor már biztos időben léptem volna felé, amikor alkalmam adódott. Semmi hátsó szándékom nincs az ajándékkal, bár az is igaz, hogy mindenhez két ember szükséges. (ő sem tudhatta, hogy van-e valakim)

2015. aug. 29. 00:00
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
És akkor mi van, ha van barátnője? Az még nem jelenti azt, hogy jó is a kapcsolat. Lehet épp váltani akar.
2015. aug. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha bírom a kollégát, akkor igen, ha nem, akkor így jelzem felé, hogy nem igazán csipázom. Talán tanul belőle.
2015. aug. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!