Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy álljak le a munkamániával?

Hogy álljak le a munkamániával?

Figyelt kérdés

Tudni kell rólam, hogy kisgyerekként és tinédzserként is nagyon sokat játszottam számítógépes játékokkal. Hétközben napi 4-5 órákat, hétvégente Napi 10-12 órákat is. Emellett szerencsére voltak barátaim is, szóval időnként el-el jártam otthonról. Általában RPG-kel játszottam, tudjátok, van egy hősötök, mászkáltok vele, tárgyakat vesztek fel, szörnyekkel harcoltok, küldetéseket teljesítettek, szintlépések stb. Mindig nagyon nehezemre esett abbahagyni a játékot, mert kíváncsi voltam az újabb és újabb feladatokra, küldetésekere. Mindig mondtam, hogy na még ezt a küldetést megcsinálom, és akkor utána alvás. Gyakran még ezzel is álmodtam.


Ezekután elkezdtem a programtervezői szakot az egyetemen, és onnantól kezdve egyáltalán nem foglalkoztam a játékokkal. Élveztem a programozást, úgy fogtam fel azt is, mint egy számítógépes játékot. Sőt sok tekintetben még jobb is annál, mert a végtelen lehetőségek birodalma, nagyon nagy élmény a semmiből alkotni valamit. Akár egy aknakeresőt, akár egy snaket, akár egy Excel-szerű adatbázist bármit.


Az egyetem után egyből el is helyezkedtem programozóként, és nagyon élvezem a munkám. Tisztára úgy érzem magam, mint 10-15 évvel ezelőtt az RPG játékok korában, hogy vannak küldetések (feladatok a főnöktől), amiért aranyat (fizetést kapok). Ez most így nagyon gyerekesen hangzik, de tényleg iszonyat módon beleéltem magamat ebbe. Azt hiszem a munka életem legboldogabb időszaka, visszacsöppentem a gyerekkori számítógépes játékok világába. Emellett elég jó fizetést is kapok (saját lakás, kocsi stb. már megvan), de ez abszolút másodlagos számomra. Évente mindig növelnek rajta egy 20-25%-ot, de ha ez nem lenne, ugyanolyan boldogan dolgoznék továbbra is.


Lényeg a lényeg, hogy eljutottam arra a pontra, mint gyerekként a számítógépes játékok világában. Elvileg 8 óra a munkaidőm, de rettentő nehezen tudom otthagyni a munkahelyet. Mindig mondom magamnak, hogy na még ezt a feladatot megcsinálom, na még ezt a hibát kijavítom. Aztán lesz ebből napi 9-10 óra munka. De munka után is még a problémán jár az eszem, sokszor este (inkább éjszaka) munka után még a problémákon (azaz küldetéseken :) ) jár az eszem. Ma is vasárnap van este van, és már 6 órát programoztam.


Őszintén szólva nagyon boldog vagyok, ugyanúgy mint gyerekként. Vagyis mint egy gyerek, aki nem nőtt fel. Sokszor mondják is rám, hogy nagy gyerek vagyok, ami abszolút igaz. Sokan mondják, hogy nem egészséges amit csinálok (munkamánia), és hogy szerintük heti 5x8 órában maximalizálnom kellene a munkát és a programozást. Van is benne valami, mert néha nagyon kimerültnek érzem magam, és majd mindennap a munkáról álmodom. Kicsit betegesnek is hangzik.


Csak sajnos, ha őszinte akarok lenni, akkor a munkán (programozás) kívül semmi nem érdekel. Nem akarok helyette focizni, tévézni, kirándulni, moziba menni stb. Én így boldog vagyok, de valahol belül azért érzem, hogy ez így nem egészséges. Vagy talán mégis?


Bocsánat, hogy ennyire hosszú lett, csak sok bennem a kétség, és így sajnos még ezt a kérdést sem sikerült normálisan megfogalmaznom. :(


2015. aug. 30. 21:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Hobbid a munkád. mi ebben a probléma?


Összetenném a két kezemet és megcsókolnám a földet, ha a hobbimból meg tudnék élni és emellett élvezném is. LEsz@rnám, hogy más mit mondd!

2015. aug. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
43%
Ha nem érdekel semmi más, akkor nem is fogsz tudni leállni. Arra azonban készülj fel, hogy ilyen durva kockaként nem lesz senkid.
2015. aug. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Te a mai kor mázlistája vagy. Csak nem kéne el.asznod a tehetségedet egy cégnél. Saját vállalkozást kéne inditanod hogy igazán nagyot kaszálj azzal hogy azt csinálod amit szeretsz ês gyakorlatilag nem dolgozol hanem szórakozol.
2015. aug. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem lesz tőle semmi bajod, csak azért a testmozgásra és a szemedre figyelj oda. Igazán kiemelkedő is pont ettől leszel a szakmában, mert imádod csinálni. Óriási előny ahhoz képest, aki csak 40 órában nyomja, és azt is "muszájnak" érzi.
2015. aug. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Irigylesre melto helyzetben vagy, az a munkad mint amit csinalni is szeretsz, de azert a valos vilaggal is kellene egy kicsit foglalkoznod, kulonben besziv a matrix es eltavolodsz az elettol. Egyre kevesbe lesznek emberi kapcsolataid es egyszeruen elfelejtesz majd embernek lenni. Egeszseged is megromolhat az allando gepezes mellett (keringes, gyomor, szem).


Azt tudnod kell, hogy a szellemi terhelest fizikaival tudod kompenzalni es igy leszel egyensulyban. Jarj el neha futni, vagy bringazz egy keveset, ezzel mar sokat meg is tettel Magadert.


Nem artana ha lenne egy tarsad is, mert azert az sem art egy ember eleteben, de mindentol fuggetlenul irigylesre melto, hogy ilyen jol elvagy a meloddal.

2015. aug. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, én is nagyon örülök ennek, mert tényleg sosem éreztem kényszernek a munkát, sőt inkább szórakozásnak, amiért még fizetnek is.


Viszont jogos a 2. válaszoló aggodalma. Én is ettől félek leginkább, hogy így sosem lesz tartós kapcsolatom. Az eddigiek többségében pont a munkamániám miatt futottak zátonyra. De megértem, mert valószínűleg nőként nekem sem kellene egy ennyire függő pasi.


Azért jó lenne olyan nőt találni, akinek mégis. Persze, tudom, hogy ehhez részemről is szükséges lesz némi kompromisszumra.


Remélem sikerül valaki olyat találnom, akit még a programozásnál is jobban fogok szeretni.

2015. aug. 30. 21:33
 7/16 anonim ***** válasza:

Jaja, szerintem is örülj neki, nagyon sokan dolgoznak kevés pénzért is 10-12 órát naponta, és még csak nem is szerethető munka.


Sportra, mozgásra tényleg figyelj oda, de ha ennyire nem tudsz leállni, esetleg próbálkozz saját kis projektekkel.


Az meg hogy mi az egészséges...van aki részegre issza magát minden este, más a tv előtt döglik, igazából a saját szabadidőd azzal töltöd amivel akarod.

2015. aug. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Futni sokat szoktam, a programozás mellett a másik dolog, amit szeretek. Csináltam már félmaratont is, most a maraton lenne a cél, csak ugye (gondolom kitaláljátok miért) nehéz rá időt szakítanom. Leginkább hétvégente szoktam, vagy esténként.
2015. aug. 30. 21:35
 9/16 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan voltam ezzel, bár én jobbára FPS játékokat nyúztam meg a GTA-t orrvérzésig. Igaz én sokszor eltudtam szakadni a gép mellől, de sajnos a barátaim nem, így sokszor voltam egyedül és inkább sétáltam egy nagyot, de nekem is folyton kattogott az agyam és volt olyan nap amikor még ebédelni is a gép előtt ebédeltem mert akkor kezdtem Online játszani és baromira izgalmas volt.


Aztán ugye a középiskola alatt ez a dolog szinte kiégett belőlem én informatika szakra jártam középsuliba a programozás annyira nem kötött le de azért élveztem is. Volt olyan óránk ahol a különböző grafikai dolgokkal kellett foglalkoznunk, és akkor a Photoshop is előkerült amit én nagyon megszerettem. Suli után kimondottan tanfolyamokra jártam és a fotózás is emiatt került ez érdeklődési körömbe. Igaz nem lettem profi fotós, de így hobbiként szívesen csinálom, szívességből szoktam portré fotókat, esküvői fotókat készíteni meg PS-sel átmanipulálom őket ezeket inkább szívességből, pénzt nem fogadok el mert nincs OKJ-s végzettségem így számlaképes sem vagyok, de mindig adnak cserébe ajándék kosarat vagy elhívnak pizzázni, esküvőkön is annyit ehettem amennyi épp belém fért és 3 napi kajával láttak el az esemény után. Persze nem vadidegeneknél voltam. Ugye nekem ez csak a hobbim egyik része. A másik az autószerelés amit érettségi után végeztem el mert engem az autószerelés is nagyon érdekelt meg hát apám is az, nagybátyám, keresztapám, sőt még a nővérem is! És én is kicsi óvodáskorom óta az autószerelők mellett voltam és eltanultam sok mást. Szakközépbe is azért mentem mert ugye mégis akartam érettségit szerezni meg érdekelt az informatika mivel autóiparban is már nagy szerepet játszik és ugye sokszor már számítógépes tudás kell egy autószereléshez is, ezért is mondta apám azt hogy először menjek szakközépbe tudást és érettségit szerezni amit hagyjuk milyen volt utána pedig OKJ-ra mentem mellette sajt pénzemből végeztem el az egyéb tanfolyamokat meg sokat fejlesztettem magam autodidakta módon is. Az autószerelés számomra ugyan az mint neked, de a fotózás meg a Photoshop is szintén az. Autószerelésnél gyakran segítek barátoknak meg magam is szoktam szerelni a saját autómat.


tavaly vettem egy 2002 es G astrát 80.000 Ft-ért amiben se motor se váltó nem volt mert az előző gazdája leégette mert sok pénze volt és szeretett ökörködni. Az autót én az udvarunkon lévő nagyobb garázsban ahol apámék kezdték a pályájukat most ott tartom az autót jelenleg darabokban áll mert bár belül jó állapotban volt de kívül eléggé ocsmány lett így apránként hétvégéket rászánva dolgozgatok rajta, mivel vannak ismeretségeim és segítségem nekem így is megéri foglalkozni vele mert árban olcsóbban jövök ki mint ha használhatót vennék 600-800 ezerért plusz nekem ez másik hobbim, meg gyakran vállaltam maszek munkákat meg sokszor haverommal mentünk számítógépeket szerelni meg lomtalanításkor is régi bútorokat meg összekukázott kisebb műszaki eszközöket hoztunk rendbe meg mi mindenből pénzt csináltunk amiből lehetett. Tehát én is munka mániás vagyok, hasonlóan képzelem el a dolgokat mint te, csak én nem csak a gép előtt ülök. Nagyon ritkán én is félre dobok mindent bár akkor is a fényképzőgép nálam van akkor fotózgatok többnyire de a kikapcsolódásra és a társasági életre is próbálok időt szánni. Barátnőm is csak azért van mert néha kikapcsolom magam és mindent félreteszek. Bár én hajtom a pénzt, oké hogy nem keresek nagyon rosszul, és még a szüleimmel élek így nagyon nincs szükségem túl sok pénzre, de én még fiatal vagyok gyerekem nincs, párkapcsolatom is még csak most lesz 1 éves, barátnőm is még tanul, így én ameddig lehet kihasználom az időmet és dolgozok, hajtom a pénzt hogy tudjak mihez nyúlni ha az élet úgy hozza a dolgokat.

2015. aug. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Figyelj végülis csinálhatod ezt, ha ennyire jól érzed magad tőle, csak akkor arra számíts, hogy így nem fog senki megmaradni melletted, hisz az életed a munka, ahogy kiveszem a szavaidból.

Vagy fogd fel másként: A következő életcélod (Achievmented :P) legyen egy szerető lányt találni és megtartani őt hosszú távon (lifelong exalted with a woman ;)

2015. aug. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!