Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy álljak le a munkamániával?

Hogy álljak le a munkamániával?

Figyelt kérdés

Tudni kell rólam, hogy kisgyerekként és tinédzserként is nagyon sokat játszottam számítógépes játékokkal. Hétközben napi 4-5 órákat, hétvégente Napi 10-12 órákat is. Emellett szerencsére voltak barátaim is, szóval időnként el-el jártam otthonról. Általában RPG-kel játszottam, tudjátok, van egy hősötök, mászkáltok vele, tárgyakat vesztek fel, szörnyekkel harcoltok, küldetéseket teljesítettek, szintlépések stb. Mindig nagyon nehezemre esett abbahagyni a játékot, mert kíváncsi voltam az újabb és újabb feladatokra, küldetésekere. Mindig mondtam, hogy na még ezt a küldetést megcsinálom, és akkor utána alvás. Gyakran még ezzel is álmodtam.


Ezekután elkezdtem a programtervezői szakot az egyetemen, és onnantól kezdve egyáltalán nem foglalkoztam a játékokkal. Élveztem a programozást, úgy fogtam fel azt is, mint egy számítógépes játékot. Sőt sok tekintetben még jobb is annál, mert a végtelen lehetőségek birodalma, nagyon nagy élmény a semmiből alkotni valamit. Akár egy aknakeresőt, akár egy snaket, akár egy Excel-szerű adatbázist bármit.


Az egyetem után egyből el is helyezkedtem programozóként, és nagyon élvezem a munkám. Tisztára úgy érzem magam, mint 10-15 évvel ezelőtt az RPG játékok korában, hogy vannak küldetések (feladatok a főnöktől), amiért aranyat (fizetést kapok). Ez most így nagyon gyerekesen hangzik, de tényleg iszonyat módon beleéltem magamat ebbe. Azt hiszem a munka életem legboldogabb időszaka, visszacsöppentem a gyerekkori számítógépes játékok világába. Emellett elég jó fizetést is kapok (saját lakás, kocsi stb. már megvan), de ez abszolút másodlagos számomra. Évente mindig növelnek rajta egy 20-25%-ot, de ha ez nem lenne, ugyanolyan boldogan dolgoznék továbbra is.


Lényeg a lényeg, hogy eljutottam arra a pontra, mint gyerekként a számítógépes játékok világában. Elvileg 8 óra a munkaidőm, de rettentő nehezen tudom otthagyni a munkahelyet. Mindig mondom magamnak, hogy na még ezt a feladatot megcsinálom, na még ezt a hibát kijavítom. Aztán lesz ebből napi 9-10 óra munka. De munka után is még a problémán jár az eszem, sokszor este (inkább éjszaka) munka után még a problémákon (azaz küldetéseken :) ) jár az eszem. Ma is vasárnap van este van, és már 6 órát programoztam.


Őszintén szólva nagyon boldog vagyok, ugyanúgy mint gyerekként. Vagyis mint egy gyerek, aki nem nőtt fel. Sokszor mondják is rám, hogy nagy gyerek vagyok, ami abszolút igaz. Sokan mondják, hogy nem egészséges amit csinálok (munkamánia), és hogy szerintük heti 5x8 órában maximalizálnom kellene a munkát és a programozást. Van is benne valami, mert néha nagyon kimerültnek érzem magam, és majd mindennap a munkáról álmodom. Kicsit betegesnek is hangzik.


Csak sajnos, ha őszinte akarok lenni, akkor a munkán (programozás) kívül semmi nem érdekel. Nem akarok helyette focizni, tévézni, kirándulni, moziba menni stb. Én így boldog vagyok, de valahol belül azért érzem, hogy ez így nem egészséges. Vagy talán mégis?


Bocsánat, hogy ennyire hosszú lett, csak sok bennem a kétség, és így sajnos még ezt a kérdést sem sikerült normálisan megfogalmaznom. :(


2015. aug. 30. 21:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Óh párommal kezet foghatnátok.Igaz ő kétkezi munkát végez, de imádja és napi 12-14 órát is képes dolgozni.Néha nagyon nehéz így élni.Gondolkozz el ezen, hogy majd nem nagyon fogják ezt tolárálni a nők.
2015. szept. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én nő vagyok, és én is imádom a munkám, gyakran túlórázom, és a szabadidőmben pedig szívesen játszom számítógépes játékokkal, szóval nekem nem jelentene ez problémát. :D
2015. szept. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Utolsó: Van barátod? :) Mi lennénk az álompár.
2015. szept. 2. 22:24
 14/16 anonim ***** válasza:
Sajnos (vagy szerencsére, nézőpont kérdése :D) van, ő is hasonlóan gondolkozik mint mi. Nem volt könnyű egymásra találnunk, de sikerült, úgyhogy ne add fel, neked is menni fog, és senki kedvéért ne változz meg, ha te így érzed jól magad! :)
2015. szept. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Szomorúan hallom. :(

Na jó, viccen kívül, sok boldogságot! :)

Szimpatikusnak tűntök még így látatlanban is.

2015. szept. 3. 23:32
 16/16 anonim ***** válasza:
Köszönjük szépen, neked pedig sok szerencsét a pártaláláshoz! :)
2015. szept. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!