Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan készüljek fel lelkileg...

Hogyan készüljek fel lelkileg az első munkahelyemre? 23/L

Figyelt kérdés
Valószínűleg már a héten fogok kezdeni. Kormányhivatalban fogok dolgozni, információs pultba leszek sorszámosztó ügyfél eligazító és fényképező. A munkaügyi központ ajánlotta(közfoglalkoztatás februárig) és mivel 2 éve már nem tudtam elhelyezkedni a csecsemő és kisgyermeknevelői szakmámmal így kevés pénzért is elvállaltam. Gondolom ennyi pénzért más nem vállalta el így engem egyből felvettek. Nem kell hozzá végzettség de én mégis tartok tőle mert soha nem csináltam ilyet és eléggé zárkózott vagyok emberekkel így nem tudom h fogok velük kommunikálni eligazítani őket. A vezetőnek nem mondtam h a kommunikálással problémáim vannak mert akkor nem vett volna fel és továbbra se lenne munkám. Nem várja el, hogy egyből minden ügyet tudjak hogy melyik ügyintézőhöz kell menni de mi van ha nekem sok idő fog telni míg belejövök? Láttam, hogy milyen pörgős felelősségteljes munka és kicsit tartok tőle. 50.000Ft a bér 2 műszak. Milyen az első nap a munkahelyeken? Kedvesen fogadnak a többiek?
2015. szept. 14. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

uh...50000 ft-ért két műszakban?

inkább menj el gyárba 2 műszakba 70-100000 ft-ért!

2015. szept. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Normális esetben az új munkatársat jóindulattal és érdeklődve fogadják. Nem látom okát, hogy a kormányhivatal más legyen. Kivétel, ha valami frusztrált savanyú alakok gyüjtőhelye a munkahely.

Ne tartsál se a fogadtatástól, sem a munkától, biztosan bele fogsz könni.

2015. szept. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a pénz a fontos akkor tényleg menj el jobban fizető gyári munkára.

Ha szeretnéd, hogy az önéletrajzodban ne gyári meló legyen egy év múlva, akkor menj be x nap múlva reggel a kormányhivatalba. Egyébként egyéb juttatások is szoktak lenni. Lehet, nem kérdeztél rá, ők meg nem mondták (legalábbis régen volt). Változó, milyen munkatársak közé kerülsz. Mennyire segítőkészek, mennyire csak a szemedben jópofák a hátad mögött meg kishülye vagy. A kedvesség semmit nem jelent.

Kommunikáció: Mindenkinek aki valószínűleg hozzád fordul a szemébe nézel és mosolyogsz, valamint kedves, csicsergős és mégsem túlzó hangon köszönsz. Ez megoldja a kommunikációs gondok egy jó részét. Figyeld a kolleganőidet. Figyeld a stílusukat és kezdj el a szerint öltözni. Ha egy jó pasitól elpirulsz akkor BB krém vagy egy jó alapozó és enyhe pirosító. Persze igazán takarni nem lehet, ha a nyakad is vörös lesz :)

Legfőképp: Ne izgulj. Ez is csak egy munka és bele fogsz jönni.

Én remegős kézzel voltam kénytelen kávét átemelni a szorosan egymás mellett ülő öltönyösök között és túléltem ,)

2015. szept. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezekre a kérdésekre nem lehet választ adni, mert munkahelytől és munkakörtől is függ, hogy mennyire kedvesek meg mennyi idő alatt jössz bele a munkába. :)

Ami fontos, hogy ha lehet (bár attól függ, hányan dolgoztok ott), mutatkozz be mindenkinek az első nap. Vagy legalábbis azoknak, akikkel közvetlen munkakapcsolatban leszel, a többieket meg majd megismered később. Azon ne aggódj, hogy a nevüket nem tudod kapásból megtanulni, ez hetekig fog tartani, mire legalább a nagyját sikerül megjegyezni,ha nem is az összeset. Én egy éve vagyok a mostani munkahelyemen, de a mai napig nem tudom, mindenki nevét, pedig nem vagyunk olyan sokan csak kb. 60-an. Ja és persze érkezéskor meg távozáskor is köszönj előre. Abból nem lehet gond. Ha nem köszönsz, azt minden munkahelyen bunkóságnak tartják.

A másik dolog, hogy kérdezz sokat. Először úgyis gőzöd sem lesz róla, hogy hol vagy meg mit kell csinálni. Biztos lesz egy ember, aki betanít, de ők sem szoktak minden fontos infót átadni kapásból, általában pont a lényeges dolgokat felejtik el elmondani. Úgyhogy ha bármi kérdésed van, akkor őt vagy valamelyik másik munkatársat kérdezd meg! Ne feledd, nem hiába mondják, hogy hülye kérdés nem létezik. Akármilyen kérdésed van a melóval, az épülettel, akármivel kapcsolatban, kérdezd meg őket, mert csak így tudsz gyorsan tanulni és beleszokni az új környezetbe. Ha nem kérdezel, akkor úgy jársz, mint én, aki féltem, hogy majd hülyének néznek a kérdéseim miatt, ezért hónapokig rendszerint rosszul csináltam a dolgokat, amíg véletelenül egyszer ki nem figyeltem egy munkatársat, hogy pontosan mit is kell csinálni meg hogy. :D Akkor jöttem rá, hogy én mindvégig hülyeséget csináltam... szerencsére nem volt súlyos hiba, hiszen a vezetőknek sem tűnt fel, de azért jobb, ha tisztában vagy azzal, mi a dolgod, mit hogy kell csinálni már a legelején. :)

2015. szept. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!