Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha az egyik...

Mit tegyek, ha az egyik munkatársam féltékeny rám, csupán mert fiatalabb vagyok?

Figyelt kérdés

Most kerültem ehhez a céghez, és én vagyok jelenleg itt a legfiatalabb dolgozó, 20 évesen. Na most a férfi dolgozóknak ugye én vagyok a "friss husi" meg az érdekessék, stb..., és ennek a nőnek nagyon böki csőrét, hogy most inkább velem foglalkoznak, meg én vagyok a téma. Múltkor is jöttek be a fiúk, és oda jöttek hozzám, hogy na hogy tetszik a munka, meg milyen csinálni. És aztán mikor kimentek, ez a nő megjegyezte, hogy "na, hozzánk már ide se jönnek..."

Pedig őt se mondanám olyan öregnek, 40 évesen, ráadásul szerintem elég jól tartja magát. És a többiek is mondták, hogy ne vegyem a szívemre, az újakkal mindig így viselkedik, csakmert fiatalabbak, szebbek, és féltékeny rájuk. Viszont mivel a főnökkel is elég jóban van, félek, hogy bemocskol majd előtte, meg áskálódik ellenem. és gondolom inkább neki hinne a főnök, hisz ő már majdnem 20 éve dolgozik ott, én meg csak most kerültem oda.

Ilyenkor mi a jó megoldás, mit lehet tenni egy ilyen kollégával?



2015. szept. 21. 18:31
 1/1 anonim ***** válasza:
Ismerős a szituáció. Nálam ezt ment közel fél évig, februárba kerültem a céghez és ott is én vagyok a legfiatalabb. A kolléganőm, Ő sem idős sőt.. 36 éves, tehát egyáltalán nem mondhatni idősnek, de Ő is egyből elkezdett cseszegetni. Na már most a cégnél csak Ő és én vagyunk nők, a többiek mind férfiak és ahogy azt hallottam, ez a nő minden elődömmel ezt csinálta, de úgy látszik sikerült megtörnöm a vonalat. Mindenért cseszegetett, olyan bakikért is, amiket nem is én követtem el. Egy ideig tűrtem és nyeltem, mivel új vagyok, be kell fognom a számat. Elment szabira 2 hétre, helyettesítenem kellett és hát gondolhatod mennyire tanított be.. SEMENNYIRE. Akkor a főnökség is belátta, hogy ez abszolúte nem az én hibám, sőt, a kolleganő is belátta, hogy Ő hibázott, nem volt ideje stb stb. Mindezt az után, hogy jól megmondtam neki a véleményem, mindent, ami felgyülemlett bennem a fél év alatt. Én azt tanácsolom, hogy ne engedd, hogy tönkre tegye a napjaidat..hányszor gondolkodtam azon, hogy felmondok, pedig szeretem amit csinálok és jól érzem ott magam. Szóval legyél visszafogott, ha cseszeget az elején, de ne hagyd neki túl sokáig, hogy szívja a véred. Idővel elfogadja majd, hogy nem csak Ő van a világon. :-D Én elmondtam neki mi a problémám és ha ezt ketten nem tudjuk megoldani, továbbra is hátráltat a munkám elvégzésében, akkor menjünk a főnökhöz és megbeszéljük hárman. Na erre visszavett. Azóta csönd van. Ne hagyd magad! Az ilyen emberekkel nagyon kell vigyázni és azzal is, hogy kinek mit mondasz. :-) Kitartás!!
2015. szept. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!