Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért ez az első vagy második...

Miért ez az első vagy második kérdésük a régen látott ismerősöknek, ha összefutunk egy boltban, hogy most hol dolgozol?

Figyelt kérdés
Engem egyáltalán nem érdekel, hogy ki hol és mit dolgozik.
2015. okt. 5. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát én inkább csak azt szoktam kérdezni, hogy "mi újság veled?"

Aztán erre azt válaszol amit akar, beszélhet a munkájáról, hobbijáról, magánéletéről stb. ami jól esik, és így nincs meg a veszélye, hogy valami rosszat kérdeztem.

2015. okt. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Valószínű neki jó munkahelye van, sejti, hogy Neked rosszabb van, vagy nincs, vagy nincs ötlete, miről beszéljen, kölcsön akar kérni, vagy beházasodni hozzád, stb...
2015. okt. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom, tőlem nem szokták ezt kérdezni.

Talán nemrég kezdtél el dolgozni? Még suliba jártál, mikor utoljára találkoztatok?

Tőlem az szokták kérdezni mindig, hogy férjhez mentél? Van már gyereked?

2015. okt. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
20 éve dolgozom a 6. helyen. Utolsón 1/2 éve, de az előző munkahelyemen több , mint 10 évet voltam és óriási volt a fluktuáció. Nőknél a gyerektéma és a férjhezmenetel is hasonlóan remek kérdés ...
2015. okt. 5. 13:20
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehet, hogy tudták, hogy az előző helyről eljöttél és nem tudták, hogy azóta találtál-e újat.
2015. okt. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szombaton egy olyan ember kérdezte akit 20 éve láttam utoljára , vasárnap pedig egy 15 éve utoljára látott nő 100 km-re a lakhelyemtől. Kérdezhetnének a családról is , de ott az is lehet , hogy éppen válófélben van az ember. Hol laksz is hasonló hülyeség. Szóval nem tudom...
2015. okt. 5. 13:33
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel sok ember sajnos nem talál (megfelelő) munkát, így egy ismerőstől elfogadható aktuális kérdés, ha érdeklődik, van-e melód. Mert a "hogy vagy"-ra nem mindenkiből kezd dőlni a panasz áradat, ha nincs munkája, vagy ha annyi a válasz "jól" akkor nem derül ki, dolgozik-e.

Szerintem normális kérdés.

2015. okt. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert kíváncsiak mennyire jó és jól kereső munkahelyed van. Mennyire tudsz nagylábon élni, vagy olyan munkahelyed van, ami keveset fizet és csak tengődni lehet, sok ember nagyon kíváncsi az ilyesmire.
2015. okt. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen csak érdekli őket, hogy mivel foglalkozol, merre sodort az élet.
2015. okt. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem általában érdekelni szokott, csak szimpla kíváncsiságból, de van hogy mégsem kérdezem meg, mert nem akarok tolakodónak tűnni. Tehát ha valaki elég rejtelmesen beszél magáról akkor ezt inkább nem kérdezem, pedig szinte mindig érdekelne, csak van aki nem szívesen beszél róla.
2015. okt. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!