Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szóljak előre a munkahelyemen,...

Szóljak előre a munkahelyemen, hogy külföldre költözünk, ha?

Figyelt kérdés

Ez egy családi vállalkozás, tök jóban van mindenki, ilyen álom főnököm még nem volt, tényleg nagyon jó a munkahelyi lékör.

Februárban költözünk külföldre párommal.

Sejtik, hogy megyünk, különböző okok miatt.

Mindenkit ismernek ebben az aprócska városban, bármit ügyintézünk, tudni fognak róla.

Anyám véletlen kikotyogta valakinek, aki tuti tovább adta, de ez nem biztos, de elég valószínű.


Szerintetek mit kéne tenni? Szeretik a munkámat, jól dolgozok, segítőkész és rugalmas vagyok, szerintem jó munkatárs. Ti elmondanátok?


Megjegyzem mindenki mást tanácsol, a rokonság fele ezt, a másik fele azt.

Ne csak igen-nem válaszokat kérnék, hanem indoklást is, köszi! :)


2015. okt. 28. 10:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Ti éltek ott, nektek kéne ezt tudni, ha?
2015. okt. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, de másnak lehet ebben tapasztalata.

Nekem nincs ebben.

2015. okt. 28. 10:45
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Megis hogy tervezed a kikoltozest? Egyik nap meg mesz dolgozni, masnap meg mar kulfoldon vagy?


Nyilvan itt is van felmondasi ido, azt be kell tartanod. Ha februarban mentek es ez mar biztos akkor en tuti szolnek. Nem is ertem miert kerdes ez egyaltalan.

2015. okt. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Basszus, nem felmondásról van szó.


December végén felmondok, 30 nap a felmondási idő, azt ledolgozom és február elején megyünk. KÉRLEK értelmezzétek már amit írtam. Arról van szó, hogy szóljak-e előre most, hogy mik a terveim, vagy ezt nem szokták a munkáltató orrára kötni?


Ha elkezdek ügyeket intézni (Pl. kell valami papír) TUTI hogy szólnak a főnöknek. Tehát szóljak-e 1 hónap helyett 3 hónappal előtte, hogy MAJD FEBRUÁRBAN már nem leszek?

Nem tudom mit nem lehet ezen érteni. Kár volt itt kérdezni.

Nem kell tanács, megoldom.

2015. okt. 28. 10:57
 5/10 anonim ***** válasza:

Miért ne mondanád?

Ha elöbb szólsz nekik, elöbb tudnak elkezdeni helyedre keresni valakit.

2015. okt. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
En meg azt nem ertem hogy mit nem lehet azon erteni hogy igen, szolni kell. Plane ha jo viszonyban vagy a fonokoddel.
2015. okt. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Szia. Ha tenyleg olyan jo a kapcsolatod a fonokoddel es a munkat is jol vegzed, szerintem semmi akadalya annak hogy elmond mik a terveid a jovore nezve, foleg ha mar biztos hogy kikoltoztok. Szerintem ez igy tisztesseges, mondjuk nem tudom milyen munkakorben dolgozol, de teny sok helyen van felmondasi ido es legalabb akkor ok is idoben tudnak talalni valakit helyetted.

En csak a sajat esetemet tudom megosztani veled. 4 eve a parom elvesztette a munkajat es akkor sokan hivtak ki minket kulfoldre (baratok, rokon stb) En bementem a munkahelyemre, es elmondtam a fonokomnek hogy hamarosan ki koltozunk meg par het de addig szeretnek maradni ha lehetseges, persze o egybol mondta hogy nem problema, orul hogy szoltam. Erre masnap hivott a titkarno hogy menjek be leadni a papirjaimat mert kirugtak. Na hat nem kellett par hetet varnom. Eladtunk, elosztogattunk mindent, felmondtuk az alberletet es a hetvegen mar repultunk is ki Angliaba. Hozzateszem ez nagy ceg volt es annyira nem is baratsagos kornyezet. Bennem megvolt a tisztelet felejuk az amit meg ok tettek csak magukat minositi. Bocsanat kicsit hosszu lett.

2015. okt. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Akármilyen baráti is a viszony, ki is rúghatnak hamarabb így, mint amit írt is az egyik válaszoló. Tesóm is így járt sajna.


De közben beszéltem egy egyáltalán nem pletykás, legmegbízhatóbb kollégával, és adott tanácsot. December elején szólok, és így hamarabb is, mint a kötelező, de nem túl hamar, hogy találjanak helyettem mást, ha mégis rosszul ismertem meg a főnökséget :)

2015. okt. 28. 12:12
 9/10 anonim ***** válasza:

" Ha elkezdek ügyeket intézni (Pl. kell

valami papír) TUTI hogy szólnak a

főnöknek."


Ki szolna?

2015. nov. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az ügyintéző a polgárjenőben. És ez komoly, tényleg megmondaná :/ Ebben a városkában nincsenek titkok.
2015. nov. 4. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!