Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális, hogy így viselkedik...

Normális, hogy így viselkedik a főnök az alkalmazottaival?

Figyelt kérdés

28 éves lány vagyok, és most van három hónapja, hogy találtam magamnak egy új munkahelyet.

Viszont döbbenetesek a munkakörülmények és ezt jó értelemben mondom. Muszáj ezt itt megkérdeznem, mert nem tudom, mennyire elterjedt ez, vagy esetleg példa is lehet a többi munkaadónak.

Irodai, titkársági munkát végzek. Az irodában rajtam kívül 4-en dolgoznak még, a többi szakterületen még többen is.

Na de képzeljétek el, hogy a vezetőnk minden reggel hoz nekünk cukrászdából süteményt, ami egy pulton van az irodában és napközben ehetünk belőle bármikor, természetesen ingyen. Van egy kávégép, amit mindenki használhat korlátlanul. Rendszeresen megkérdezi, hogy jól érezzük-e magunkat, van-e szükségünk valamire az irodában. Minden nap ebéd után ad 25 perc pihenőt mindenkinek, ilyenkor szabad program van. Azt is felajánlotta, hogy ha van bármi elintéznivalónk, nyugodtan menjünk és intézzük el napközben, csak szóljunk előtte és gondoskodjunk helyettesítésről addig. Emellett mindig ad ünnepek előtt kiegészítő bért, karácsonykor szokott lenni egy év végi parti, vacsorával, és mindenki kap ajándékcsomagot.

Hét közben is a szünnapokon szokott szervezni közös programokat, mint pl. túrázás, korcsolyázás, mozi, kalandpark, ahol majdnem mindenki meg is jelenik.

Ha valaki nem tudja hova tenni a gyerekét, akkor megengedi, hogy ott legyen, sőt még van, hogy "szórakoztatja" őket. Nem alkalmazottakként tekint ránk, hanem úgy mondja: csapattárs. Először főnöknek szólítottam és mondta, hogy ne hívjam így, mert ő nem főnök, egyenrangú az összes többi emberrel együtt. Az egy dolog, hogy az övé a vállalkozás, de ettől nem felsőbb rangú. Mindig szépen takarítanak az irodában, óránként jár 8 perc pihenő a számítógépes munka miatt.

Amíg albérletet kerestem, addig a szolgálati lakásban lakhattam 2 és fél hónapig teljesen bérmentve.

Ezt miért csinálja szerintetek? Annyira ritka a mai világban és nem is szeretnék innen elmenni máshová. Ritka nagyon manapság ez?


2015. nov. 8. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki. Igen, ez mesebeli főnök,az enyém sz.r ember. Becsüld meg
2015. nov. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy ritka-e? Mint a fehér holló.
2015. nov. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hűha nagyon ritka. De becsüld meg, szerencsés vagy :)

Én is ilyen főnök lennék, látom a mostani főnököm hibáit, és ott szúrja el, hogy tesz az alkalmazottaira (ránk) inkább azzal van elfoglalva hogy minél feljebb nyaljon. Az hogy közben szétesik az osztálya, az nem érdekli.

2015. nov. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
El ne menj erről a helyről, mert kimondhatatlanul megbánod! Ne is kérdezd, hogy miért ilyen, csak örülj annak, hogy egy olyan főnököd van, aki emberszámba vesz!
2015. nov. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk gyümölcs van, a többi nagyjából ugyanez. Egy dolog ütötte meg a szememet: mi van, ha valaki a szünnapokat nem a munkatársaival akarja tölteni a kalandparkban stb.? Nem lesz csapatjátékos? Hátrányba kerül? Mert ahogy leírtad, a főnököd a csapatjátékos vezetői tréningen vett részt.
2015. nov. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én mind2 oldalról elmondanám a véleményem...


Alkalmazott vagyok főállásban, szintén irodában, előző munkahelyemen és itt is elég családias a hangulat...

A főnökökkel tök jól lehet dumálni, sőt csapatépítésen még szól is, hogy rég nem voltam fent nála, néha felugorhatnék csak úgy beszélgetni, hogy mi a helyzet velem (én az elsőn, ő a negyediken van)...

Bármi gond van nagyon rendes minden főnök, poénkodás megy, nem az a főnök-alkalmazott hangulat van, hanem tényleg mintha egy család lenne az iroda, pl az itteni kollégákkal labdázunk néha az irodában, meg mennek a poénkodások, meg persze a szakmai dolgok is :) elég jó a hangulat...én el sem tudnám képzelni, hogy egy ordibálós idióta legyen a főnököm...


A másik oldal, hogy van egy non profit dolog amit páran csinálunk és én vagyok a csapat vezetője, van egy "rangban" velem egyenrangú srác aki mindig főnöknek szólít, na ez kiborít...itt is elég családias a hangulat, nagyon jól mennek a dolgok, csak itt a hierarchiának nagyobb szerepe van, mert itt elég sok dolog függ tőle, mert egy döntés itt jobban kihat az egész csapatra...és a nagy döntéseket általában én hozom meg, konzultálva a többiekkel is, de főleg én döntök nagy kérdésekben...én ettől még nem érzem magam feljebbvalónak...attól mert én vezetem a csapatot attól még nem feltétlen kell félniük tőlem, vagy főnökként tekinteni rám. Csapat vagyunk, persze egyesek szava fontosabb bizonyos téren, de ettől még csapat vagyunk, mindenki fontos fogaskereke egy jól működő gépezetnek, persze mindenki pótolható...


22F

2015. nov. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem él senki ezzel vissza? Mármint a munka rovására? Mert így hol van a főnök tekintélye, a munka érdeme? Most nem az ordibálós tekintélyt hiányolom, hanem a tiszteletet, talán ez jobb szó a tekintély helyett. Szóval, nem romlik a morál? Nekem furcsa körülmény, pedig én sem dolgozok egy ordibálós helyen.
2015. nov. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem, pont emiatt van meg a tisztelet és ezért szívesen végzi bárki jól a dolgát. :)
2015. nov. 13. 20:05
 9/9 anonim ***** válasza:
kérdező: igazad van, el tudom képzelni az ilyen helyet és azt is, hogy a dolgozók nem élnek ezzel vissza. Mert látják a megbecsülést. Bár, a megbecsülést ma a fizetésen keresztül mérik a dolgozók, Nektek megfelel a munkahelyi környezet. Megértem, hogy dolgoztok rendesen, vigyáztok a munkahelyi morálra, a munkára, akár még a munkaeszközökre is. Nálunk - kereskedelem -, van aki nem törődik a selejttel, ha eltörik, hát eltörik, majd levesszük selejtbe a kedvenc mondata...
2015. nov. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!