Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Valaki segítene? Beadandót...

Valaki segítene? Beadandót kell készítenem, és saját szavakkal nem igazán tudom meghatározni a köz foglalkoztatottak fogalmat.

Figyelt kérdés
Tudom mit jelent, meg hogy miylen jellegű munkák tartoznak ide, és hát hogy ugye itt lehet a legkevesebb pénzt keresni. De megfogalmazni a definícióját nem tudom. Légyszi segítsetek! Előre is köszönöm! :)

2015. nov. 15. 00:27
 1/1 anonim ***** válasza:

A közalkalmazott egy olyan dolgozó, aki állam, vagy önkormányzat által fenntartott intézmény dolgozója. Rendszeres illetményét általában meghatározott bértábla alapján tőlük kapja.


Azért egy háziba nem biztos, hogy beleírnám, hogy ők kapják a legkevesebb pénzt, de ezt is meg lehet burkoltan, reálisan fogalmazni a dolgozat témájától függően, persze...

Viszont akkor kezdhetnénk munkaidő-fizetés elemzésbe, illetve pl. utazási kedvezmények részletezésébe is. Én ebben nem mennék bele, főleg hogy így vannak, akik még kevesebbet keresnek, illetve nem is egy olyan közalkalmazottról tudok, aki nagyon is jól keres. Közalkalmazott lehet pl. egy politikus, bíró, vagy ügyész, akik nem keresnek annyira rosszul... viszont közalkalmazott lehet egy egyszerű könyvtáros is, akit igazán nem fizetnek agyon.

2015. nov. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!