Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szabadnapra lenne szükségem,...

Szabadnapra lenne szükségem, de az igazi okot nem mondhatom el. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, nagyon nehezen találtam (normálisnak nevezhető) állást. Hétfőn kezdtem a munkahelyemen, eddig minden szuper, nagy az öröm.

A probléma az, hogy (jellemző módon) most jött egy remek lehetőség... A szakmámban dolgozhatnék egy nagyon jó helyen, a kezdőfizetésem pedig kétszerese lenne a mostaninak. Behívtak meghallgatásra, ami pénteken lenne, egy másik városban, tőlünk 120 km-re.


A kérdésem: Hogyan kérhetnék úgy szabadnapot, hogy ne legyen baj? Nagyon rosszul járnék, ha megmondanám az igazat, és nem igazán engedhetem meg magamnak, hogy elveszítsem a munkámat. Ebben az évben 3 napot vehetek ki (elvileg), de akár le is túlóráznám a kieső időt. Nem szeretek hazudozni, de úgy néz ki, hogy most muszáj lesz.

Tudtok segíteni?



2015. nov. 22. 16:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Túlságosan nagy ügyet csinálsz belőle.


"Marika! Pénteken mennék szabira, rendben?"


Semmit nem fog kérdezni....

2015. nov. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Magánügy és kész, ezt tanuld meg hogy soha senkinek ne magyarázkodj, mert fölösleges. De ha nagyon faggatóznak, akkor vágd a képükbe hogy nőgyógyászhoz mész, utána nem fognak többet kérdezősködni :)
2015. nov. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!