Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogosan rúgtak ki?

Jogosan rúgtak ki?

Figyelt kérdés

Tegnap már írtam ezzel kapcs, de akkor még nem volt biztos, hogy kirúgnak.

Ami történt:

7 nap után kaptam egy szabadnapot, erre a főnöknő hívott, hogy be kell menni. Megmondtam, hogy bemegyek. Erre a barátom felhívta, és megmondta neki, hogy nem vagyok készültséges, ne zaklasson már, nem látják, hogy teljesen ki vagyok merülve

Persze nem kiabálva meg anyázva, hanem így normális hangnemben

Mondta a főnöknő, hogy oké, keres mást, majd visszahív

De nem hívott. Én hívtam. Mondta a kolléganő, hogy otthagyott nekik egy papírt, hogy nekem holnap be kell menni, hívjanak fel (de nem hívtak)

elnézést kértem, és megígértem, hogy bemegyek

Erre este hív a főnöknő, hogy nem kell bemenni, van már más, és ne felejtsem el megköszönni a barátomnak, hogy volt kedves elvágni engem náluk. Szerdán vár a főnök a részletekkel, sok sikert a legrosszabbhoz. (mindezt azután, hogy tőle is elnézést kértem)



Most ez jogos volt?


2015. nov. 23. 11:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
17%

7 napja dolgozol ott? Ne haragudj, nem értem.


Mi a munka?

2015. nov. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

Igen, jogos volt. Nagyon gáz, hogy a barátod felhívta őket! Semmi köze a te munkahelyedhez! Jó hogy nem a szüleid hívták fel. Ez nagyon gáz viselkedés.

Természetesen az is gáz, hogy 7 napot kellett egyfolytában dolgoznod és még utána sem akartad szabadnapra engedni. Szóval talán még örülhetsz is, hogy nem kell itt dolgoznod. De ez nem befolyásolja azt, hogy gáz, hogy a barátod intézkedik a te munkahelyeden!

2015. nov. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
*akartak
2015. nov. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Borzasztó nagy gáz, ahogy a barátod lerendezte a dolgot. Nem is értem, hogy gondolta, és te miért hagytad. Én sem örülnék, ha ilyen problémás munkatársam lenne. Viszont nem dolgozhattál volna hét napig folyamatosan. Gáz a melóhely is. A következő munkahelyeden kerüld a szitut, hogy a barátod ossza ki a főnököd, és beszéljen a nevedben, mert ezt sehol sem díjazzák.
2015. nov. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
37%

Mondd, miert ragaszkodsz foggal-korommel egy olyan munkahelyhez, ahol teljesen kikeszulsz, ramegy az egeszseged, sz*rba se vesznek es kihasznalnak?! Miert akarod ezt magaddal tenni?! Olyan nincs, hogy ne talalnal mast, maximum ha nem akarsz, akkor.


Rettenet gaz, ahogy a baratod lerendezte a dolgot, de az meg gazabb, hogy ennyire fajdalmasan mulya es passziv vagy, aki szo nelkul hagyja magat kihasznalni, es meg bocsanatot is ker melle.

2015. nov. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom ezt hogyan kell finoman megfogalmazni, de a barátod vagy egy fogyatékos szintjén áll, vagy az összes munkáról kapcsolatos tudását az Éjjal-nappal Budapestből tanulta. Ezt az "felfújt önérzeteskedésből mások főnökét kiosztjuk, hogyan is kellene dolgozni" stílust ott lehet tetten érni.

Nem tudom mennyi ideje vagy a cégnél, de ha próbaidős voltál, akkor mindenképpen kirúghat, indoklás nélkül. Ha már kitöltötted a próbaidőt, akkor is ezt lehet fegyelemsértésként értelmezni. Mindenesetre a főnöködet 0%-ban, a barátodat 100%-ban hibáztathatod. Ha én lettem volna a fönököd, már nálam is a legutolsó esélyednél tartanál. De csak azért, mert nem vagyok híve a kirúgásnak, ha egyébként javítható a munkáltató és munkavállaló kapcsolata.

Mindenesetre megmondanám az idióta barátodnak, hogy segíthet keresni új munkát, ha már egyszere ennyi esze volt.

2015. nov. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem voltam ott. Mit tehettem volna, üssem le, és vegyem el tőle a telefont?
2015. nov. 23. 11:30
 8/17 anonim ***** válasza:
17%
Nem kell leütni, de a munakhely telefonszámát sem kellett volna megadni neki, meg eleve nem mesélni a munkahelyi dolgokról kivülállónak.
2015. nov. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%

7: Tedd helyre a barátodat! Sok problémád lesz még ebből, ha így viselkedik. Ha most megtette, akkor megteheti máskor is, másik meló helyeddel is.

Ha én lennék a főnököd, úgy elküldtem volna, hogy többet nem lenne kedve telefonálgatni és már neki megmondtam volna, hogy nem kell bejönnöd többet dolgozni. Ez nagyon nagy bunkóság és arcátlanság, amit tett.

Ha bármi problémád, konfliktusod van a munkahelyeddel, azt neked kell megoldani. A barátodnak semmi köze hozzá.

Én nem azon gondolkodnék a helyedben, hogy jogos volt-e a kirúgás, hanem, hogy mit kezdjek a barátommal, mert én ilyen viselkedést tuti nem tűrnék el tőle.

2015. nov. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
8, Nem én adtam oda, de ellépek egy pillanatra, és kutakodik a telefonomban. Persze, hogy az utolsó hívott szám, ha 5 perce hívtak, nem volt nehéz kisilabizálni
2015. nov. 23. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!