Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Beszólhat a főnököm ha nem...

Beszólhat a főnököm ha nem megyek be dolgozni?

Figyelt kérdés

Egész héten 11-12 órákat dolgozunk, és túlórázni be kellene menni hétvégén is egy napot (ugyanennyi munkaidőben).

Múlt héten is 6 napot dolgoztam, de ezen a héten pont aznap lenne a túlóra, mikor a párommal találkoznék.

Nektek mi lenne a fontosabb? Olyan kimerült vagyok, kellene egy hétvége és hiányzik a barátom is :( És a túlórákat sem fizetik ki viszont a melónak készen kellene lennie.


2015. nov. 26. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ha ingyen dolgozol, akkor nem szólhatna be...de kirúghat...vagyis ahogy itthon intézik, "közös megegyezéssel" elválnak útjaitok...


aztán persze jöhetnek ezek a közhelyes dolgok, hogy minek dolgozol akkor még ott, ha nem fizetnek ki annyit, amennyit dolgozol.

2015. nov. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
Amióta Orbánék kitalálták a munkaidő-beosztást, azóta sajnos ez van. Majd lóvé helyett kapsz valamikor pihenőnapot hónapok múlva.
2015. nov. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos megteheti hogy kirúghat vagy semmit nem fizet ki neked....


Nálunk is ez volt főnököm közölte hogy másnap is 12 óráznunk kell 8 óra helyett, én meg közöltem vele hogy lónak a fa..szát csak az alapbérünket fizeti túlórába az meg semmi. Én akkor amint letelt a 8 óra eltűntem mint szürke szamár a ködben. Rá 1 órával később hív hogy merre vagyok, mondtam neki hogy megpattantam van dolgom ez van nem tudok mit csinálni szóljon időbe ha valami kínja van és akkor megbeszéljük. Másnap reggel kezdésnél közölte velem hogy arra a napra a 8 óra ledolgozott munka időmet sem számolja be így a fizum is annyival lesz kevesebb, és örüljek hogy nem rúgott ki pedig megtehetné. Akkor berágtam közöltem vele hogy jó ha nem rúg ki akkor szia elmegyek én, egyből görbült a szája és nem győzött bocsánatot kérni, jó embere voltam, soha nem éltem vissza ezzel, de akkor berágtam, tudtam jól hogy fog az még könyörögni de én fogtam a cuccomat és csak azért is leléptem. 2 nap alatt rábeszélt hogy menjek vissza, mivel a pénz kellett így visszamentem mondtam neki hogy 8 óra munka idő 2 műszakba egy hét délelőtt egy hét délután nincs túlóra, nincs de oldja meg mással a baját és ennyi. Persze hogy csúszott a meló akkor de én tojtam rá, kerestem mást, amint biztos volt közöltem vele hogy többet nem jövök, volt ott sírás rívás, de én nem fogom minimálbérért a lelkem kidolgozni és elviselni a hülyeségeit. Igaz sokszor lazaság volt bent ezt aláírom de a jelen helyemen ahol megkeresem havi 120-130 ezreket gaz 12 órás műszakba itt a hétvégi munkát jól megfizetik arról nem is beszélve hogy minden hónap elején velünk is megbeszélik ki melyik hétvégén érne rá, akinek közbe jön valami lehet szó cseréről.


Én engem is kóstolgatott ezzel a főnök de nem hagytam magam, tettem is érte és meg is maradt az állásom de ott is hagytam magamtól és nem bántam meg. Azóta is visszasírnak oda, de ez van fizessenek meg és ennyi. Én egyedül azt bánom hogy 2 munkatársam kellett otthagynom őket, ő nekik nincs megfelelő végzettségük a jelen munkahelyemre, csak ezért nem tudtam behozni őket.

2015. nov. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A havi munkaidő keret 160 óra.

Ez azt jelenti, hogy akár egyenlőtlenül is beoszthatja.

(Napi munkaidő max 12 óra)

Túlóra pedig 250 óra/év a max.

A 6 nap egymás után is "tv"-es.

A főnök beszólhat, sőt ki is rúghat. (Valamilyen okra hivatkozva..) Azt mindig találnak.

2015. nov. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A heti munkaidő felső határa 48 óra.


Egész héten 12 órákat dolgoztatni törvény ellenes, hacsak nem készenléti jellegű a munkakör, de nálad ugye nem.


Én jelezném a megfelelő helyen, hogy nézzenek már körül a cégnél.


Apropó, papíron is ennyit dolgoztok?

Én a heti 48 óra után nem mennék be. Ha kirúg, munkaügyi bíróság.


[link]

2015. nov. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Érdekel a téma, bocs, hogy belebeszélek, nekem válasz helyett kérdésem lenne.

Mennyi idővel előtte köteles jelezni a főnök a túlmunkát?


Mert ugye nem mindegy, hogy előző nap, vagy két héttel előtte szól.

2015. nov. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nezd meg a munkaszerzodesedet. Persze, szamit a munka torvenykonyve is, de ha alairtal olyat a munkaszerzodesben, h kotelezhetnek tulorara, es azert plussz penz is jar - mondjuk ez most mellekes - akkor be kell menned, kulonben hivatkozhat arra a fonokod, h szerzodest szegtel.

Ha semmi ilyen nincs a munkaszerzodesedben, akkor ne menj be. Viszont, kezdj el bizonyitekokat gyujteni arra vonatkozolag, h mennyit dolgozol/dolgoztal, m persze, siman kirughatnak "kozos megegyezessel". Ha viszont nincs szerzodeses joguk erre, akkor indithatsz pert is...bar gondolom, nem akarsz evekig tarto pereskedesbe belemenni.

Attol fugg amugy, h jofej-e a fonok. Ha jofej, akkor belatja, h nem normalis ennyit melozni es elfogadja, h nem mesz be hetvegen minden kovetkezmeny nelkul.

Ha nem jofej a fonok, akkor keszulj a rosszabbik verziora...bar meg ha nem jofej a fonok, de van annyi esze, h belatja, h nem eri meg kirugni vkit azert, m nem ment be egyszer tulorazni, akkor is jol jarsz...szoval abszolut megertem, ha nem akarsz bemenni...en sem mennek be a helyedben :)

2015. nov. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!