Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkáltató köteles-e elenged...

A munkáltató köteles-e elengedni közvetlen hozzátartozó temetésére rendkívüli szabadsággal? Még akkor is ha értelemszerűen nem jelezhettem előre?

Figyelt kérdés

Paraszt főnököm nem akar elengedni apám temetésére, rendkívüli szabadsággal, pedig ez úyg tudom jogszabály szerint jár, ráadásul a rendes szabadságon felül és nem is egy hanem 2 nap!


Azzal érvel a főnök, hogy szabadságot előre írásban kell jelezni 15 nappal… mondom bammeg ez haláleset! Hogy jelezzem előre 15 nappal? Tudtam előre hogy meg fog halni???

De hiába szájalok nem enged el.

Kérdésem: mit tehetek? Kérem, ne jöjjünk azzal hogy bíróság stb, mert a temetés pénteken lesz, 4 nap, ez idő alatt kell megoldás. Nincs idő hónapokig mindenféle jogi csatározást folytatni.

Nem megoldás az se hogy nem megyek be dolgozni, mert akkor már repültem is.

És az állás meg kell.


2015. dec. 1. 10:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"akkor is jár 3 nap szabadság." - 2 nap.

#7.-ben ott a link.

2015. dec. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Igazából mindegy 2 vagy 3 jár mert egyiket se kapom meg.
2015. dec. 1. 16:44
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a szokásos értelemben vett szabadság, menj el, és ha ki talál rúgni, munkaügyi bíróság, mert törvényt sértett!
2015. dec. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Feleslegesen írtad ki a kérdést...eldöntötted nem mész. Ennyi. Majd a túlvilágon megbeszélitek vagy akár még itt is...csak nem raktárban vagy bizti ör?
2015. dec. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Mi lett a vége az ügynek?
2016. júl. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!