Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hány nap szabadságot igényel...

Hány nap szabadságot igényel az év utolsó két hetében otthon lenni? Szerintem 6-ot de a főnök szerint ne gondoljam hogy két hétre eltűnök! Hol két hét ez?

Figyelt kérdés

Nézzük. Az év utolsó két hete.

Dec 21-22-23. munkanapok 3 nap szabi

24. ledolgozva 12-én nem kell szabi

25. ünnep nem kell szabi

26-27 hétvége

28-29-30. munkanapok 3 nap szabi

31. ledolgoztatják majd januárban egy szombaton nem kell szabi (ld munkanap áthelyezések)

Jan 1. ünnep nem kell szabi

2-3. hétvége


Szóval 6 nap se több se kevesebb.


A főnök meg azt ugatja hogy ne gondoljam hogy eltűnök majd két hétre. Nem két hét hanem 6 nap, azt vegyük bele a szabadságba ami ténylegesen az, a hétvégét meg ünnepet AZT NE VEGYÜK már bele, mert ha belevesszük a hétvégét akkor minden héten 2 napot szabin vagyunk…. Nonszensz.


Csak azért kérdem mert azt tervezem hogy ezt amit itt leírtam az orra alá dugom hogy na akkor számoljunk. Van 15 nap szabim benn még és év vége van, hogy is van az hogy nem vehetek ki 6-ot a 15-ből???? Mikor vége az évnek és át nem vihető ki nem fizethető a szabi az új Mt szerint?


Csak ugye biztos jól gondolom amit leírtam?


2015. dec. 8. 08:26
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

10: Tényleg nem értem :)

Én egy kis cégnél dolgozom. Amikor idekerültem, akkor volt pár fura húzása a főnöknek. Én nő létemre úgy elküldtem melegebb éghajlatra, hogy csak lesett. Akkor valahogy nem féltem a kirúgástól, mert úgy is csak idekerültem, gondoltam, majd keresek mást, ha ez nem jön be :)

Szóval így kialakítottam magamról azt a képet, hogy nem lehet velem szórakozni.

Ma már jó a viszonyunk, így évek után. És el is mondta, hogy neki tetszett, hogy kiálltam magamért.

Szóval ne hagyjátok, hogy azt tegyen, amit akar. Keress másik helyet.

2015. dec. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Az éves szabi felével a munkaadód rendelkezik, tehát ő eldöntheti, hogy mikor veheted ki, mikor nem. A maradékot köteles akkor kiadni neked, amikor azt te mondod meg. Ha a felét a szabidnak már elhasználtad, akkor teljesen leálisan nem enged el az ünnepekkor.


Nálunk amúgy felváltott rendszerben működik a dolog: páros években a csoport egyik fele megy szabira az ünnepekkor, a többi dolgozik, páratlan években meg a másik fele. Így nincs veszekedés, hogy van aki minden évben szabin van, van aki meg soha nem tud elmenni.

2015. dec. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is be van osztva, hogy ne egyszerre menjen el mindenki.
2015. dec. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

!!! Ha a felét a szabidnak már elhasználtad, akkor teljesen leálisan nem enged el az ünnepekkor.


Ez TÖMÉNY baromság egyébként te is tudod nyilván. A szabim jó részével a munkáltató rendelkezik valóban, de ettől függetlenül az új Mt szerint a szabadság át nem vihető köv évre és pénzben meg nem váltható. Vagyis, ő dönti el mikor de dec 31-ig ki kell adnia (vagy legkésőbb dec 31-ig meg kell kezdeni a kiadást így nyúlhat át max a köv évre).

Tehát az nem fordulhat elő hogy semmikor see kerül kiadásra. Ő dönti el igen, de valamikor ki kell adnia. Elvileg. És ha nem szutyokországban lennénk hanem normális helyen akkor így is lenne, de itt szarországban mindent lehet.

De ha olyan okos vagy arra válaszolja: van 15 napon. Nem adja ki dec 31-ig. Mi lesz vele? 15 nap az 3 hét!!!


Ki nem fizeti mert ez a főnök aztán 5 ft-ot se, ki nem adja nincs mikor-akkor? Benyelte a cég?


És amikor ide jöttem nem hittem el régebbi dolgozónak hogy neki vagy 80 napja veszett el az évek során ami se ki nem adtak se ki nem fizettek. Azt mondtam hát ilyen nincs, ugyan már!

Most elhiszem.

2015. dec. 8. 12:11
 15/28 A kérdező kommentje:

„Az éves szabi felével a munkaadód rendelkezik, tehát ő eldöntheti, hogy mikor veheted ki, mikor nem. A maradékot köteles akkor kiadni neked, amikor azt te mondod meg „



Egyébként akkor tessék konkrét példa: van 22 napom. Ebből 15 még benn van. Sokszor kértem szabit az évben nem kaptam. Tavasszal elmehettem 7 napra (még véletlenül sem egyben….) hanem 3 részletben a cég döntése alapján.

Tehát ha jól értem, a jogszabályok alapján a szabim egy részével én rendelkezem, oké, eddig nem került kiadásra az a rész amivel én rendelkezem (de miért nem? Hiszen én rendelkezem vele…), de itt az év vége és én most rendelkeznék. Létezhet olyan indok amivel ez megtagadhatja? Hiszen kiadásra nem került eddig én rendelkezem vele, én most kérem. Ha falra mászik is a főnök kínjában ki kell adni ugyebár. Vagy tévednék?


Határidő nem lehet probléma hiszen már nyáron (!!!) is kértem ha valaki azzal jönne hogy 15 nap….

2015. dec. 8. 12:20
 16/28 acelsziv ***** válasza:
100%
Most mondanám, hogy munkajogásszal beszélj erről, de akkor az jönne, hogy kirúgnak, meg jajj...
2015. dec. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

"munkajogásszal beszélj erről"


Tényleg felesleges munkajogásszal jönnöd mert már túlvagyok rajta amit itt leírtam azt mind tőle meg a netes jogszabályokból tudom.

Szóval tudom hogy nekem van igazam és azt is tudom hogy a seggemet törölhetem az igazammal.

Mert a jogász azt is elmondta hogy egy ilyen cég ha akar pár napon belül talál indokot a jogszerű és támadhatatlan kirúgásomra. Majd egyszer lóg a cipőfűzőm és ráfogja hogy súlyosan munkabiztonságot veszélyeztető szabotáló magatartás és ennyi. Az atyaúristen se támoadja ezt meg a bíróságon eséllyel.

2015. dec. 8. 12:34
 18/28 A kérdező kommentje:
"de akkor az jönne, hogy kirúgnak, " De egyébként röviden: igen. Ha erősködök kirúgnak. Valóban. És valóban ez így ünnepek tájékán (meg máskor is) erősen a "jaj jaj" kategória, ez talán érthető.
2015. dec. 8. 12:45
 19/28 A kérdező kommentje:

[link]


"Alapból a munkahelyeknek minden szabadságot ki kell adniuk december végéig, a következő évre nem lehet átvinni napokat, és a szabadságot nem lehet pénzzel megváltani. Azért van néhány nagyobbfajta kiskapu. Öt napot mindenki átvihet január elejére, ha már december végén elmegy szabadságra. Megegyezés alapján pedig az életkor és a gyerekek után járó pótszabadságot teljes egészében korlátlanul át lehet vinni a következő évre."


Vagyis ha a fene fenét eszik is nekem bizony meg kell kapnom azt a szabit. És akkor se kapom meg.

2015. dec. 8. 13:17
 20/28 anonim ***** válasza:

Nem értelek.

Meg kell kapnod igen.

De ha nem teszel érte, mert kirúgnak, akkor csak úgy nem fogod megkapni.

Én a helyedben keresnék másik munkát és nem erre a helyre alapoznám a jövőmet.

2015. dec. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!