Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Köteles vagyok visszamenni...

Köteles vagyok visszamenni 21-23h-ig túlórázni ha a munkaidőm egyébként 6.30-15h-ig tart?

Figyelt kérdés

Elment egy ember, és nem vesznek fel senkit. Helyette szétdobják a munkáját és csinálhatjuk túlórában. Köteles vagyok én, akinek a munkaideje 6.30-15-ig tart, visszamenni este 21-re és 23-ig ott szopni a bránert, majd éjfélre hazaérni és a reggel 6.30-ra teljes harci díszben megjelenni?


A főnök annyit mond, kötelező túlóra elrendelhető, ő most elrendeli aki nem csinálja annak hello.


2016. jan. 7. 08:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Megnézed a szerzödésedben: ha benne van, hogy túlóra elrendelhetö, akkor igen, köteles vagy. (A fönök meg köteles ezt kifizetni!)
2016. jan. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

És hogyan állunk a két műszak közti pihenőidővel?

Mert 23 és 6.30 közt....


Ugye...

2016. jan. 7. 08:46
 3/10 A kérdező kommentje:

"hogy túlóra elrendelhetö"


Ja és ezt már vártam: nincs benne!!!!! Egy árva szó sincs benne a túlóráról.

2016. jan. 7. 08:46
 4/10 MrPifta ***** válasza:
ez esetben nem vagy köteles
2016. jan. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg elrendelhet neked túlórát. De a leírásodból semmi információ nem derül ki erről. A legfrissebb törvények szinte kizárólag a munkáltatót védik. Próbáld ki, hogy nem mész be! Viszonylag hamar életbe lépteti a "minőségi csere" fogalmát veled szemben. Te meg nézhetsz új állást.
2016. jan. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

" Próbáld ki, hogy nem mész be! "


Ez meglesz garantálom. Jövő hét hétfőn lesz az első iylen túlóra már szóltam hogy sorry-családi program, nem tudok menni.

De menni kell mondták. Nem megyek, mondtam.

EGyelőre ebben maradtunk.

2016. jan. 7. 11:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem vagy koteles bemenni. Amugy is, a munkaszerzodes nem lehet ellentetes az Mt-vel. Ha az, akkor az Mt szabalyai ervenyesulnek. Ha emiatt kirugnak, h nem mesz be tulorazni - m nem vagy ugyebar koteles - akkor jelentsd fel oket. De elotte probalj meg mindel tobb bizonyitekot gyujteni, m ha esetleg kirugnak, akkor azt bmire foghatjak es Neked kell bizonyitani, h mi volt az ok.
2016. jan. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szerintem rúgasd ki magad, majd pereld be. :)
2016. jan. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kötelező túlórát rendelhet el, de így, hogy nincs még 8 óra sem két műszak között, szinte biztos vagyok benne, hogy nem szabályos (jogszabályi indoklást ne várjatok tőlem).


Szerintem munkahely váltás. Amúgy lehet, hogy nem merne kirúgni, csak fenyeget. Ha 1 ember kiesése ekkora galibát csinál, akkor kettő, vagy több még szarabb lenne.

2016. jan. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem szabályos! Munka Törvénykönyve szabályozza ezt, a napi pihenőidőd nincs meg.
2016. jan. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!