Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Te betegen is bemész munkahelyre?

Te betegen is bemész munkahelyre?

Figyelt kérdés

Betegszabi nagyon nem éri meg. Munkahelyen is meg lehet gyógyulni. Egy kis vírus ide-oda úgyis munkába menet kaptam el.

Ha beteg vagy, de még tudsz járni, bemész munkába?



2016. jan. 13. 11:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%
Persze, ha nem megyek be, akkor az a hónap eléggé gyenge lesz. Meg a feletteseim felé is jó pont, hogy nem maradok otthon minden köhögésre.
2016. jan. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Élelmiszeriparban dolgozom. Éppelméjű ember nem megy be dolgozni egy ilyen helyre betegen! Pedig én irodán vagyok, semmi közöm nincs a késztermékhez.
2016. jan. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

Ahogy a felettesem mondja: amíg a xar megáll benned, nem vagy beteg!

Ergo betegen, náthásan, lázasan, hasmenéssel, hányással is illik bemenni dolgozni, fogalmazzunk úgy, hogy nem szeretik a hiányzásokat. Meghalni is csak úgy lehet, ha két héttel előtte aznapra szabit veszel ki, és lehetőleg már másnap mész vissza dolgozni.


Ja, jövő héten kezdek új helyen, ma mondom el neki a jó hírt. :D

2016. jan. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nem éppen kis köhögésre gondoltam, hanem hurutos (már majdnem ugatás szerű) köhögésre, és 39fok feletti lázra. A hányingereket és a hasmenéseket nem is említsem!


Tegnap pl konkrétan leszédültem a székről. De egy napnál többet nem akarok kivenni betegszabira.

2016. jan. 13. 11:58
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem könnyű, mert sosem vagyok beteg s már munkahelyem sincs.

Sima kis megfázásszerűség nem gond, de amikor begyulladt a szemem a kontaktlencsétől, akkor nem mentem be, hanem szabadságot vettem ki. Orvoshoz úgyse járok, azt az 1 napot pedig kibírtam, épp nem volt határidős meló.

Ha rosszul érzem magam, úgysem dolgozom, ha munkahely, ha nem.


A párom fizikai munkát végez éhbérért, 2 hétig volt betegszabin, ami anyagilag rosszul jött ki (duplán, mert akkor valami karácsonyi pici pénz is ugrik), de mivel láncfűrésszel belevágott a lábába, nem tudott volna egész nap ott állni és szerelni.

2016. jan. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

szerencsére 5 év óta 1x voltam beteg amit a barátnőmtől kaptam el...

ha lázas és nagyon beteg lennék akkor nem mennék...

de egy kis orrfolyással még mennék...

meg persze attól függ mennyire fertőző...ha összevissza tüsszögök, köhögök, de nem érzem magam betegnek akkor nem valószínű, nem akarnám megfertőzni a többieket...


22F

2016. jan. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ostobaság 39 fokos lázzal munkába menni. Veszélyes az egészségre hosszú távon is, meg egyáltalán, minek? Komolyan, azt ne mondd, hogy érdemi munkát végzel így. Azon túl megfertőzöd a körülötted dolgozókat.


Igen, nekem is kevés a fizum, és igen, nekem is rossz, ha 7000 forinttal kevesebbet kapok egy hónapra. De még mindig több értelme van. Mert alapvetően nem az a 7000 forint fog megváltani...


Szóval hát persze, munkahelyen is meg lehet gyógyulni, csak épp nem ugyanannyi idő alatt, mint otthon, esetleg szövődményekkel, elhúzódó, krónikussá váló panaszokkal.

Nincs értelme.

2016. jan. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%

Ez a leghülyébb hozzá állás egy ilyen betegségnél. Tegyük fel, hogy bemész betegen! Egy darabig. Aztán mivel nem pihented ki, esetleg a legyengült immunrendszered össze szed valami dúrvábbat, akkor eljutsz odáig, hogy a szövődmények miatt akár 3-6hét táppénzre kényszerülsz, mert az ágyból nem tudsz felkelni esetleg kórházba kerülsz!

Nah megéri otthol maradni 1hetet inkább?

2016. jan. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Eddig elég vegyes a hozzáállás. Még várok pár ötletet.


A többi dolgozó ugyan úgy bemegy betegen. Az ő egészségük nem az én dolgom ha ő fertőző, akkor az sem az én dolgom, ha őket fertőzöm meg.

A közöny terjed és senkit sem érdekel, kit fertőz meg. Napi utazás közben sokan mindenki tüsszög, köhög, köpköd mint valami tüdőrák szanatórium és persze a szájukat nem fedik. Ez mondjuk jobban zavar, mint a munkahelyi köpködés.


@6: 22 évesen még jó hogy nincs bajod! :) Vigyázz az egészségedre. Majd 35 évesen gondolj vissza, milyen jó volt fiatalnak lenni.

2016. jan. 13. 12:45
 10/18 anonim ***** válasza:

#9:

körülöttem sok 18-22 éves egy évben min 3-4x beteg, megfázás és mi egyéb...

én 18 évesen korom óta egyszer voltam beteg, az is egy nagyon enyhe megfázás volt...remélem 30-40-80 évesen sem lesz nagyobb problémám :)


ja meg volt 2 éve egy csúnya zúzódásom és sántikáltam pár hónapig, de akkor sem éreztem magam betegnek, sőt ugyanúgy kezeltem a helyzetet, mondjuk lehet kímélhettem volna jobban is a lábam, de szerencsére nem lett komolyabb gond belőle, nem hasogat, meg semmi utóhatása nincs (még, de remélem nem is lesz)


te is vigyázz az egészségedre kortól és nemtől függetlenül :)


22F

2016. jan. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!