Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Te betegen is bemész munkahelyre?

Te betegen is bemész munkahelyre?

Figyelt kérdés

Betegszabi nagyon nem éri meg. Munkahelyen is meg lehet gyógyulni. Egy kis vírus ide-oda úgyis munkába menet kaptam el.

Ha beteg vagy, de még tudsz járni, bemész munkába?



2016. jan. 13. 11:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Azért a betegségnek is vannak szintjei. napi egyszer kétszer egy tüsszögés, köhögés, orrfújás belefér, de ha már óránként/10 percenként van pár ilyen akkor inkább kihagyom, és nem csak azért mert nem tudok így dolgozni, hanem mert nem akarom megfertőzni a többieket, és tudom milyen idegesítő egész nap a beteg embereket hallgatni. Plusz olyan a munkám, hogy bizonyos dolgokat otthon is meg tudok csinálni, ha beteg vagyok akkor szólok a főnöknek, hogy beteg vagyok, nem akarom, hogy a többiek elkapják addig megcsinálom ezt meg ezt otthon és kész
2016. jan. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"tüdőrák szanatórium"


A tüdőrák nem zavar túlzottan, az rohadtul nem fertőző. Valószínűleg a TBC-re gondolsz. Az ellen meg van oltás.


Amúgy nem értem, milyen további válaszokat vársz, az emberek egyik fele bemegy gennyet köpködve munkába, a másik nem, harmadik eset nemigen van.


Nagyon hálás vagyok azoknak a kedves munkatársaknak, akik nem osztják a te nézeted, ugyanis a maradéktól szoktam elkapni azokat az agresszív, antibiotikum-rezisztens bacikat, amik miatt táppénzre kell mennem. Szerencsére ritkán.

2016. jan. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én nem nagyon szoktam beteg lenni. Ha igen az is csak egy egyszerű takonykór. Amíg állok a lábamon és el tudom végezni a munkám, addig bejárok, de még nem volt rá példa, hogy betegszabit vegyek ki.
2016. jan. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ha beteg vagyok, akkor nem megyek be. Akkor úgysem bírok bemenni se, nemhogy dolgozni.


Azzal nem értek egyet, hogy a beteg emberek a kevés táppénz miatt inkább bejárnak dolgozni és megfertőznek mindenkit a hatalmas irodában, aztán még díjat is kapnak érte.

2016. jan. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
49%
Én mindig bemegyek betegen is. Minimálbér alatti fizuval nem engedhetem meg magamnak, hogy otthon lebzseljek. Örülök, hogy van egyáltalán munkám. Nem fogom azzal kockáztatni, hogy otthon maradok.
2016. jan. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Igen, bemegyek. Már sulis koromban is erre tanítottak, ezért is furcsa, ha valaki kicsit lázas, akkor már "nem kell menni dolgozni"-t játszik.
2016. jan. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én mikor először úgy megbetegedtem, hogy dolgoztam akkor pont a munkahelyemen lett súlyos a helyzet, reggel még csak a torkom fájt picit, majd délre olyan rossz lett a helyzet, hogy másodpercenként fújni kellett az orromat, úgy folyt, mint egy elzárhatatlan csap. Mindenki riadozott, hogy jobb lenne ha hazamennék, mert nem akarnak ők is betegek lenni és így csak mindenkit megfertőzök, stb. A főnök hozzátette, hogy majd akkor jöjjek ha teljesen meggyógyultam. Én lelkiismeretesen betartottam, nem akartam megfertőzni az ott dolgozókat. Persze pár hónappal később a legjobban riadozó kolléga bejött betegen, fel se merült, hogy hazamegy, állította, hogy a óránként bevett lázcsillapítóval kibírja még ezt a "2-3 napot". A főnök is beteg lett, el is kaptam tőle persze akkorra ők már jobban voltak, ekkor ismét ők riadoztak a legjobban, hogy félnek, hogy elkapják, persze de persze kicsi volt az esélye, hogy visszakapják. Ekkor én sem maradtam már otthon, haza akartak küldeni, de nem megyek, amíg bírom. Ha ők ott lehetnek betegen, akkor én is, pl. megfázással simán, most már engem se érdekel, hogy lefertőzöm azokat, akik szintén nincsenek rám tekintettel mikor ők betegek. Azóta már szinte mindenki járt be úgy dolgozni, hogy betegek voltak, fel se merült bennük, hogy otthon maradnak. Pl. ma a főnök bejött úgy, hogy tegnap csak azért nem jött, mert nem bírt felkelni a WCről a hasmenés és hányás miatt, ma inkább nem evett de csak azért is bejött, hogy ne kelljen otthon lennie a gyerekeivel, akik szintén betegek, pedig ő dolgozhatna home officeból is, de elismerte, hogy nem akar otthon lenni, inkább nem eszik, hiszen "ami nem megy be az nem tud kijönni".
2016. jan. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
#17 én összevertem volna azt a k*cs*g*t, mi az hogy bemegy ilyen fossal dolgozni?
2021. jan. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!