Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti is féltetek munkahelyre menni?

Ti is féltetek munkahelyre menni?

Figyelt kérdés

Anno 18 évesen:

Úgy gondoltam hogy a saját magam főnöke leszek, mert sokkal jobb vagyok az átlagnál.


Most 23 évesen:

5 éve dolgozom otthon egyedül, mélyen átlag alattinak érzem magam, nincs életem, mostanában ételem is csak szülői segítséggel. Beláttam hogy ez így nem megy, túl barátian áraztam be a szolgáltatásaimat (nem is fizettek volna többet), úgyhogy munkahelyet keresek, de nagyon félek, visszagondolva már 18 évesen is féltem ettől, csak akkor még be tudtam csapni magamat a "nem félek hanem király vagyok" mentalitással.


Mitől, miért félek?


1. Kimozdulni itthonról.

Az elmúlt 5 évben tényleg nem éltem: soha, senkivel, sehova nem mentem - leszámítva pár egyedi esetet. Idegen a külvilág, itthon jól elvagyok, én és a munka. (Csak a pénz hiányzik.)


2. A kötött munkarendtől.

Időben kelni, pihenők nélkül 8-10 órát dolgozni? Az első naptól elegem lesz, sőt már most hogy belegondolok. Itthon 10-14 órákat dolgozok, de ezt akkor teszem amikor az agyamat a legfittebbnek érzem, annyiszor megszakítva házimunkával, tanulással és edzéssel, evéssel/ivással amennyiszer jól esik. Ha úgy adódik, délután 6-kor kelek és átdolgozom az estét.


3. A munkahelyi kultúrától.

Nem ülhetek félmeztelenül, nem gondolkodhatok hangosan, nem mehetek el futni egyet ha nem fog az agyam, nem ehetek munka közben, nem olvashatok érdekes szakmai cikkeket, nem hallgattathatom el a hangos kollégát, nem tekergethetem én a fűtést/klímát, ódzkodom az iroda negyed szagától/zajától/hangulatától, engedelmeskednem kell olyan utasításoknak amiket "én jobban tudok", részt kell venni az emberi játszmákban stb. Ez nekem olyan mint másnak sötétben egy erdő közepén, egyedül.


4. Az inkorrektségtől. "Próbamunkára felveszünk egy hónapra, de fizetni nem tudunk, talán maradhatsz ha penge vagy." Az első 3-ból 2 helyen ezt kaptam, ez nem megy le a torkomon, nem tudom "betörni magamat". Ja meg a "ha nem fizet az ügyfél mert elégedetlen a munkáddal, akkor csúszik a fizud és túlórázni kell"... Ettől is kijönnék a sodromból, ha alaptalannak érezném. Meg a megkapod a százat nettóba', de bejelenteni nem tudunk egyből... Őszintén tisztelem azokat, akiket ez motivál, nagyon szeretném ha engem is motiválna, különben "éhen halok". De nem megy, én szívvel lélekkel a 300 nettós álomvilágban hiszek, pedig látom hogy irreális.


5. A kudarctól.

Sokszor hiányosnak érzem a tudásom, belassultnak az agyam, gyengének a motivációm. Hiába korrekt a munkaadóm, félnék hogy kirúg, vagy csökkenti a fizetésemet. Pl. a saját magam főnökeként azért túlóráztatom magamat ennyit, mert kirúgni nem tudom magamat, az eredmények pedig így sem elegek. És ha én már kirúgtam volna magamat, akkod mit várjak egy munkaadótól? Kirúgás... Á, szerintem fel se vennének sehova, minden álláshirdetés követelmény listájának kb. csak a felének felelek meg miközben a kiírt össszeg duplájáért vállalnám. :(


Azért fordulok hozzátok, mert ti valószínűleg tapasztaltabbak, alázatosabbak, felnőttebbek vagytok nálam. Szükségem van a véleményetekre, bíztatásotokra, kritikátokra, mert legutóbb szó szerint pánik határán fordultam vissza a munkaadó kapujából, nem tudom magamba folytani a félelmeimet, úrrá lesznek rajtam, már nem csak agyalás és átlagos szorongás szintjén. Szóval:

Ti is féltetek? Legyőztétek? Beigazolódott? Olyan, mint a biciklizés? Mit csinálok/gondolok rosszul? Illetve mit nem...



2015. dec. 20. 02:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

En a helyedben inkabb maradnek a magam fonoke, es jol araznam be a cuccaim

Hianyzik a fenenek egy kiegett fonok meg bunko munkatarsak

Udv 25F , "magam ura"

2015. dec. 20. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezt a lehetőséget is megfontolom. Ez tetszene a leginkább, ha meg tudnék élni belőle normálisan. Neked mik a tapasztalataid, információid: ezen a vonalon milyen színvonalú életet lehet összehozni ma Magyarországon, félkész diplomával, autodidakta módon összeszedett tudással, egyéni vállalkozóként bejelentve (= kb. 60 ezer mínusz havonta)? Mondjuk grafikusként, vagy programozóként, vagy nyelvi távoktatást vállalva, esetleg webprogramozóként?
2015. dec. 20. 03:59
 3/13 anonim ***** válasza:
Milyen szolgáltatásaid vannak és milyen áron?
2015. dec. 20. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hármas kérdését releváns lenne megválaszolnod. Egyébként általánosságban annyit mondok, hogy nekem mindkét helyemen (24 éves vagyok, eddig szintén nincs túl sok tapasztalatom) az első 2 hét volt nehéz, utána felvettem a cég ritmusának fonalát.
2015. dec. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem derül ki az írásodból, hogy mivel keresed a kenyeredet.


Egyébként arra nem gondoltál, hogy elsősorban inkább külföldi munkákat kéne vállalnod? Itthon megy a fillérbacás, és ez mindenhol megjelenik.


Nem ajánlom, hogy dolgozni menj mert ott végleg megölik a kreativitásodat. Legalábbis nekem ez a személyes tapasztalatom. Munka mellett még így is csak itthon tudok érdemi kreatív munkát végezni, bent ez lehetetlen. Leginkább a hangoskodó munkatársak és a munkahelyi játszmák miatt. Pedig csak hárman ülünk általában az irodában...

2015. dec. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A kreativitás is munkahely függő. A munkaidőm minimum fele arról szól, hogy jön valami nem várt probléma, amit meg kell oldani, gondolkodni kell, átmeneti megoldást kiagyalni és a végleges megoldást keresni. Szóval azt nem mondanám, hogy az önállóság és kreativitás elveszik, bár tény, hogy üzemeltetési szinten olyan túl nagy kreativitást nem igénylünk. Mivel fiatal vagyok, nekem még küzdelem mindennap, de én ezt élvezem.


Az első 1-2 hónap volt nehéz, amíg nem tudtam mivel kihez tudok fordulni, ki miért is van a cégnél, milyenek a viszonyok. Most is rengeteg kérdőjel van bennem, de könyörgöm... Fiatalok vagyunk, senki nem születik azzal a tudással, amit egy-egy munkahelyen elvárnak (főleg hogy mindenhol más az elvárás), ki kell tapasztalni, hogyha kérdésed van, akkor ki tud segíteni és ki az aki szívesen is segít.

Az ember hibázik olykor igen és a következményeit is viseli, ez van. Ez bárhol előfordulhat. A kötöttség megszokása szintén egy-két hónapot vett igénybe kb. Egyébként olyan pörgős a munkahelyem, hogy brutál gyorsan elszáll a 9 órás munkaidőm.


Szerintem pozitívumot keress, ne csak a negatívumokat lásd. Pl. most beismerten nem megy jól a vállalkozásod. Mi lenne, ha ennek megfelelő munkahelyet keresnél, ott beleásnád magadat a szakmába, rengeteget tanulnál, fejlődnél, nem csak a saját munkád során, hanem másoktól is érdeklődhetsz, segítséget kérhetsz!? Néhány év múlva ismét megpróbálkozhatsz a saját vállalkozással, csak egy komolyabb szinten. Ha átmenetinek tekinted a munkahelyedet, az is segíthet, csak ezt ne oszd meg senkivel!

2015. dec. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én pánikbeteg vagyok, mellette egy kis szociális fóbia, korábban rettegtem emberek közé menni, így az első munkahelyem nekem is nagyon nehéz volt, főleg ahogy előttem is írták az első 2-3 hét. Utána megszoktam és az embereket is, mert furcsa véletlen, tényleg nem nagyon megyek emberek közé, de a belvárosban kaptam melót, ahová metróval kellett utaznom a csúcsban, iszonyat nagy tömeg, plusz maga a meló kereskedelem volt, szóval csak emberekkel voltam körülvéve. Megszoktam, megszerettem és segített valamennyire legyőzni konkrétan saját magam! :-) Most egy kis magyar cégnél vagyok asszisztensi pozícióban és szeretem. A főnököm nagyon szigorú, de a munkatársak jó fejek, az ügyfelek is nagyon kedvesek, így ez kompenzálja a szigorú főnököt. :-) A kötött munkaidőt, a korán kelést sem nehéz megszokni, egy idő után totál átáll a szervezeted. Ez a legkisebb, ami miatt aggódnod kellene..

Egyébként meg ez az élet! El kell fogadnod. A suliban is időre mentél, meg volt szabva hány órád volt, nem ehettél csak szünetben, követned kellett a tanár utasításait, akkor azt sem bírtad? Oké, hogy nem akarsz beállni te is a sorba, mert én is mindig ezt mondtam, hogy remélem sose kerülök be abba a mókuskerékbe amiben látom az embereket minden nap, de "felnőttem" és rájöttem, hogy ahhoz hogy a saját lábamra álljak és végre elindítsam magam az úton, igen is menni kell minden nap és csinálni kell. nem élősködhetek a szüleimen, hiába szeretnék, nem fair dolog. Szerintem ezt kellene neked is belátnod, te magad mondtad, hogy amivel foglalkozol nem jövedelmező, hát akkor nosza rajta, indulj el végre. Ha pedig tényleg sokkal jobb vagy az átlagnál, hidd el, értékelni fogják. Csak a kezdet nehéz, az első lépések, aztán te is kiteljesedsz majd. Én tudom miről beszélek, mert én is végig jártam az utat és lám, jó helyem van, élvezem amit csinálok és élem a kis életem, pedig fiatalabb vagyok, mint Te! :-)

Ha gondolod írj privit, szívesen beszélgetek!


21L

2015. dec. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A szívemből beszélsz, kérdező!

Pontosan leírtad az én gondolataimat, félelmeimet is, csak én nem vagyok abban a szerencsés helyzetben, hogy önállósodjak.Vannak ugyan ötleteim és van tehetségem is bizonyos dolgokhoz, amivel esetleg mehetnék valamerre, csak még fogalmam sincs, merre induljak, hogy abból pénz is legyen.

Arra nem gondoltál még, hogy esetleg valami hozzád hasonló affinitású emberkével összefogj és együtt csináljátok az üzletet? Persze otthon, amolyan baráti összefogásban? Két kéz többet fog és talán több pénz is jönne, meg az ötleteket is könnyebb lenne összedobni.

Én nem vagyok már tini, de ahhoz még nem nőttem fel és szerintem soha nem is fogok, hogy valaki másnak a dirigálását elviseljem, meg az akárhány órás bezártságot, összezártságot idiótákkal, akiknek a hülye játszmáit nézhetem.Már volt pár munkahelyem, jól "bevásároltam" velük, mondhatom! És egyre jobban meggyűlöltem a munkahelyi közösségeket. Nekem azért muszáj, mert van gyermekem, kell a pénz, de hányingerem van ha csak rágondolok, hogy ezt újra végig kell csinálnom valahol.Egyetlen munka van, amit el tudnék talán viselni valahogy: ha egyedül lennék, legalább kollégám ne legyen és ne lássam a főnök pofáját minden nap.Mert ha nincs aki beugasson, akkor valahogy eldolgozgatok.Meg ne kelljen unatkozni, inkább legyen mit csinálni, úgy jobban telik az idő.Elviselhetetlen számomra, mikor tétlenül egy rohadt, idegen helyen arra kell gondolnom, mi van otthon? Mikor indulhatok már haza? Napi fogság, napi börtön.Belebetegszem a gondolatába is.

2015. dec. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A hangoskodó, játszmás kollégákról annyit, hogy ahány melóhelyen megfordultam, ott még mint kiderült, alap elvárás is volt ez! Én meg pont nem ilyen vagyok.Francnak van kedve versengeni a semmiért, hiszen ugyan azt a fizetést kapjuk.Hangoskodó sem vagyok, inkább távolságtartó.Hát gyorsan észre is vettem, hogy a hiperaktív szófosógépek mindenhol a nyerők.Nem vagyok olyan, ez van.
2015. dec. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ha valaki már elindulni eltudott az önállósodás felé, akkor ezt nem szabad feladni és beállni helyette a sorba, mert akkor talán sosem lesz visszaút ahhoz, hogy magad ura legyél! Addig üsd avasat, amíg van segítség!Próbálj változtatni, alakítgatni, majd csak sikerül.Mondjuk, ebben az országban nem nagyon van kereslet, mert csóróság van.De kutakodni kell, feltérképezni a piacot.Nem, nem ez az élet! A mókuskerék nem élet, az egy büntetés! Na ez az, amibe én sosem fogok beletörni! Ha máshogy nem megy, keresek egy gazdag férjet és leszek inkább háztartásbeli.Még az is jobb.4 óra meló egye-fene jöhet mellé, bár néha azt is nehéz elviselni .És nem, nem vagyok lusta! Nem magával a munkával van bajom, mert alapvetően unok tétlenkedni.Hanem maga a "beosztott" alárendelt szerep és bezártság a munkahelyen, időhöz kötöttség, amit nem bírok elviselni.
2015. dec. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!