Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mikor együtt utazom a kollégám...

Mikor együtt utazom a kollégámmal, akkor ő síri csendben van. Miért?

Figyelt kérdés
Ő férfi, én nő, ritkán, de néha vele utazom, és ő ilyenkor nagyokat hallgat. Igaz, én sem vagyok egy szószátyár, de valamiről válthatnánk azért pár szót, ha nem is egész út alatt. De ő úgy ül és kussol, mintha szögesdróttal lenne körbevonva. Néha úgy érzem, hogy hatalmas feszültség is van benne. Mi lehet az oka, hogy ilyen?
2016. jan. 18. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb és gyakoribb magyarázat ilyen esetekre az, hogy nem kedvel és kellemetlenül érzi magát amiért melletted kell ülni x ideig.
2016. jan. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy nem akar veled beszélgetni, vagy nincs miről. Próbálj meg te feldobni valami témát és beszélgetni vele. Ha erre nem vevő, akkor hagyd békén. Nem muszáj beszélgetnetek. Van egy rakás más ember azon a közlekedési járművön, ha akarsz, akkor beszélgess velük.
2016. jan. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ilyenkor ketten utazunk a kocsijában. Biztos, hogy nem azért van mert nem kedvel, ezt tudom, épp ezért nem értem.
2016. jan. 18. 15:56
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyesmi vagyok, mint a kollégád, még a legjobb barátnőim mellett is simán elüldögélek akár 2-3 órahosszáig is anélkül, hogy beszélnék velük XD

Osztálykirándulásokon is utazásnál én inkább csendben ülök és nézem a vonatból a tájat vagy alszok, ha nem tudok semmi érdemlegeset mondani, akkor nem kezdek el pofázni csak úgy a semmiről azért, hogy ne legyen csend.

2016. jan. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is inkább ez a fajta vagyok, de akkor is valami minimális kommunikációt csak elereszthetnénk. Azt látom, hogy feszült, és erre nem akarok rákérdezni, mert az olyan lenne mintha ajtóstól rontanék a házba. De lehet ha valami érdekes, mégis semleges témába fognánk akkor enyhülne a feszültsége.
2016. jan. 18. 17:39
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy véletlen nem közönbös irányodban?
2016. jan. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha ketten ültök a kocsijában, akkor ő vezet, oda koncentrál. Vagy csak utál pofázni, nagyon sokan utálnak a pl. fodrásznál is jópofizni, inkább csendben vannak. Mindenesetre beléd esve tuti nincs, ha ennyire nem kíváncsi rád, nem vevő a mondókádra. Nem tudom, hogy kerülsz a kocsijába, de az elmondottak alapján nagyon nem örül neked, csak udvariasságból tűr meg.
2016. jan. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is olyan vagyok, hogy ha vége van a napnak, egyszerűen senkivel nincs kedvem beszélni. Nem akarom magyarázni ezt, egyszerűen csak ez van és kész. És rohadtul nem szeretem, ha mások ilyenkor belemásznak a képembe és elvárják, hogy jópofizzak stb., és ha nem teszem, akkor negatív megjegyzéseket tesznek rám, hogy lehetek ilyen stb... Lehet, hogy azért van feszültség a munkatársadban, mert érzi, hogy te pofázni akarsz hozzá, és rohadtul irritálja, hogy nem tudod tiszteletben tartani a csendes magányát.
2016. jan. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. Egyik héten én viszem a munkatársamat, másik héten ő visz engem munkába. Reggel még kómás vagyok. Ha én vezetek nem beszélünk, ő elszokott aludni még az út alatt kb. fél óra. Mikor ó vezet, akkor szokott néha kérdezni valamit. Én az ablakon kifelé bámulok, általában válaszolok is. Volt olyan, hogy megbeszéltük az autóba, hogy együtt ebédelünk. Nem mentem ebédelni mert nem emlékeztem rá. Az autóba mondta hogy nem mente ebédelni. Én meg nézek, hogy miért meg volt beszélve vagy mi, akkor mondta hogy igen reggel megbeszéltük. Azóta ilyenekről nem beszélünk.

Viszont délután le sem lehet minket lőni, annyit beszélünk.

2016. jan. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gondolom inkább a munkára koncentrálni szeret minthogy beszélgessen. Nagyon el tudja terelni a figyelmet egy beszélgetés, és tán ezért nem teszi. Főleg ha jutalékos rendszerben dolgozik...
2016. márc. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!