Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért kozositenek ki mindig?...

Miért kozositenek ki mindig? Miért jon egybol a lelki agresszio?

Figyelt kérdés
Már gyerekkorom ota ez ismetlodik mindig. Bekerulok egy uj helyre az elso hetek, max2 honap teljesen jol telik, imádok bejarni. Majd hirtelen megvaltozik minden. Amig suliba jartam addig ott tortent, remenykedtem benen ha vegzek vele a melohely masabb lesz, de sajnos nem... Mindig elotunik egy ket "dominans" egyen akiben felebrednek a farkasosztonok es ramszallnak. A jelenlegi melohelyemen most kezdodott par napja, hogy kritizalnak, illetve nyilvanosan megalaznak pedig nem MO-rol van most szo! Otthon is voltak hasonlo emberek, es lehetetlen lerazni oket. Allandoan csak a cseszegetes ment. It sem valtozott semmi... Tisztara olyan erzesem van mintha vonzanak ezeket az embereket, mert mindig engem talalnak meg. Valaki jart mar hasonlo helyzetben? Vagy csak en vagyok egy sehovasem illo szemely? Fonokomnek nem tudok szolni, ez ugyben mivel ok nem ket hete dolgoznak itt, megmondani nekik a frankot nem igazan menne, mivel nem anyanyelvi szinten beszelem az idegen nyelvet. Probalom oket kerulni es a leheto legkevesebb kommunikaciot folytatni veluk, de nem telhet ugy el nap h ne menjenek el melettem es szoljanak be valamit ami serto, vagy provokalo. Mit lehetne tenni? A melohelyemet nem szeretnem elhagyni ez miatt, mivel jelenleg eleg nehez masikat talalni. De mar msot par nap elteltevel erzem hogy a szemelyisegem megcsorbult. Hatarozatlanobb vagyok, munkateljesitmenyem csokkent, feszult vagyok, es a motivacioamt is elvesztettem. Mit lehetne tenni?

2016. jan. 21. 00:16
1 2
 1/13 Morozov ***** válasza:
Valószínűleg olyan a személyiséged, hogy ezt váltja ki az emberekből. Próbálj meg férfiasan kiállni magadért, mert ha meghunyászkodsz, azzal csak bátorítod őket. Persze így előfordulhat, hogy verekedés lesz belőle és elveszíted a munkádat, szóval neked kell mérlegelned.
2016. jan. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igazabol nemtudom miert valtja ezt ki beloluk. Csupan par emberbol csak akik a bekepzeltebbek koze tartaznak, akiket nem igazan erdekel semmi. En probalok mindenkivel jofej lenni es keresni a kozos hullamhosszt. Soha senkit nem bantok meg, vagy terrorizalok lelkileg, vagy szolok be nekik.
2016. jan. 21. 00:34
 3/13 anonim ***** válasza:
tanulj karatézni vagy tanuld meg a technikát, hogy kell kitorni mások kezét és ezzel fenyegetheted oket
2016. jan. 21. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

tudsz konkret peldat mondani? Pl. ebedszunetben elmentunk kajalni, es a munkatarsam ez es ez utan ezt es ezt mondta "....."

Szoval valamilyen konkret peldat?

2016. jan. 21. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Pl tegnap rambiztak egy olyan feladatot amit meg soha nem csinaltam. Kerdeztem hogy hogyan kell? Mondta h ugyan ugy mint a tobbit. Mint kiderult nem ugy kelett... Mentem szolni akinek kell ilyenkor, oda adtam a feladathoz szukseges papirt. Mondta h majd intezkedik de nem tortent semmi. Visszamentrm dolgozni, majd jottek volna azert amit megkelett volna csinalni. Megkertem a munkatarsamat h segitsen de csak annyit tudott mondani h mennyek beszeljek azzal aki tud segiteni. Van a muszakunkban rgy jofej srac o megkerdezte tolem h mi a gond. Elmondtam neki, odament a munkatarsamhoz akitol segitseget kertem elobb es neki egybol segitett. De mikor kiderult h az en feladatomrol van szo egybol ideges lett es flegman beszelt. Kerdezte h hol van a hozza mellekelt papirt. Mondtam h oda adtam annak aki kitudna javitani ezt a hibat, aztmondta ott nincs.... Akkor ezrrt lettem szar, pedig kesobb megtalaltak es valoban ott volt! De annyit se mondtak h bocs. Majdmuszak vegen mondott valamit lengyelul( mert rengeteg lengyel munkatarsam van) de nem ertettem mit mond. Megjerdeztem tole h mit jelent aztmondta h szep munka. De ezt kiabalva mondta lenezoen , ezt igy nem lehet leirni. De abbol gondolom h nem azt jelenti mivel a tobbi lengyel nevetett rajta... Eleg lenne csak annyi h figyelmen kivul hagyjam oket, es a melora tudjak koncentralni. Eszrevettem ha jo kedvem van nem erdekelnek ezek. Nincs valami gyogyszer erre? Mar most gyomorgorcsom van h megint mennem kell kozejuk.
2016. jan. 21. 12:41
 6/13 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy félsz és ezt messziről látni és érezni. Úgy ahogy a cápák érzik a vért. És legalább olyan mértékben. Rossz hírem van: rengeteget kell változnod. Eddig is lehetett volna, hiszen már gyerekkorodtól kísért ez a gond. Csakhogy nem törődtél vele és nem változtattál magadon. Ne szidd magad érte. Most lett tele a hócipő, tehát most van az ideje.

Engem arra neveltek, hogy feleljek meg mindenkinek. Ha olyan ruhát adott rám anyám amit utáltam: mit gondolsz, nem fog senki rád nézni, kit érdekel miben vagy. Ha olyat, ami neki nem tetszett akkor azt mondta, hogy ilyet nem hordhatsz, mit szólnak mások. Teljesen leamortizálta az önbizalmamat, így saját magamnak kellett visszaépíteni.

Most meló... ha akarod írok még, hogy mit tudsz magadtól változtatni.

2016. jan. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Persze igen erdekel minden valtoztatas. Hogyan valtozhatnek meg ezs mutathatnam azt h nem felek? Mit tegyek maskepp?
2016. jan. 21. 23:35
 8/13 anonim ***** válasza:

Azok a dolgok, amik gyerekkorunktól kísér(te)nek bennünket egyre erősebben fognak előjönni. Leginkább azért, mert nem teszünk ellene, ráadásul rágörcsölünk, szinte már várjuk az adott helyzetet és akkor rosszul reagálunk. A többiek meg észreveszik és mint a ragadozók a leggyengébb pontunkon támadnak. Vagyis valóban, szinte vonzod őket, de hidd el: nem csak Te.


Amiket tehetsz: gyógyszerben ne gondolkodj, viszont vannak legálisan kapható mentális fokozók. Ezeket sport oldalakon, főleg testépítős boltokban (netes oldalon) találod. És mellé rögtön érdemes elkezdeni sportolni is :) A sport ugyanis állóképességet és mentális képességet is fejleszt. Akár a testépítés (ne félj, nem leszel fél év múlva "kigyúrtállat") vagy box (ott se törik rögtön széjjel az orrodat), de akár egy jól tanított társastánc is. Az utóbbi a szociális kapcsolataidat is fejleszti, megtanít arra, hogy figyelj egy másik emberre (a nőre akit vezetsz) és ezáltal a felelősségre. (Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ezek mind teljesen hiányoznak belőled, de vsz. nem vagy bennük túl erős.)


Amit még tehetsz magadért:

Változz. Mindenben amiben tudsz apránként. Írd össze a jó és a rossz tulajdonságaidat. A jókat erősítsd meg, a gyengéken meg gondolkodj el hogy tudsz változtatni.


Egyszerűbb technikák: ahogy írtad, ha jó kedved van nem érdekelnek ezek a dolgok. Csinálj magadnak jó kedvet. Vegyél egy mp3 lejátszót és vegyél fel rá jó zenéket, amiktől vidám leszel, vagy akár kabarét, bármit és hallgasd munkába menet. Ha kikezdenek veled annyira foglalkozz vele, amennyire feltétlenül kell. Viszont ami fontos: tudd meghúzni a válladat, vagy legyinteni egyet. Amikor épp lengyelül aláznak tégy úgy, mintha nem érdekelne. Nagyon-nagyon kell eleinte figyelned magadra. Szemed ne rebbenjen, kezed ne szoruljon ökölbe, stb. Ezt neked kell kitapasztalni, hogy máskor hogy reagálsz és arra figyelni, hogy ne forduljon elő. Ne válaszolj rá vissza, ha lehet. Főleg ne magyarázkodj. Ha hülyeséget csináltál ismerd be, kérj elnézést és ha lehet az adott hiba javítását ajánld fel. Olyat, hogy nem csinálsz többé ilyet sose mondj. Ha tovább izélgetnek vele akkor nyugodtan kérdezz vissza, hogy az elnézés kérésen és az esetleges javításon kívül őszerinte mit tehetsz még? Teljes nyugalommal és szemébe nézve kérdezz. Általában ettől több nem várható senkitől, tehát nem tud majd válaszolni. Mindig legyél legalább kívülről nyugodt. Figyelj a munkádra. Ha kell ellenőrizd inkább magadat kétszer. Tudd, hogy ha az elején meg tudtad csinálni akkor most sem lettél bénább. Ismerkedj jobban össze azokkal akik kedvesek veled. Az említett srácot hívd meg akár egy automatás kávéra. Köszönd meg neki, hogy próbált segíteni. DE! Ennyi. Sose szidd azokat akik keresztbe tettek Neked. Ha netán legközelebb van ilyen és el akarod neki mondani akkor lehető legrövidebben, tényszerűen és semmiféle jelzőt beleszőve tedd. Csak a gyengéknek és gyáváknak van szükségük pletykálkodásra. Te pedig nem lehetsz az. Ezen kívül ismerkedj meg azokkal akik ezek fölött a kollegáid fölött vannak. Persze ne kávézni hívd őket, hanem ha van valami kérdezd őket (ne túl sokszor). Ha lehet, kérdezz tőlük olyat, amivel elismered az ő szakmai tudásodat és bizonyítod, hogy többet szeretnél tudni. Ugyanakkor ne legyen nyalizás. Ezt akkor, ha ők szimpatizálnak veled és neked is azok. Antipátia esetén még rosszabbat is tehetsz magadnak. Kérdezz a régiektől, akik rendesebbek. Ne kerülj senkit. Azzal a gyengeségedet ismered el. Ha találkoztok köszönés és kész. Nincs mosoly, kézfogás, hogy vagy és egyebek, de bújkálás sem.


Én két olyan nő között vagyok el viszonylag jól akik állandóan marják egymást. Eleinte féltékenység volt, hogy az egyikhez jobban húzok, de bebizonyítottam a másiknak, hogy az első nem befolyásol. Mindezt úgy, hogy az se haragudjon meg. Kötéltánc volt és valószínű 2-3 éve még nem sikerült volna.


Ezek eddig főleg technikák az adott helyen a túlélésre.


Az igazi változáshoz folyt köv.

2016. jan. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A belső változáshoz apróságok amikkel kezdhetsz: Kezdj el az emberek szemébe nézni. Persze ne a metrón szemezz egy másik emberrel :) A boltban az eladón a pénztároson kezdhetsz gyakorolni. Aztán bárki máson, aki valamilyen módon hozzá tartozik az életedhez, de semleges vagy baráti. Beszélgetés közben nézz hosszabban a szemükbe, keresd a szemkontaktust akkor is, ha ők lesütik a szemüket. Nem belebámulni kell és nem is oda-oda pislogni. Ezeket nehéz elmagyarázni. Rá kell érezni.


Húzd ki magad! Igen, most is és máskor is. A görbe gerincű emberek -hacsak nem gerincbetegek- azt sugallják, hogy el akarnak bújni önmagukba. Ne kifele düllesszél, hanem fölfele, az ég felé told a mellkasodat. Ha tudsz menj el egy Alexander módszer terápiára. Biztos ott is drága, de sok mindent megtanulhatsz magadról, a testedről, arról, hogy mit közvetítesz másoknak.


Figyelj arra miről mennyit és hogyan beszélsz. Ne motyogj, ne beszélj halkan és ne hadarj. Beszélj a lehető leg érthetőbben és tömörebben. Soha, de soha ne magyarázkodj.

Vállalj felelősséget minden tettedért. A legapróbbtól a legnagyobbig.

Elkéstél!

háát.. késett a busz, aztán hó volt és ..

kész, vége, elbuktál.

Ez már nehéz, tudom és őszintén szólva nekem ez a legnehezebb rész. Kimondani, hogy valamit hibáztam. Magamnak azt vezettem be, hogy sajnálomot mondok, ha kénytelen vagyok akkor elnézést kérek, de az már általában fáj és utána ha nem feszegetik nem beszélek róla. Biztos neked is megvan az ehhez hasonló dolog, amit majd nehezebb lesz változtatni, de keresd rá a megoldást.


Tudd, hogy mik az erősségeid -ezt már írtam, de nem árt ismételni- és legyél rájuk büszke.


Legyenek céljaid. Írd le őket, gondolkodj azon, hogy lehet megvalósítani őket és tegyél értük.


Jegyezd meg és mindig, de mindig légy tudatában, hogy aki másokat mar, ócsárol és aláás az mindig gyenge. Mostanában vannak amolyan férfiképzők, amikre nememre tekintettel nem járhatok, de a testvéremmel szoktunk beszélgetni egy-egy tanfolyami nap után. Néha nagyon-nagyon jó dolgokat tanítanak, máskor meg hajam égnek áll mitől hiszi magát valaki Férfinak és erősnek. (pl. direkt elkésik. Nem, ettől nem férfias lesz, csak szavahihetetlen.) Az erős embernek nincs szüksége arra, hogy bántson másokat. DE meghúzza a saját határait is. Úgy él, hogy tiszteletben tartja a másik és a saját közegét is. Ez minden helyzetben és minden embernél mást és mást jelent. Pl. nem hátráltat senkit, nem utasítgat feleslegesen, nem háborog a másik szokásain (amennyiben azzal az illető senkit nem bánt), stb. Ezeket megérteni és e szerint viselkedni is meg lehet tanulni.


Ha csak ezeket elkezded alkalmazni már sokat változhatsz. Persze nem hitegetlek. Lehet, hogy ezen a melóhelyen évek kellenek, míg visszaállítod a renomédat. Ami már egyszer elromlott azt nehezebb visszahozni. Nem lehetetlen, csak kemény munka. Ugyanakkor nem javaslom a váltást sem, hiszen amíg nem vagy magabiztosabb addig máshol is előfordulhat, hogy 2-3 hónap múlva ugyanitt tartasz. Az sem biztos, hogy mindig, minden nap egyformán tudod magadat ezekre a dolgokra kondicionálni. Egyszer könnyebb, máskor nehezebb. Ilyenkor tudd, hogy nem visszaestél, csak volt egy kis hullámvölgy. Tudod, a csata és a háború közti különbség ,)


Ha ennél is többet szeretnél akkor keress személyiségfejlesztő oldalakat, könyveket és olyan embereket, akiket példaképnek tekinthetsz.


Sok sikert és leginkább: kitartást :)

2016. jan. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindent! Vegig olvastam es rengeteg jo dolog van benne. Az biztos h elkezdem a sportot elonyomre fog valni tobb teren is. Ma egesz nap kihuztam magam es csak roviden valaszoltam kicsi flegmasagot beleveve. Hatarozottan jobb volt a napom. Koszoneskor is csak egy hello es kesz. Semmi kezfogas vagy hasonlo. Hatarozott voptam, es ami fura h elkezdett kozeledni hozzam. Kerdezte h mi a baj, miert nem vagyok happy? Mondtam h nincs gond jol vagyok.es mentem vissza dolgozni ot otthagyva. Nem ertrm ilyenkot mindig kozeledni probalnak. Ekkor szoktsm mrgtorni es ujra beszelvetbi az illetovel de azzal mindig csak azt erem el h jobban ram szall. Moet tudomast se vettem az egeszrol. Bar vannak meg most is megjegyzesei. Pl a nevemet mondogatja es sohajt a vegen. Vagy mikor vege lett a muszaknak ma megkerdezte h hetfon talalkozunk? Valaszoltam neki egy yes es bye-t aztan leptem kihuzott test tartassal.
2016. jan. 22. 23:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!