Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyeteken vannak...

A munkahelyeteken vannak letiltott oldalak?

Figyelt kérdés

Nálunk a cégnél le van tiltva az összes közösségi oldal, illetve kb. Csak a hivatalos oldalak működnek. Viszont egy olyan ismerősöm sincs, akinek a munkahelye hasonló lenne, mindenhol szabadon használható bármi. Nem értem minek kell letiltani egyes oldalakat, ha a munkavállaló elvégzi a munkáját, akkor nem mindegy, hogy kikapcsolódásként néha félrekattint-e? Így is tud mással foglalkozni,pl. Újságot olvasni vagy a telefonját nyomkodni,ha valaki nem végzi el a munkáját, akkor keressenek helyette mást, felnőttek vagyunk,mindenki el tudja dönteni mit akar, miért kell Mindenkit lekorlátozni? Persze megértem hogy a munkaadó a munkáért fizet, de nem mindig egyenletes a munka, van mikor egész nap nincs semmi máskor pedig ki se látok a munkából, miért jó az ha a munkavállaló halálra unja magát ha nincs semmi? Vagy így akarják építeni a csapatot, hogyha nincs munka egymással foglalkozzunk? Felmérések is kimutatták, hogy a 8-10 óra munka közben segít ha néha van idő kikapcsolódni, így hatékonyabban megy a munka.

Nálatok is korlátozva van a net ott ahol dolgoztok?


2016. febr. 3. 16:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk évekig nem volt,de aztán a sok FB-ozós meg baba-mama oldalakat nézegető csajok miatt le lett. :(


Ezennel is köszi neki! > :(

2016. febr. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ó, nálunk eleve az egész Internet-hozzáférés le van tiltva munkaidőben! Csak a negyedórás ebédszünetben van hozzáférésünk, akkor tudjuk használni, de abból úgyis 10 perc a kajálásra megy el, a maradék 5-ben meg nem sokat tudsz netezni. Kb. 1-2 hírt tudok elolvasni a hírportálon vagy gyorsan megnézem az e-mailjeimet és ezzel el is ment az idő.
2016. febr. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs letiltva semmi, de van olyan ismerősöm, akinél igen. Jellemzően e-mail fiókokat és közösségi oldalakat nem tudnak megnyitni. Nem foglalnék állást ezekben. Nálunk mindenki facebookozik meló közben, de különbséget lehet/kell tenni aközött, amikor valaki csak rápillant, ha írt neki valaki és aközött, aki állandóan azt bújja. Egyébként igazad van.
2016. febr. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nálunk le van tiltva az összes levelező, közösségi oldal, leszámítva a dél és egy óra közti időszakot. A keresőoldalak nem, de azokra szükség is van sokszor a munkához.

Mondjuk konkrétan az én munkaköröm olyan, hogy már azért is sípolhatnak, ha ebédidőben megnézem az időjárást, mert egy átjáróház van nálunk, mi meg amúgy is amolyan információs központ vagyunk és sajnos beleláthatnak abba, hogy mit nézek. :( Ebédelni sem lehet elvonulni, csak a helyünkön ehetünk és azt is bármikor megszakíthatja valaki, ha épp jön és kell valami.

Úgyhogy legfeljebb akkor nézek meg valamit, ha lemegyek cigizni. Kollégáim, akik nem dohányoznak, kérdezik, hogy nem akarok leszokni? Mondom: amíg itt dolgozom, kizárt dolog.

2016. febr. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

A korábbi munkahelyemen nem volt letiltva semmi, ennek ellenére mindig kész voltam a munkával, viszont az üres órákban, mikor nem volt semmi nem unatkoztam, volt olyanra is példa, hogy valaki hónapokig csak netezgetett,a munkával nem haladt, többször odamentek neki szólni, hogy jó lenne ha inkább dolgozna, nem tette így kirúgták, de nem a többi munkavállalót büntették.

Persze érthető, hogy van aki "elcsábul", mert egyébként dolgozna,csak ott van a kísértés, de szerintem ez ritka. Például nálunk az egyik kontroller csaj a munkaidő 60%-ában a telefonját nyomkodja, tehát aki akar az így is úgyis megoldja, hogy ne kelljen dolgoznia. (Na meg van, aki unalmában folyton "pofázik" és riheg röhög, ezzel eléggé zavarva másokat (legalább is engem), pedig ha lenne rendes net lehet, hogy inkább azt bújná ahelyett, hogy unalmában vihogjon.

2016. febr. 3. 18:26
 6/15 A kérdező kommentje:

4-es, nem irigyellek!

Nálunk szerencsére enni lehet nyugodtan, viszont az én helyem pont az iroda "közepén" van és aki a folyosón járkál az is rálát a gépre, a vezetővel vagyok egy irodában és volt már, hogy a mellettem ülő a google-n unalmában ruhákat nézett a főnök meglátta és lecseszte, hogy miért nem dolgozik, nem itt kell netezni.

Egyébként nálunk az irodában is az egyik kollégám dohányzik, mindig kérdezgetik, hogy miért nem szokik le. Egyszer leszokott 3 hónapra, majd inkább "visszaszokott", azt mondta addig legalább van egy kis pihenőideje, mozoghat egy kicsit és kikapcsolhat.

Egyébként a legtöbb munkahelyen meg tudják nézni, hogy ki mit nézett, az IT-s mesélte, hogy percre pontosan vissza tudja nézni, hogy mikor mi volt megnyitva a gépen.

(Azért írtam csak ki a kérdést, mert a párom munkahelyet váltott, korábban is szabadon netezgethetett ha nem volt munka, viszont most az új helyén saját laptopot is kapott és picit irigykedem, hogy neki mindig sikerül kifogni a jó helyeket.)

2016. febr. 3. 18:34
 7/15 anonim ***** válasza:

rengeteg oldal le van tiltva, amit pl itthonról ugyanazon a gépen a saját hálózatomról meg tudok nézni - az ok pofon egyszerű, nem akarják, hogy bármiféle gond legyen, tehát tiltva vannak az illegális oldalak, vagy azok, amelyeknél a gyanú fennáll ill. etikai okok miatt is


mondjuk, közösségi oldalak pont nincsenek letiltva, mivel a cégünk az összesen fent van


nem mellesleg, mifelénk az a "szokás", ha az egyikünk halálra unná magát, akkor segít annak, aki beleszakad a melóba...de alapesetben jól vannak elosztva a munkakörök/munkatartalmak, csak mivel olyan területen dolgozunk, ahol bármikor lehetnek extra feladatok, ezért nem mindig jön be a papírforma



előző munkahelyemen úgy volt korlátozva a net, hogy még a munkához kellő dolgokat se tudtuk megnézni az esetek 95%-ban, ráadásul, a gépen volt tiltva, nem a hálózaton, tehát hiába hoztam haza a gépet, ugyanúgy nem tudtam megnézni a dolgokat

2016. febr. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igen, általában a céges hálót blokkolják, nem a gépet, ez nem is olt kérdés. :)

Az oké, hogy az illegális oldalakat blokkolják, de azért a legálisakat nem kellene. Nálad a Facebook működik, úgyhogy vélhetően a többi hasonló oldal is, de nálunk a keresőn kívül illetve a munkához szükséges oldalakon kívül minden tiltva van, tehát a kettő úgy gondolom nem hasonlíthat össze.


"nem mellesleg, mifelénk az a "szokás", ha az egyikünk halálra unná magát, akkor segít annak, aki beleszakad a melóba"

Nálunk is így van, ne aggódj. De vannak olyan dolgok, amihez a másik nem ért, így nem tud segíteni. Nehogy azt gondold, hogy halálra unom magam a munkahelyemen. Itt arról van szó, hogy nem értem miért kell blokkolni. Adatvédelemre nem lehet hivatkozni, hiszen nilván nem a facebookon fogok elküldeni bármit is, vagy esetleg e-mailben, ha nagyon lopni akarok adatot, akkor kifotózom, lefénymásolom, stb.

Lényeg, hogy mindenkinek kell egy kis kikapcsolódás, óránként egy 5 perc, míg kifújja magát, én pl.szívesebben dolgoznék olyan helyen, ahol nem vagyok korlátozva.

2016. febr. 3. 19:10
 9/15 anonim ***** válasza:

A 4. válaszoló vagyok.

Engem is zavar a korlátozás, nekem is kell az a pár perc, amikor kicsit zavartalanul lehetek. Ezért is dohányzom még, mint írtam.

Emellett nem vagyok egy lógós típus, ahhoz túl nagy a felelősségérzetem. Amíg van munka rám bízva, addig csinálom. De tudom, hogy nem mindenki ilyen. És pont az ilyen lógósok miatt hozzák az ilyen szabályokat, akik csak melegedni járnak be a munkahelyükre.

Az már kérdés, hogy ezzel javul-e a teljesítményük, de alapvetően az összes hülye korlátozást az életben mindig, mindig a hülyék miatt hozzák meg.

2016. febr. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

nem értem, miért kikapcsolódás az egész napi számítógépes munkából, ha számítógépezel...mi inkább kávézunk, kimegyünk a levegőre, beszélgetünk, besegítünk a másik melójába, főzünk teát annak, aki nem tud elszakadni a telefonkonferenciáról, van aki bagózik, vagy kimegy ebédelni délben (pedig nálunk csak a szexoldalak és a letöltős oldalak ill a vírusveszélyes oldalak vannak tiltva) és igen, van aki netezik néha, de nem ez az általános...


ha meg netezni akarsz a szünetedben, akkor ott a mobilnet

2016. febr. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!