Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyeteken vannak...

A munkahelyeteken vannak letiltott oldalak?

Figyelt kérdés

Nálunk a cégnél le van tiltva az összes közösségi oldal, illetve kb. Csak a hivatalos oldalak működnek. Viszont egy olyan ismerősöm sincs, akinek a munkahelye hasonló lenne, mindenhol szabadon használható bármi. Nem értem minek kell letiltani egyes oldalakat, ha a munkavállaló elvégzi a munkáját, akkor nem mindegy, hogy kikapcsolódásként néha félrekattint-e? Így is tud mással foglalkozni,pl. Újságot olvasni vagy a telefonját nyomkodni,ha valaki nem végzi el a munkáját, akkor keressenek helyette mást, felnőttek vagyunk,mindenki el tudja dönteni mit akar, miért kell Mindenkit lekorlátozni? Persze megértem hogy a munkaadó a munkáért fizet, de nem mindig egyenletes a munka, van mikor egész nap nincs semmi máskor pedig ki se látok a munkából, miért jó az ha a munkavállaló halálra unja magát ha nincs semmi? Vagy így akarják építeni a csapatot, hogyha nincs munka egymással foglalkozzunk? Felmérések is kimutatták, hogy a 8-10 óra munka közben segít ha néha van idő kikapcsolódni, így hatékonyabban megy a munka.

Nálatok is korlátozva van a net ott ahol dolgoztok?


2016. febr. 3. 16:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is 1-2 sz.gépet kivéve mindenhol le van tiltva minden, kivéve a popularis (online rádió) és a gmail fiók mert a cégtől bárki kaphat ügyintézős levelet. Nincs mindenkinek céges emailje, 2-őt használunk 17-en az irodába.

Régen nem volt letiltva semmi, csak aztán sokan felmentek munkaidőben a facebookra, posztolgatták a hülyeségeket...Van egy közös skype csoportunk ahol egymással kommunikálunk munkaidőbe, hogy ne kelljen folyamatosan mászkálni minden információért az irodába egymáshoz, ott is egy idő után csak a hülye idióta képek mentek, mindenki hülyeségeket írt, ment folyton a bohóckodás és a fontos információk amiket a kis főnök vagy 1-1 kolléga kiírt amik mindenkit érintettek volna aznap, azok mind eltűntek a sorok között a hülyéskedés miatt és sokan nem is látták. Nem csoda, hogy a főnök beintett, letiltotta először az összes oldalt a gmailen kívül, majd enyhült a szíve és a rádiót megengedte. Közbe pedig belépett a közös skype csoportba aminek előtte nem volt ő tagja és azt nézegeti jó dolgában, hogy valóban arra használjuk-e amire kitaláltuk. Ugye ott is nagyon sokan privát beszélgetéseket folytattak / folytatnak munkaidőbe...

Én ebbe tiszta vagyok, nem csináltam ezeket, de sokan igen és tényleg kezdett nagyon "elfajulni", úgyhogy én igazat adok a főnöknek, hogy nem engedi.

Konkrét példa, az egyik raktárosunk jött be valamelyik nap mert megkérték, hogy nézzen meg a gépen valamit (céges dolgot, ami pár perc csak), odaült és fél perc múlva: "ezen nem jön be a facebook". Mondtam is neki, hogy látod pont ezért nem jön be, mert csak két percet kéne ideülj és máris ezzel kezded, és a fél iroda is ezt művelte.

Ha mindenki csak annyit használta volna amennyit én és tényleg csak akkor ha épp valamiért van idő rá mert nincs más dolog akkor biztos vagyok benne, hogy nem tiltott volna le mindent és nem zavarta volna, csak nálunk ez sajnos nem működött...

2016. febr. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nalam pl. le van tiltva minden medialejatszo ( pl. youtube), de pl. az online radio nem. Az amazon megint le van tiltva az ebay nem. :) Ezen kivül a facebook meg, de pl. a kollegamnak szüksege van ra ( o csinalja a ceg facebook oldalat), az öven müködik. Engem nem zavar, mert ha kell valami a telomon meg tudom nezni, ha meg sok a melo pisilni nincs idöm kimenni, nemhogy facebookozni. Amugy nalunk virus került az egyik gepre ( valsz filmezgetett valaki) utana lett letiltva. Nekem több honap volt mire rajöttem, annyira nem hasznalom privat celokra a benti gepet. :))
2016. febr. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nálunk le van tiltva a Facebook, Instagram, Youtube, és még néhány másik oldal, pl. népszerű hírportálok (Origo, Index, Blikk). Ezen kívül az oldalak nagy része elérhető, de bele van írva a szerződésünkbe, hogy a munkahelyi számítógépeket kizárólag munkával kapcsolatos ügyekre szabad használni, és ellenőrizhetik, hogy milyen oldalakat néztél meg.

Én pl. a magán email fiókomat sem szoktam ott megnyitni, nehogy baj legyen nekik, napközben a telefonomon nézem az emaileket.


Az előző helyemen semmi nem volt tiltva, mindenki Facebookozott, Youtube-ozott. Van aki ésszel, rövid pihenő gyanánt, van aki viszont ezzel töltötte a munkaideje felét...

2016. febr. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Az én munkahelyemen nincs letiltva semmi, meg is zakkannék, ha le lenne. Az üresjáratokban halálra unnám magam... vagy illetve azt csinálnám, hogy szépen kimennék munkaidőben vásárolni, meg fél óránként mennék ki a konyhába dumálni...


Amúgy ismerek sokakat, akiknél le vannak tiltva, de én sem igazán értem, hogy ennek mi értelme van. A szellemi munkáknál általában vannak üresjáratok, nincs folyamatosan feladat.

2016. febr. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
14. én is így vagyok ezzel. Aki azt írta, hogy náluk senki se unatkozik, mert ilyen esetben segít a másiknak, annak nincs igaza. Nem mindig lehet segíteni másnak, mert nem ért mindenki a másik feladatához, illetve van mikor többen is unatkozunk. Sajnos kimenni nem tudok, mert ipari parkban van a cég, a legközelebbi bolt pedig kocsival is 15-20 percre van, valamint munkaidőben levegőzni is csak a hátsó lerekesztett kis "udvarba" lehet, ami elég kicsi, inkább a dohányzóknak fenntartott hely. Ha valaki a főbejáraton megy ki, annak szólnak, hogy hátul lehet csak kimenni munkaidőben a lerekesztett részre, na de ki akarja szívni a dohányfüstöt. Egyébként sokan "vihognak és trécselnek" munkaidőben a konyhában, épp emiatt, hogy nincs net, de én eléggé introvertált vagyok, nekem semmi kedvem odaülni és pletykálni.
2016. febr. 7. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!