Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy vezető miért nem kéri ki...

Egy vezető miért nem kéri ki munkatársai véleményét, miért dönt önállóan?

Figyelt kérdés
...azokban a kérdésekben, amikhez nem ért?
2016. febr. 6. 23:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert ő kapja a pénzt azért, hogy döntsön.
2016. febr. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én mindig kikérem a munkatársaim véleményét. Először a beosztottaimat szoktam megkérni, hogy számoljanak be a helyzetről és próbáljunk meg együtt gondolkodni a helyzet megoldása érdekében.

Aztán ha ez nem hoz megoldást, akkor a velem egy szinten levő kollégákat, vagy az én felettesemet kérem meg, hogy segítsen... Nincs ebben semmi szégyen, de az embereim nem láthatják, hogy nem vagyok toppon.

2016. febr. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1.

Attól még, hogy ő dönt, nem árt ha képben van, tehát érdemes megkérdezni, mert ha rossz döntést hoz, akkor pénzt veszít az egész cég.

2016. febr. 7. 15:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van, én se értem miért nem lehet kikérni a véleményt...Olyan iszonyatos hülyeségeket tud kitalálni amit mindenki lát előre, hogy rossz aki egy kicsit is benne van a munkafolyamatba, de nem lehet neki megmagyarázni. Van amikor komoly összegeket bukik ezen a cég, úgy hogy mi előre láttuk, de ő még csak nem is tanul belőle, pár hét múlva ugyanezt megpróbálja, hátha most összejön, persze ismét bukta...Ilyen sztori is nem egyszer fordult elő. De olyan is, hogy kitalálnak valamit, nem működik és visszacsinálják, ez heti / havi rendszerességgel előfordul...

Pl most a legfrissebb, hogy kitaláltak valamit ami költséghatékonyabb annál ahogy eddig csináltuk. A bökkenő az, hogy az kb. 15 ember munkája (köztük az enyém is) így nagyon megnehezül és rettentő macerás lesz. Nagyon nem ilyen dolgon kéne spórolni amikor több tízezrek mennek el sok-sok különböző dologra teljesen fölöslegesen amin meg se próbálnak spórolni vagy változtatni, úgy hagyják ahogy van...Teljesen jogosan háborodtunk fel először, majd mind a 15-en összeírtuk egy papírra több pontban az észrevételeinket, hogy ez nekünk miért lesz nagyon rossz és macerás és miért lesz miatta lassabb a munkafolyamat. Normálisan bevittük a főnökséghez, de ők támadásnak vették, hogy mi csak hőbörögni tudunk mindenért. Elkezdte olvasni a pontokat és mindenre reagált, hogy szerinte ezt hogy lehet kivédeni majd, és azt hogy tudjuk kivédeni majd, hogy ne legyen nekünk rosszabb...de olyan hülyeségeket mondott mindegyiknél, hogy csak na, többsége kivitelezhetetlen a maradék meg szimplán baromság. Természetesen nem értette meg. Látszik, hogy fogalma sincs az egészről. Mindenesetre nem változtattak rajta mert ez EL VAN DÖNTVE!

Ha én főnök lennék szerintem nem így csinálnám a dolgokat mert normális kommunikációval szerintem sokkal jobban szárnyalhatna a cég mint így!

2016. febr. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!