Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi igaz a mai munkaerőpiacra?...

Mi igaz a mai munkaerőpiacra? A) A dolgozónak az jár amit a jogszabály és a szerz. Biztosít B) A dolgozónak az jár amit a vezető méltóztatik neki odaadni (többnyire a szája jár csak)

Figyelt kérdés

Szabadság, túlórapénz, betegállomány, tisztességes bánásmód, bejelentett (és valós órára bejelentett) munkaidő stb stb. Ezek járnak ma egy átlag dolgozónak?


Elvileg igen. Gyakorlatilag egy dolgozónak az jár, amit a vezető méltóztatik megadni. Túlóra? A kap kap, ha nem nem. Ha nem túlórázik kirúgják.

Szabi? Ha adják adják ha nem nem. Ha csak papíron adják ki de közben be kell járni ugyanúgy, akkor ez van. Ha rákérdezel, nem mész be ki vagy rúgva.

Betegállomány? Ha betelefonálsz hogy megbetegedtél és kiírt az orvos ki vagy rúgva.

Tisztességes bánásmód? Mint a kutyával úgy beszélnek veled. Kikéred magadnak? Ki vagy rúgva.

Nem folytatom.


Ki hogy látja ezeket?


ÉS lehet mondani hogy a dolgozó ne hagyja magát hanem jogsérelem és bíróság….persze. És ha kirúgják, mert bírósághoz fordult, akkor miből él? Ja hogy fordulhat a bírósághoz a kirúgás miatt is? És újra a kérdés: jó jó de miből él?

Mert másik állást találni zéró remény.


2015. júl. 27. 12:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Attol fugg melyik ceg es melyik dolgozo...
2015. júl. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Annyi jár, amit a dolgozó ki tud magának követelni. A dolog ott indul, hogy a feketén/szürkén (szürke: bejelntve miniálbérre, vagy négy órába, fizetés zsebbe) foglalkoztatott emebrek rendszerint meghúzzák magukat, főleg, ha nem kapósak a munkaerőpiacon.

Minden a kereslet-kínálat aránytól függ. Akinek jó szakmája, műszaki diplomája és intelligens megjelenése van, azaz feltételezhető róla, hogy nem hagyja palira venni magát, azzal a munkáltató rendszerint nem is próbálkozik. Akinek a homlokára van írva, hogy meg van szorulva, azt a lelketlen vállalkozó a végtelenségig kihasználja. Pontosabban addig, míg engedi.

Ezért is fontos munkavállalói oldalról is a törvények betartása és az, hogy legyen olyan képzettségünk és egyéni tulajdonságaink, amelyek értékessé tesznek a munkaerőpiacon.

A nyivákolás nem segít. Senki sem úgy jön a világra. Csak van aki igyekszik, és van, aki nem.

2015. júl. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Nemrég olvastam itt egy lánynak az írását, akinek a munkáltatója azért nem vett fel 4. eladót, mert nem volt rá ideje, hogy megfelelőt válogasson(a főnöke és családja foglalkozott az áruszállítással, stb., tehát tényleg elfoglaltak voltak). Ő pedig nem mert elmenni se az előre bejelentett szabijára, se orvoshoz. Azt gondolom, hogy ebben az esetben a 3 dolgozó volt előnyben. Ha összefognak akkor egyszerre kellett volna őket kidobni. De a példa statuálás miatt egy embert kirúgunk is ellehetetlenítette volna a boltot hosszú időre. Ha a munkavállalók ilyen esetben nem nyitják ki a szemüket akkor miért csodálkozunk, hogy elnyomják őket?

Rengetegen váltanak munkahelyet, így a másik állást találni zéró remény-el nem értek egyet. Aki így érzi, az persze, hogy nem fog kiállni az érdekeiért. És persze, hogy a munkáltatója semmibe veszi.

2015. júl. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Amíg 100-an toporognak munka reményében az ajtóban ,addig a dolgozó vagy tűr vagy felmond és beáll a toporgók sorába. Szóval a főnökök ilyen munkanélküliségben azt csinálnak amit akarnak,folyamatosan lesz utánpótlása az alkalmazottaknak.
2015. júl. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 TamásTóth ***** válasza:

Én a saját példámat irom le:


- szabikat kivehetem

- Túlórát kifizetik (150%-os órabérrel, hétvégén 200%), vagy lecsuztathatom (én döntöm el)

- Betegállománynál nincs kérdés Hozom a papírt miután beteg voltam, leadom a Hr-en és kapom a 80%-os fizetésem az adott napokra (igen 80-at add a cég nem a minimum 70-t)

- Fönökeim korrektek velem, nem néznek le, egyenrangú félként kezelnek.


Üdv,

egy Multinál dolgozó.

2015. júl. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Multi? Na akkor olvasd el ezt.


Ez is egy multi magyar elágazása.

Folyamatos mentő a cégnél a zsinórban elájuló munkások elsősegélyére, de semmit se változtatnak, wc-re se lehet menni, pofádat befogod vagy repülsz alap hozzáállás.

Nem csalás nem ámítás.


Évek óta fulladoznak a hőségben a munkások


[link]


"Az Autoliv üzemi orvosa szerdán kereste meg a Misszió Mentőszolgálatot, hogy már nem bírja a sok rosszul lett munkást ellátni. Duschanek Máté azt mondta az Origónak, szerda este óta folyamatos ügyeletet biztosítanak a gyár területén. Úgy tudjuk, szerda éjjel 18-an kértek orvosi segítséget."


Ez is egy multi ám!

2015. júl. 27. 14:50
 7/27 A kérdező kommentje:

Nemrég olvastam itt egy lánynak az írását,


Az a lány mégis mit tehetett volna? Magad is írod: ha megszólal ki van rúgva. Ez pedig nem alternatíva, mert aztán lehet szaladgálni panaszra az atyaúristenhez is munka és pénz nélkül.

2015. júl. 27. 14:51
 8/27 TamásTóth ***** válasza:
És akkor mi van ha az is egy multi? én leírtam az én tapasztalatomat, ahol korrektek. Sok korrekt cég van, amely kifizeti a túlórát, kiadja a szabadságot és megbecsüli a dolgozóit (persze ezekhez általában kell képesítés is) Sok nem korrekt cég van, ezekkel én nem törödök, nem megyek oda dolgozni, ha az ember teheti képezze magát és hagyja ott. Én eddig csak korrekt cégeknél dolgoztam és ebből volt egy kis Magyar kkv is és két nagyobb multi. Ezek után nyugodt lehetsz, vannak teljesen korrekt munkahelyek is.
2015. júl. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Huha, nyaron meleg van...
2015. júl. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

nyaron meleg van...


Ja. Remélem téged is elvisz a mentő egy olyan munkahelyről ahol nem elég hogy 40 fok van de még italt se vihetsz be és inni se mehetsz ki. Illetve ha kimész többet vissza se kell menni.

2015. júl. 27. 15:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!