Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hol hibáztam ha túlóra kapcsán...

Hol hibáztam ha túlóra kapcsán egy perc alatt kirúgattam magam mert ragaszkodtam a jogszabályokhoz és a jelenléti ívhez?

Figyelt kérdés

Új munkahelyem VOLT, melyről egy perc alatt kirúgattam magam a második napon.

Szóltak hogy túlóra lesz maradni kell. Mindezt műszak vége előtt 10 perccel. Mivel előző helyemről épp a fekete fizetetlen túlóra miatt jöttem el, elhatároztam itt még az elején megfogom a dolgot.

Mondtam hogy maradok túlórára természetesen ha és amennyiben azt a jogszabályoknak megfelelően előre írásban elrendelik erről kapok én is papírt valamint belekerül a túlóra a jelenléti ívbe és a munkalapra a műszakvezető aláírásával. Hebegtek habogtak hogy jó jó így lesz de most még nincs „épp” jelenléti ív... Mondtam erre semmi gond, majd ha lesz szóljanak és akkor onnantól mehet a túlóra.

Ledolgoztam a maradék 10 percemet és távozáskor behívott a főnök. Itt a pénzem a két napra nem kell jönni többet. Próbaidős voltam.

Egy perc alatt kirúgtak mert mertem azt mondani hogy tartsuk már be amit be kell tartani.

Most akkor érdemes nem birkának lenni????


2016. febr. 13. 09:05
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

"Noha maga az elrendelés érvényes szóban is, a rendkívüli munkaidőnek MÉG AZNAP be kell kerülnie a munkaidő-nyilvántartásba."


Még 1X kérdem,a túlóra letelte utáni percben,láttad a papírt? Nem,tehát ennyi,és ők lehet,hogy beírták a többieknek.

2016. febr. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

"Még 1X kérdem,a túlóra letelte utáni percben,láttad a papírt? N"


Még 1x kérdem felfogod hogy NEM VOLT PAPÍR??? Nem volt nuku nincs zéró ezt fel bírod fogni vagy ez magas????


Másik dolog. A beírást nekem a dolgozónak kell végeznie. Szigorúan tilos a céges szabályzat szerint másnak beírni helyettem.


Hozzászólás????


És ÚJRA ÉS ÚJRA: HA ÉN KÉREM ELŐRE ÍRÁSBAN KELL JELEZNI A TÚLÓRÁT!!!!!!!



LEHET CSŰRNI CSAVARNI HA ÉN KÉREM AZT MEG KELL KAPJAM ELŐRE!!!!

HOZZÁSZÓLÁS??

2016. febr. 15. 19:46
 23/23 Pok800 válasza:

Ugy látom kedves kérdezö,hogy te a marson élsz.

A munka törvénykönyvét manapság ugy találták ki,hogy a munkaadoknak kedvezen leginkább.


Szerény személyem biztonsági cégnél gályázott 24/48 de leginkább 24/24 munkabeosztásban,és nem egyszer kellett +12 órákat ráhuznom mert miért ne.

2016. febr. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!