Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pénztáros munkáról vélemény?...

Pénztáros munkáról vélemény? Könnyű hibázni benne?

Figyelt kérdés
Mondhatni eléggé önbizalomhiányos vagyok
2016. febr. 16. 12:43
 1/6 A kérdező kommentje:
ja és diákmunka ha ez számít
2016. febr. 16. 12:43
 2/6 anonim ***** válasza:

ha fejben számolsz akkor könnyen félre számolhatsz, ha gyenge vagy benne, vagy ha megzavarnak...esetleg rossz árral számolsz...

meg attól függ milyenek a körülmények, pl a pékség ahol dolgozok ott ők adják ki az árut, szóval ott még vannak tényezők...


22F

2016. febr. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Diákmunkának jó. Egy hét alatt megszokod a visszaadást.

Ott muszáj fejben számolni, mert nincs idő géppel. Annyi az egésznek a lényege, hogy visszafelé számolsz:

1340 Ft-ért vásárolt az ember, és 2000 fizetett, tehát először is 1400-ra kerekíted, hozzáadsz 60-at, aztán 600-at és máris 2000-nél vagy.

Elsőre döcögve fog menni, de aztán már vágni fogod a témát.

Hát ha rosszul adsz vissza, akkor azt ki kell fizetni a zárásnál. Minden műszak végén úgy adod át a kasszát, hogy téged lezárnak, tehát ki fogjátok együtt számolni, hogy mennyi az annyi.

Az önbizalomhiányodat gyógyítani fogja, ha már belerázódsz és ha szeretni fogod.

Hosszú távon nem lehet ezt csinálni sajnos, pedig én szerettem, mert a fizetés túl vacak, ahhoz, hogy elviseljem a túl sok hülyét.

2016. febr. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon van olyan hely, ahol fejben kell számolni.

Már olyan gépek vannak, ahol beírod a kapott pénzt és kiírja a visszajáró összeg.

De ha nem, akkor meg használhatsz számológépet. Kis boltokban így szokták.

Ne hagyd hogy megkavarjanak. A kapott pénzt ne rakd el, hanem hagyd kint, amíg nem adsz vissza. Nehogy bekavarjon, hogy ő nem is 10 ezrest adott, hanem 20 ezrest, stb.

Ne hagyd hogy más is belenyúljon a te kasszádba. Ha mégis megteszik, akkor nem vállalod a felelősséget az esetleges hiányért.

2016. febr. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sok helyen elvárják, hogy beüsd a fizetendő összeget. Nagyon ritka ahol tiltják. Kapásból már csak azért is, mert úgy gyorsítható a kiszolgálás. Dolgoztam pár pénztárban, és eddig sehol nem volt tilos. Sőt volt ahol nem tudták, hogy kell, és én mutattam meg. Szóval fogalmam sincs mikről beszélnek az előzök. Piacon esetleg, de multkinál nem.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak: Nagyon fárasztó! Mert nem csak az árura, hanem az árára, a pénzre, a vevőre, és a környezetre is kell figyelni. 4-5 óra folyamatos kasszázás után már van, hogy jojózik az ember szeme. Főleg, ha olyan a munkahely, hogy a wc-ért is 1 órát kell könyörögni, kajaeszünet meg majd műszak után hazafelé.


Nem utolsó sorban sokkal nagyobb a felelősség, mint máshol! Hiszen 1 apró hiba és hiány van a kasszában! Amit persze neked kell kifizetni, ha olyan a munkáltató akkor nem csak a hiányt, hanem a többletet is levonják a fizetésből!


Minél fáradtabb vagy annál könnyebb hibázni benne, még akkor is, ha évtizedek óta csinálod!

Nem beszélve arról a sok kedves vevőről akik direkt szívatnak, szidnak. Az összes bosszúságuk rajtad csapódik, ha rossz napjuk van és látszik rajtad, hogy önbizalom hiányos vagy, vagy naiv. Ott vannak még a kedves színesbőrűek is, akik szívesen próbálkoznak hamis pénzzel, vagy pénzváltással, ha nem figyelsz és felváltasz egy 20-ast nekik képesek arra, hogy +10 adj vissza, úgy elterelik a figyelmed!


Szóval, nem egyszerű, de ha lazán veszed akkor könnyű, és jó zsebpénz. Fárasztó, de nem annyira, mint ásványvizeket pakolni, hátul, és többet is fizethet.

2016. febr. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahol én dolgoztam újságosnál, pékségnél, ahol tumultus volt, akkor ott nekünk megtiltották, hogy használjuk a kassza ezen lehetőségét, mert azt mondták úgy nagyon lassú a kiszolgálás.

Nagyobb áruházban még nem dolgoztam - nem is akarok - csak a saját tapasztalataimat mondtam, mivel a kérdező nem fejtette ki, hogy milyen helyen pénztáros.

2016. febr. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!