Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért néznek a munkahelyemen...

Miért néznek a munkahelyemen tudatlannak szakmai kérdésekben azért, mert még diák vagyok?

Figyelt kérdés

10 hónapja dolgozom egy cégnél, pénzügyi gyakornoknak vettek fel, de semmi gyakornoki dolog nem volt, csak fénymásolá, scannelés, lefűzés.

Előző félévben volt adók és járulékok órám, ahol a tanár magas követelményeket is támasztott, a zhn kellett bért számfejteni, tanultuk a munkavállaló és munkaadó részéről fizetendő összes bért, tao számtás, cafetériával kapcsolatban mindent,illetve még egyéb adózási dolgokat, amiket szintén számonkért.

A bérszámfejtő megkért a múltkor, hogy segítsek neki bediktálni a rendszerbe hogy ki mennyi szabadságot kaphat ebben az évben, illetve mennyi családi adókedvezményt kaphat. Ezeket a munkavállalók által kitöltött nyilatkozatok alapján rögztette.

Volt olyan, hogy valakinek 3 gyereke volt, viszont abból 1 felsőoktatásban tanult, így utána nem jár kedvezmény, viszont a másik 2 gyerekre az a sáv jár, mintha 3 gyerek lenne. A munkavállaló ezt rosszul töltötte ki,mert ő 3 gyerek utáni összeget írt, ezt jeleztem a kollégának akinek segítettem, majd gúnyosan megjegyezte: " persze elnézzük neki és javtjuk honnan tudná szerencsétlen, hiszen te itt vagy a pénzügyön lassan egy éve mégsem tudod ezeket a dolgokat hisz neked se mondtuk el hát még neki." Erre mondtam neki hogy mi ezeket tanultuk előző félévben azért is mertem szólni hogy ez rossz. Erre csak annyit mondott: Jol van nem bántásból mondom.


Elég rosszul esett, hogy azt hiszi csak ő tudhat mindent, pedig a bérszámfejtést is a program végzi helyette, ő csak bepötyögi az adatokat,ettől függetlenül nyilván tisztában van a dolgokkal, de miért kell engem Ennyire lebecsülnie?


2016. febr. 17. 16:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Mondta hogy nem bantasbol mondta, -> nem becsult le.
2016. febr. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Azért mondta csak mert látta hogy rosszul esik és kellett neki a segítség, valaki aki diktálja.

Egyébként nem csak ebben a helyzetben kezeltek így és nem csak ő,hanem máskor is, más feladatokban.

Pl. Egy másik munkatárs pár hónapja kitalálta hogy a telekomos számlán telefonként ki lehetne gyűjteni ki mennyit beszélt pluszban a díjcsomagon felül, erre lelkesen mondta, hogy ez "neked egy nagyon jó, izgalmas feladat lesz. Excelbe beírtam telefonként a havi szánlaértéket, ebből kivonta a díjcsomag összegét így kijött a különbség, ebben nem látok semmilyen kihívást de izgalmat sem, valószínűleg azt hitte nem értek az excelhez és ez kihívást fog jelenteni vagy én nem tudom, de hogy izgalmas feladat nem volt két számot kivonni egymásból az fix.

Plusz máskor is tapasztaltam hogy mikor magyaráznak valamit kb. Úgy kezelnek mint egy óvodást, pl. Az egészségpénztáraknak én szoktam elküldeni az adatokat havonta a munkavállatókról, de annyi hogy megadták milyen emailre kell plusz megkapom hozzá a listát, így ez is egy 5 perces művelet, amit ők nem akarnak megcsinálni. Ebben a hónapban az mkbtól visszajeleztek, hogy erre az emailre csak az egészségpénztárat küldjem, nem is értettem mi a gond mert eddig sose küldték vissza. Átnéztem, Kiderült hogy a nyugdíjpénztár is benne volt, szóltak az illetékes kollégának hogy adjon a nyugdíjtakarékhoz is emailt,majd fennakadt rajta, hogy miért küldtem rossz emailre. Mondtam neki, hogy én csak elküdlöm az email címet ő adta... Majd utánanézett hogy jaaa már 2 hónapja van az mkbnál egy munkavállalónak nyugdíjbiztostása is nem is nézte aztán felhívta őket, szerzett hozzá emailt, mondta hogy semmi gond megoldotta...mintha én lennék a hibás hogy nem vette észre és nem adott hozzá emailt. Majd egy hallgatózó kolléga megjegyezte: Legközelebb pipáld ki amit elküldték vagy nézd át akár többször is, ne legyen kavarodás.

2016. febr. 17. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!