Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Melo Diák 3000 forintot...

Melo Diák 3000 forintot levont azért, mert felmondtam a munkahelyemen. Ez szabályos?

Figyelt kérdés

Tavaly február óta dolgoztam egy nagy vállalatnál a Meló diákon keresztül. Egyetemre járok, idén elég nehéz tárgyakat vettem fel, amikhez kapcsolódó vizsgákra elég sokat kell tanulnom, ezért hosszú gondolkodás után úgy döntöttem, hogy ha nincs más megoldás otthagyom a munkahelyet, mert nem tudtam volna mellette felkészülni a vizsgákra. Azt tudni kell, hogy több diák dolgozik a cégnél, előre történő beosztás alapján, december hónapra már november közepén el kellett küldeni, hogy mikor érünk majd rá.

December 1-i héten még szerettem volna bemenni dolgozni, azonban 30 (vasárnap késő délután) küldött az egyik tanárom e-mailt, hogy a pót ZH kedd reggel lesz az adott tárgyból. Mivel hétfő éjjelre is kellett volna mennem dolgozni (18-6ig), ezért nem szerettem volna fáradtam Zh-t írni kedd reggel, így hétfőn felhívtam a főnökömet. Felvázoltam neki a helyzetet, hogy decemberben sok vizsgám lesz, illetve már aznap sem fogok tudni bemenni dolgozni, mert nem akarok fáradtan Zh-t írni, először próbáltam vele megbeszélni, hogy esetleg megoldható lenne-e, hogy a decemberben ne kelljen mennem dolgozni és januárban folytathassam a munkát, de hallani sem akart erről. Mondta, hogy akkor majd adjam le a belépőkártyámat, többet nem kell jönnöm, de a hétre keressek magam helyett minden napra valakit, mondtam neki, hogy megpróbálom, de ez innentől úgy gondolom nem az én dolgom lenne. Gondoltam, ezzel lezártuk a dolgot, azonban szerdán délelőtt mikor órán ültem (szerda éjjelre voltam legközelebb beosztva a héten) hívott a volt főnököm, illetve a Meló diákosok is több számról, ezt követően pedig írt egy sms-t a volt főnököm, hogy még aznap menjek be dolgozni, "ez a minimum a kilépésed kapcsán, mert nem találtál magad helyett mára senkit, aki bejönne". Erre úgy gondoltam, jobb ha nem válaszolok, már úgysem dolgozom ott.

Pár napra rá kaptam egy smst a Meló diáktól, hogy bérszámfejtették a fizetésemet, bruttó X, nettó Y Ft. A legnagyobb meglepetés csak akkor ért, mikor utalták a fizetésemet, de 3000 forinttal kevesebb volt, mint ami az sms-ben szerepelt.

Kérdőre vontam a Meló Diákot, ahol azt mondták, hogy a 3000 forintot azért vonják le, mert nem mentem be hétfőn dolgozni, szerdán pedig ők is hívogattak, mert "rendesek szerettek volna lenni, ugyanis fel akarták ajánlani, ha még szerdán bementem volna dolgozni akkor eltekintettek volna a 3000 forint levonásától".

Átnéztem a szerződési feltételeiket ( [link] sehol sem szerepel olyan, hogy bármilyen esetben is levonnának 3000 forintot, főleg így, hogy felmondás történt.

Úgy gondolom, hogy ebből adódóan szabálytalanság, lopás történt több okból is: először is azért, mert a novemberi bérből vonták le a decemberi felmondásból származó -3000 forintot (ami egyébként szerintem jogtalan), mivel sms-t is küldtek arról, hogy mennyi a bruttó és a nettó fizetésem, amiből még levontak 3000 forintot, erről semmilyen nyilatkozatot nem küldtek, ha nem számolok utána észre sem veszem, így tőlem több adót vonnak le, mint amit valójában kézhez kapok, tehát adócsalás is fennáll. Ezt e-mailben megírtam nekik is, illetve, hogyha nem utalják vissza feljelentem őket a NAV-nál, de már 3 napja nem válaszoltak.

Ebben az esetben kinek van igaza, jogosan vonták le azt a 3000 forintot?


2014. dec. 13. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha fix szerződésed volt, akkor vélhetően jogos.
2014. dec. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mi nem láttuk a szerződésed :-)
2014. dec. 14. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy sajnos én sem találom, de feltehetően az volt, ami a Meló diák oldalán is fenn van. Szerdán bemegyek és kikérem.

Viszont a szerződéstől eltekintve az ugye nem jogos, hogy a novemberi bérből vonják le a decemberi "meg nem jelentést a munkában"? Úgy tudom november 30-al lezárul és az azután történeket csak a decemberi bérből vonhatják le.

2014. dec. 14. 11:43
 4/7 anonim ***** válasza:

... még az sem biztos, hogy jogosan vonták le.

Nem láttuk a szerződésed velük, ezért pontosan válaszolni sem lehet.


Az viszont tény, hogy egy későbbi időpontra vonatkozó "fizetési kötelezettséget" (ha egyáltalán jogos) nem vonhatnak le előbb...

2014. dec. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem azért volták le, mert felmondtál, hanem mert be voltál írva és nem mentél be, kb minden diákszövetkezet szerződésében benne van, hogy mennyi idővel lehet munkát lemondani és mi van, ha mégsem mész. Szerintem ha bemész és megkéred, hogy mutassák meg a szerződésedben ezt a pontot, meg fogják mutatni. De az nem jogos, hogy a novemberi béredből vonták le.
2014. dec. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Visszautalták a 3000 forintot! Az e-mailre nem válaszoltak semmit azóta sem, ezért be akartam menni személyesen de nem volt rá szükség mert már ott volt a számlámon a pénz.
2014. dec. 21. 17:12
 7/7 anonim ***** válasza:
HEURÉKA! :)
2014. dec. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!