Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melegek! A munkahelyeteken...

Melegek! A munkahelyeteken mennyire vállaljátok fel magatokat? Illetve mennyire kérdezősködnek a kollégák a magánéletetekről?

Figyelt kérdés

Én nem igazán szeretném megosztani a kollégákkal ezt a dolgot.Nem azért,mert szégyellem,hanem nem szeretném,ha mások ezt ellenem felhasználnák.A kollégák között gyakran megesik az áskálódások,mások fúrása,hátbatámadása.

És nem szeretném,ha emiatt célpont lennék.


2016. febr. 21. 03:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ez sosem értettem: mi köze a munkahelyen lévö embereknek a másik magán- vagy szexuális életéhez?

Én nem szoktam az otthoni témákról a munkatársakkal beszélni, nem tudták, meddig voltam szüz, mikor van barátom vagy mikor nincs, mennyi a jövedelmünk, kik a barátaink - ez nem tartozik rájuk. (Mégha nekem nincs is olyan problémám, mint neked, mert hetero vagyok, tehát ebbe nem köthetnének bele)


Nem kell velük eröl beszélni, ha ilyen témát hoznak fel, akkor másra váltasz, ha erölködnek, kakor közltöd, hoyg magánügyekröl nem beszélsz munkahelyen.

2016. febr. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
8%
Én sem teregetem ki a perverziómat, pedig lenne mit. Ez magánügy. Kollégákra nem tartozik, ha meg valakivel többet dumálsz, haverkodsz, egy idő után úgy is levágja, hogy homo vagy.
2016. febr. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Bi vagyok, nő, nem reklámozom, de nem is fogom be a szám, a háttérképem egy szivárványos zászló, ezen a munkahelyen egy ember kérdezett rá félig viccelődve,és nem ő volt az egyetlen, aki hallotta a választ, semmi hátrányom nincs belőle, attól eltekintve, hogy egy csaj rám van kattanva, aki nagyon-nagyon nem az esetem.


Én szellemi munkavállalók közt dolgozom, akik relatíve felvilágosultnak tünnek, és akik közül egyetlen egytől hallottam ténylegesen bántó, homofób megjegyzést, de vele sincs gondom.


Korábbi munkahelyeken se volt problémám.


Ha pasi lennék, nem hiszem, hogy ilyen szerencsés lennék, és lehet, hogy óvatosabb lennék.

2016. febr. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ja még annyi, hogy felénk se szokás rákérdezni direktbe a másik magánéletére, még akkor sincs komolyabb kérdezősködés, ha magától osztja meg az ember az infokat.
2016. febr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Kolleegakra csak.munkahelyi dolgok tartoznak rajuk. Ha emiatt valaki celba vesz, buta. Ha valakinek sikerulne kirugatnia vagy egyeb baromsag, egyesz fonokseg agyhalott es igy is ugy is erdekems allast valtani.
2016. febr. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok meleg, de a magyarországi munkahelyeimen kapásból annak tituláltak, mert sose beszéltem a nőügyeimről.
2016. febr. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Pont erről beszélek,amit az utolsó írt.


Ha,nem beszélsz a magánéletedről,az olyan,mintha beismernéd.

Vagy úgy veszik le,hogy nem akarsz haverkodni,visszahúzódó vagy,és akkor azért közösítenek ki.


Most nem feltétlen arra gondolok,hogy valaki direkt keresztbe akar tenni,azért,mert tudja,hanem más esetekben.


Én nem szégyellem ezt,de biztos vagyok benne,ha pl elkövet valaki egy kis hibát,akkor duplán haragszanak az emberre,és magukban megjegyzik,hogy"ez a kis b-zi".

2016. febr. 21. 14:48
 8/14 A kérdező kommentje:

Gyakran a munkahelyen így akarnak barátkozni,közeledni.

Főleg,ahol kommunikálni kell egymással.


Egy ideig beadhatsz kamu válaszokat,de aztán rájönnek,hogy mindig csak kamuzol.

Főleg,ha hosszú ideig vagy egy helyen.


Ha meg ilyet mondasz,hogy "nem szeretek magánéletről beszélni",akkor egyből bunkónak,különcnek fognak titulálni,és még jobban pletykálnak rólad,és keresik az okát,hogy miért nem mesélsz magadról,biztos titkolsz valamit,azt gondolják.

2016. febr. 21. 14:50
 9/14 anonim ***** válasza:

Ez nekem is nagy problémát jelent. Eddig úgy kezeltem ezt, hogy úgy beszéltem a barátomról (mikor már végképp nem tudtam kijutni az érdeklődés kereszttüzéből), mint ha csaj lenne.


Szerintem tapintatlanság másokat a magánéletéről faggatni. Bár én nem emiatt nem szoktak kérdezősködni, hanem mert szimplán hidegen hagy.

2016. febr. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ez nekem is komoly problémát jelent. Tanár vagyok, így végképp nem tartom szerencsésnek ilyen dolgot bevállalni.Ez odáig vezetett,hogy évek óta már ismerkedni sem merek,mert rendszeresen azt tapasztaltam,hogy hihetetlen kicsi a világ.

Emellett nagyon erős szorongást okozna,ha pl. a diákok ilyesmit sejtenének. Az erre irányuló kérdéseket eddig valahogy sikerült rendezni,szerencsére eddig kevés volt belőlük,de azért is, mert egy helyen még nem voltam sok évig. Nem tudom rendesen összeegyeztetni a vonzalmaimat az életem azon területeivel,ahol ez a dolog nem vállalható. Mind lelkileg, mind gyakorlati kérdésekben is komoly nehézségeket okoz. Szívesen beszélgetnék privátban is "sorstársakkal". Nagyon egyedül érzem magam ezzel.:(

2016. febr. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!