Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehetnének barátaim?

Hogyan lehetnének barátaim?

Figyelt kérdés

Nem rég érkeztem az új munkahelyemre, és elég elveszettnek érzem magam.

Elismerem, nem vagy nyitott ember, viszont mások érzéseit nagyon a szemem előtt próbálom tartani; nem beszélek ki, vagy alázok meg senkit, mivel a középiskolában pontosan jól megtapasztaltam, milyen is az... Nem rég megkaptam, hogy "nem kéne ennyire kedvesnek lennem" -nem tartom magamat álszentnek vagy már idegesítően segítőkésznek, de próbálok inkább a másik jó tulajdonságaira figyelni, nem tudom ha már ez is rossz tulajdonság, nem tudom milyen lehetek mások szemében.

Nehezen lazulok el társaságban, általában feszengek. Ahol dolgozom a legtöbben "klikk"ben vannak, a maguk 3-4 fős körében, ami nagyon zárt. Nem akarok nyomulni, de azért próbálok kezdeményezni; de nem érzem azt, hogy ők is próbálnának befogadni.

Sosem volt sok barátom, de az utóbbi 3 hónap óta, kezdem rosszul érezni magamat, mivel senki sincsen akivel megtudnám osztani a gondolataimat. Mi lehet a baj, amiért nehezen találom a helyemet (nem csak most)?



2016. febr. 24. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:
munkahelyen ne keress barátok, ők a kollégáid.
2016. febr. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Nem rég érkeztem az új munkahelyemre, és elég elveszettnek érzem magam."

Ennek semmi köze fő kérdésedhez.

Barátokat ismerkedéssel szerezhetsz. Nem elveszettnek lenni munkahelyen pedig realizálással kell. Oda dolgozni mész, nem barátokat szerezni. Csak nagyon ritkán szerez barátokat ember rendszerbeli helyeken.

"mások érzéseit nagyon a szemem előtt próbálom tartani; nem beszélek ki, vagy alázok meg senkit, mivel a középiskolában pontosan jól megtapasztaltam, milyen is az"

Inkább alapvető emberi jóság miatt kéne.....

"másik jó tulajdonságaira figyelni, nem tudom ha már ez is rossz tulajdonság"

Jó. De minden tulajdonságukra "figyelni" kell, illetve tudni ha már szeretnél róluk tudni.

"nem tudom milyen lehetek mások szemében."

És? Miért akarod tudni. Azok vélemények. Tények számítanak. Nincs oly ember akinek véleménye változtatni fog rajtad, amíg nem közli.

"Nehezen lazulok el társaságban, általában feszengek."

Előbb említett tény miatt felesleges.

Csak realizáld át és írd felül tudatosan e tudatalattiból származó negatív érzéseket.

"Sosem volt sok barátom, de az utóbbi 3 hónap óta, kezdem rosszul érezni magamat, mivel senki sincsen akivel megtudnám osztani a gondolataimat."

Keress embereket akikkel passzoló személyiségetek van, oly helyeken, csoportokban ahol ilyen emberek megtalálásra van esély.

"Mi lehet a baj, amiért nehezen találom a helyemet (nem csak most)?"

Rossz helyen keresel s rossz hozzáállásod miatt sokat szenvedtél s ez mostani viselkedésed is befolyásolja ami csak még jobban gátol.

2016. febr. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A kedves, mások érzéseit figyelembe vevő, gyenge és könnyen befolyásólható emberek, sehova sem jutnak az életben. Én is olyan voltam egykor mint te, de sikerült megváltoznom, nincs sok barátom, de akik a barátaim azokkal tényleg nagyon jóban vagyok. Egyikük sem a munkatársam. Ne ott keress barátokat.
2016. márc. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!