Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nézik sokan le (mert...

Miért nézik sokan le (mert lenézik ez tény), ha valaki gyorsétteremben dolgozik, pl McDonald's vagy hasonlóban?

Figyelt kérdés
Az is éppúgy munka, mint más. Vagy talán az "nem munka" egyesek szemében?
2016. márc. 1. 12:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
97%

Magyarországon ez népszokás, hogy mindenki lenéz mindenkit mindenért.

Ezért is van itt ennyi öngyilkosság és depresszió, mert ilyen gyűlölködő társadalomban nehéz élni, főleg ha valaki érzelmesebb típus.

2016. márc. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

9/10 Időpont ma 12:49


Nem tisztem a #6 -ost megvédeni, de szerintem félreértetted amit írt.

Ő nem írta, hogy szégyen lenne elvállalni, csak azt, ami tény: rabszolgameló, minimális fizetésért.

2016. márc. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
57%
Mert beteg a társadalom, mindenkit lenéznek, akit tudnak. Ráadásul a mekiben meg még sok más hasonló helyen egyértelműen hasznos, sőt nélkülözhetetlen munkát végeznek az emberek, ami egy rakás sokkal nagyobb presztízsű munkáról a könyvelőtől kezdve az ügyvédig már korántsem mondható el.
2016. márc. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is dolgoztam egy rövid ideig Mekiben (igaz már jópár éve) és a volt osztálytársam lenézett emiatt (hozzáteszem, neki még ilyen munkája se lett volna, ha apuci nem nyomja be egy jó helyre).

Én többek között ezért se nézem le az ilyen embereket.

2016. márc. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem, mert én ott dolgozom, de nem Magyarországon.

És itt is szerintem van, aki lenézi ezt a munkát.

2016. márc. 1. 22:06
 16/20 zgyzgy ***** válasza:
25%
Nem az embert nézem le, aki oda kényszerül, hanem magát a munka típusát. Az ilyen aljamunkát már rég robotoknak kellene végezni.
2016. márc. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Ráadásul a mekiben meg még

sok más hasonló helyen egyértelműen

hasznos, sőt nélkülözhetetlen munkát

végeznek az emberek, ami egy rakás sokkal

nagyobb presztízsű munkáról a könyvelőtől

kezdve az ügyvédig már korántsem

mondható el."


Jajj ez de gáz duma.

Csak azért mert te nem látsz bele, fel se tudod fogni az adott munkát akkor az már nem is értékes. Érdekes akkor vajon miért fizetik meg...

A mekis munkát különösebb probléma nélkül lehetne robotokra bízni, szóval nem nélkülözhetetlen. Ügyvéd vagy könyvelő munkáját azért lényegesen nehezebb lenne robotizálni.

2016. márc. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Egy alacsony vagy mindössze közép fokú végzettséget igénylő irodai munka sokkal előbb lesz automatizálható, mint a szemét szedés, ugyanis utóbbihoz a mintafelismerés képessége szükséges, s pont ez az, amiben a robotika igen gyenge és még sokáig az is marad.


Egy adminisztratív irodai munkát sokkal előbb el fog végezni egy-egy szofver, minthogy a gyorsbüfékben automatizált konyha lenne...

2016. márc. 2. 18:55
 19/20 anonim ***** válasza:
17-es, két olyan szakmát írtam, amibe meglehetősen jól belelátok, rólad meg sikeresen kiderült, hogy a világon semmit sem értesz a kérdéshez.
2016. márc. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Hehe, vicceske vagy. Belelátsz, persze. Jól van.
2016. márc. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!