Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a (talán) munkahelyi terror témájához tartozó esetről?

Figyelt kérdés

Vajon én voltam érzékeny, vagy ők is vétettek?

Nemrég léptem be egy klinika nővér-gárdájába. Az osztály, ahová kerültem, semmiben nem tűnt rosszabbnak, mint más kórházi osztályok. (A jobb intézményeket tekintve).A főnővér eleinte kedves volt, majd bekeményített. Mindenbe belekötött, hajamba, mosolyomba, hogy állok, hogy nézek. Elkezdte a lelki terrort is alkalmazni. (Félelemkeltés, stb.)

Volt egy nővér, akinek a "keze alá" osztottak, hogy betanítson. Nagyon nagyhangú emberről van szó. Én alkalmazkodtam és igyekeztem mindent úgy csinálni, ahogy kérte. Egyik nap, már fél hét óta tartó segédápolói talpalásom után, délben történt egy affér. A nővérek ebédeltek -a kórházi menüből kaptak ők is. 3 adag félre volt téve a putlon. Én megkérdeztem, hogy megkaphatom-e az egyiket. Erre az én betanító nővérem kiabálni kezdett, kiosztott, hogy nekem nem jár, hogy hierarchia van és tanuljam meg a helyemet. Hozzáteszem, a többi ápolóhoz képest csak segéd volt ő is, ha a "rangot" nézem ,akkor alájuk rendelve és ők adtak volna, de ez a nővér ki akarta élni az édes hatalmi pozíciót -rajtam. Aztán még jópár piszkálást, magánéletben vájkálást kaptam. Végül, nem mentem be a következő beosztott műszakomra. Az ápolási igazgatóság nem akart elveszteni, hanem egy másik osztályra tettek. Sajnos, be kellett számolnom erről az esetről és elárultam a betanító nővér nevét -utólag megbántam. Most van egy haragosom a klinikán -aki úgy néz rám ,mint a gyilkosra. Mondjuk, ő volt velem szemét. Mi a véleményetek az egészről?



2016. márc. 5. 22:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted, az ilyeneket meg is kell leckéztetni. Sokan amikor egy kis hatalomhoz jutnak, jön elő belőlük a féreg. Rengeteg ilyennel találkoztam.
2016. márc. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Legutóbb összefutottam vele az alagsorban és ott volt még egy kolléga, akinek köszönt. Én is odaköszöntem neki ,erre hallom, hogy mondja: "neked nem köszöntem, te kis k....". Hát most sírjak, vagy nevessek?
2016. márc. 5. 22:17
 3/17 anonim válasza:
89%
Ez az egész magyar egészségügy egy nagy szar!!az ápolók nagy része egy szemétláda!! Nem értem hogy miért szemétkédnek egy új kollegával mikor te is csak a kenyeredet keresed ott!! Sztem jól tetted hogy elmondtad!
2016. márc. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%
Egy gondolat jut eszembe a mai világról:SZEMÉTLÁDA EMBEREK!!
2016. márc. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy szerintetek is jól tettem.
2016. márc. 5. 22:24
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Fú de zavarhatja hogy nem hagytad magad. Azért légy résen.
2016. márc. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Zavarja is, de nekem is igazam van. Ő meg túllépte a hatókörét...
2016. márc. 6. 09:23
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
"Adj egy ember kezébe hatalmat és meglátod, hogy milyen ő valójában."
2016. márc. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Némi kis hatalmat kapott...
2016. márc. 7. 12:48
 10/17 A kérdező kommentje:
Vagy újként inkább be kellett volna fogni a szám?!
2016. márc. 7. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!