Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a (talán) munkahelyi terror témájához tartozó esetről?

Figyelt kérdés

Vajon én voltam érzékeny, vagy ők is vétettek?

Nemrég léptem be egy klinika nővér-gárdájába. Az osztály, ahová kerültem, semmiben nem tűnt rosszabbnak, mint más kórházi osztályok. (A jobb intézményeket tekintve).A főnővér eleinte kedves volt, majd bekeményített. Mindenbe belekötött, hajamba, mosolyomba, hogy állok, hogy nézek. Elkezdte a lelki terrort is alkalmazni. (Félelemkeltés, stb.)

Volt egy nővér, akinek a "keze alá" osztottak, hogy betanítson. Nagyon nagyhangú emberről van szó. Én alkalmazkodtam és igyekeztem mindent úgy csinálni, ahogy kérte. Egyik nap, már fél hét óta tartó segédápolói talpalásom után, délben történt egy affér. A nővérek ebédeltek -a kórházi menüből kaptak ők is. 3 adag félre volt téve a putlon. Én megkérdeztem, hogy megkaphatom-e az egyiket. Erre az én betanító nővérem kiabálni kezdett, kiosztott, hogy nekem nem jár, hogy hierarchia van és tanuljam meg a helyemet. Hozzáteszem, a többi ápolóhoz képest csak segéd volt ő is, ha a "rangot" nézem ,akkor alájuk rendelve és ők adtak volna, de ez a nővér ki akarta élni az édes hatalmi pozíciót -rajtam. Aztán még jópár piszkálást, magánéletben vájkálást kaptam. Végül, nem mentem be a következő beosztott műszakomra. Az ápolási igazgatóság nem akart elveszteni, hanem egy másik osztályra tettek. Sajnos, be kellett számolnom erről az esetről és elárultam a betanító nővér nevét -utólag megbántam. Most van egy haragosom a klinikán -aki úgy néz rám ,mint a gyilkosra. Mondjuk, ő volt velem szemét. Mi a véleményetek az egészről?



2016. márc. 5. 22:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezen ne rágódj, véletlenül se hibáztasd magad, pszichopata mind a kettő.
2016. márc. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindig azok a "főnökök" a legrosszabbak, akik alulról küzdötték fel magukat. Olyan ez mint az újgazdagok esete...


Óriási hiány van ápolókból, ha úgy szottyanna kedved és van a környéken másik klinika, akkor szerintem szeretettel várnának.

2016. márc. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted, amit tettél. Nagyon szemetek tudnak lenni az emberek, nem szabad hagyni nekik.
2016. márc. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
KÖSZI!
2016. márc. 9. 11:39
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Helyesen cselekedtél, amikor elmondtad az igazságot. Egy embernek úgy kell viselkednie, hogy bárki előtt fel merje vállalni. Az alagsoros esetnél meg Nehogy már rád legyen mérges, amiért ő helytelenül és beképzelten viselkedett!
2016. márc. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
39%

Jól tetted, nem kötelességed mindent elviselni.


Itt nálunk Németben ezért a 'kis k...'-ért még be is perelhetnéd xP

2016. nov. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért ezt nem gondoltam volna így kívülállóként, hogy egy eleve alulbecsült, ráadásul EMBERI szakmában ilyenek kerülnek... Ez nagyon elkeserítő. :/


(Nem azzal az emberrel van baj amúgy szerintem, aki alulról (tényleg) felküzdi magát, hanem azzal, aki hirtelen kerül bele akár egy kicsit is magasabb pozícióba, pláne ha csak ismertségi alapon és nem megdolgozott érte, de ez most más téma)


Nagyon is jól tetted, az én igazságérzetem is rendíthetetlen ilyen szempontból. Én is hagytam már ott munkahelyet hasonló bánásmód, meg "hierarchia érzékeltetés" miatt - hozzáteszem az beszélt velem úgy, mint egy kutyával, aki éppen akkor töltötte csak le a 3 hónapos próbaidejét-.

Sajnos valószínűleg mással is bejátssza és így viselkedik, bár ha több panaszt kap, az neki sem jó, így kénytelen lenne meghúzni magát.

Hányingerek az ilyen emberek, én ha akarnék sem tudnék így viselkedni meg alsóbbrendűként kezelni senkit sem. Sosem étettem, elég szánalmas az ilyen, ráadásul primitív is.

2016. nov. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!