Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Meddig kell kiadnia a munkálta...

Meddig kell kiadnia a munkáltatónak a 2015-ös szabadságot? Tavalyról még van 15 napom (a 20ból) amit sokadik kérésem ellenére se kaptam meg.

Figyelt kérdés

Az indok mindig sok a munka, majd. Hiába kértem írásban többx soha semmi normális válasz, majd. Vagy még az se.

Meddig kell kiadni? Mert gondolom kiadatlanul nem maradhat akármilyen sok a munka.


Másik kérdés: mi van ha tényleg nem kapom meg és ki se fizetik?


Volt itt olyan dolgozó aki 3 évig volt itt, három év alatt összesen volt 8 nap szabin (!!3 év alatt!!) és öngyilkossági kísérlete volt a pszichiátrián kötött ki. Egy komplett idegroncs egy totálkáros valaki lett itt belőle. És mindez egy minimálbéres vendéglátós meló miatt.

Nehogy aztán és is így járjak. Jó úton haladok mindenesetre-


2016. márc. 6. 21:44
 1/10 acelsziv ***** válasza:
szabadságot nem lehet átvinni következő évre- Ezt már buktad. Egyedül úgy lehet átvinni, hogy év végén elkezded és folytonossággal befejezed és elején.
2016. márc. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ki kellett volna vegyed tavaly. Minek tartogattad? Gondoltad görgeted aztán egybe kiveszed az ideivel és két hónapig nem dolgozol? :)
2016. márc. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Én betelefonálnék, hogy beteg vagyok és nem vinnék utána táppénzes papírt, utólag beírnám a jelenlétibe, hogy ott voltam. Ha ők ilyenek, akkor ez a helyes reakció.
2016. márc. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Én betelefonálnék, hogy beteg vagyok"



Ha ezt megtennéd (nem az egészet amit írtál csak pusztán annyit hogy betelefonálsz h beteg vagy) akkor többet nem kéne menni.

Itt nem lehet betegnke lenni.

Azonnal kirúgnak.

2016. márc. 7. 13:22
 5/10 acelsziv ***** válasza:
100%
Hát ha te ott maradsz egy ilyen helyen minimálbérért... Akkor nem értem, miért problémázol. Azt szivatják meg akit lehet.
2016. márc. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
És akkor jön a sírás, hogy nem lehet embert találni a vendéglátásba... hát persze, így nem. Komolyan, ha más nem, inkább menj el a Mekibe pultosnak vagy árufeltöltőnek egy nagyobb bevásárlóközpontba. Sokat szidják őket, jobbára ok nélkül. Ezeket a kiemelt cégeket folyton ellenőrzik, ők tényleg betartják a szabályokat. Van szabi, van munkaidő, van fizetés, annyi amennyi a papíron, van munkakör stb. A fizu meg annyi, ha minimálbéres vagy.
2016. márc. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 acelsziv ***** válasza:
6: De akkor nem volna miért siránkozni.
2016. márc. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért vagy még ilyen helyen. A fizetés alacsony, szabi nincs, de hogy betegen is dolgozz.. Én az ilyen helyet rég otthagytam volna, minimálbérért találsz jobbat is.
2016. márc. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Kései Sirató ***** válasza:
Miért nem fordulsz a munkaügyi bírósághoz, ha kirúgnak? A törvény téged véd, ez nem indok, hogy kirúgjon.
2016. márc. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 HaEv ***** válasza:

Idézet a munka törvénykönyvéből:

"60. A szabadság kiadása

122. § (1) A szabadságot - a munkavállaló előzetes meghallgatása után - a munkáltató adja ki.

....

(5) A szabadságot - a 125. §-ban foglaltakat kivéve - megváltani nem lehet.

123. § (1) A szabadságot esedékességének évében kell kiadni.

(2) A szabadságot, ha a munkaviszony október elsején vagy azt követően kezdődött, a munkáltató az esedékességet követő év március 31-ig adhatja ki."

Amelyik munkahely ezt nem tartja be, törvényt sért, fel lehet jelenteni a munkaügyi felügyelőségnél is - azon túl, hogy bírósághoz is fordulhatsz.

A munkaügyi felügyelőség jogi tanácsot is tud adni:

[link]

Az én tanácsom: amit már más is javasolt, a jó munkaerőre mindenhol szükség van. Keress másik munkát! Sürgősen!

Hajrá!

2016. márc. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!