Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha bírósági idézést kapok...

Ha bírósági idézést kapok tárgyalásra akkor a munkahely nem köteles engem oda elengedni ráadásul úgy, hogy nem ír ki szabadságra?

Figyelt kérdés

Hagyatéki ügy ki van tűzve a tárgyalás megjött az idézés. Nem akarnak elengednek nem érdekli őket a papír, ha nem megyek be kirúgnak.

Szabit nem vehetek ki. Sok a munka, nincs szabi. Hiába kérem.

Miközben úgy tudom nem csak hogy el kéne engedjenek hanem még szabira se írhatnának ki.


Mit tehetek ha nem akarom bukni az állásom?


2016. márc. 10. 08:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Erre azt kell válaszolni, hogy rúgjatok, indul is a feljelentès a munkaügyre.
2016. márc. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az oké na de a munkaügy tud segíteni azon ha kirúgnak? Abból nekem lesz pénzem és állásom?

Mert ha a céget megbüntetik az nagyon szép de abból nekem se pénzem se állásom nme lesz

2016. márc. 10. 10:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudsz jól kijönni ebből a helyzetből. Vagy engedsz nekik és nem mész el (ebben az esetben vérszemet kapnak és máskor is ez lesz, erre készülj fel), vagy elmész és feljelented őket a munkaügyi bíróságon. Utóbbi esetben nyerni fogsz, de valamilyen indokkal úgyis kirúgnak majd. Ha a harcot választod, kezdheted azzal, hogy adják írásba, hogy nem engednek el. Nem árt, ha viszel magaddal diktafont is. Ha meg az állásod fontosabb, akkor maradj csendben, mást nem tehetsz.
2016. márc. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Biztató kilátások. Mivel hagyatéki az ügy így akkor is elmegyek ha elengednek ha nem, és akkor meg kirúgnak.
2016. márc. 10. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!