Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek azokról az...

Mi a véleményetek azokról az emberekről, egy nagy halom rendezetlenségben dolgoznak?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy favágó módszerrel operálnak, nem érdekli őket, hogy a munkájukban valami mögöttes rendszer legyen, ok-okozati kapcsolatok, egyszerűen csak addig "ütik a vasat", míg kész nem lesz az adott munka...valahogyan...


Persze ha reprodukálni kéne az eredményt, akkor megáll a tudomány, mivel teljesen átláthatatlan rendszerben vitték végig a munkát. A legkisebb módosításból is bebukhat a dolog, szedett-vetett tákolmány, amit kiadnak a kezükből.


Kb tini koromban voltam ilyen, mikor még zenéltem, és ugyanígy tudatlanságból tákoltam össze a zenéimet...az alkalmazott processzek/hangok/stb 60%-a teljesen feleslegesen voltak benne a projektekben, csak ugye akkor még én is csak az eredményre mentem, nem arra, hogy rend legyen és kézben tartató legyen a rendszer.


A kérdés apropója az, hogy 25 évesen át kellett vennem egy 10 év után leköszönő mérnök munkáját és a munkakör átadás gyakorlati haszna kereken nulla volt, mert ez az ember megszokásból csinált mindent és nem gyakorlati meggyőződésből.


És én meg sorba jöttem rá a miértekre, mert ezeket nem mondta el. De úgy gondolom sok embert ez nem is érdekel, egyszerűen csak utánozni, tákolni, ezt a legegyszerűbb, gondolkodásra nincs idő.


2016. márc. 12. 13:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ez ugy volt h elmondtam bizalmasan a vezetonek emailben, aki felolvasta azonnal a munkaltatonak, aki behivott... es kert, ne tegyem.
2016. márc. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Engem multkor beloktek vkihez, akit szgepes munkakorre vettek fel, h tanitsam meg excelezni.

Mondtam oke kapcsolja be a gepet.

3 perc utan eluntam, megmondtam, hol a gomb.

Nagy nehezen elinditotta az exvelt, majd benyogte: engem nyomaszt a cellak ilyen vegtelen uressege.


Es akkor azt hittem, hasba szurom magam.

2016. márc. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

En sosem ertettem h ezeket hogyan nem szurik ki allasimterjun...


Engem bezzeg mindem helyrol elküldtek mert nem tetszett az aurám nekik

2016. márc. 15. 23:47
 14/19 anonim ***** válasza:
En most megorultem nektek :) nagyon kinlodom attol, h a motivacios es az energiaszintem ennyire mas, es orulok, h van rajtam kivul mas is ilyen helyzetben, mert mar foldonkivulinek ereztem magam
2016. márc. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

De figyi az a munkaltatot nem erdekli h te mit tudsz csak az h az o elképzeléseit ki tudja megvalositani lehetoleg minel hamarabb


Tehat ilyen szempontbol az egyen teljesitmenye vagy motivacioja lenyegtelen.

2016. márc. 16. 07:59
 16/19 anonim ***** válasza:

Nalunk ez igen is meg nem is. A vezetok olyanok, h bizonytalanok, mert szakmailag nem ertenek 100%-osan a feladathoz (pl. jogi vegzettsege van mondjuk egy radioallomasnal). Szoronganak es haragszanak azokra, akiknek a tudasara ra vannak szorulva, marpedig jelenleg ra vannak, de ez mondjuk egy masik problema.


Nalunk olyanok a feladatok, mint egy hatalmas fogaskereklancsorozat. Meg vagy love, ha a sorban elotted levo nem csinalja a dolgat. Elengedhetetlen, h legalabb egy kicsit ertse es erdekelje a munkakore - de ez sajnos, nincs meg.

2016. márc. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
De tenyleg bocs h igy kozbekotyogtam :) nem akarom szetoffolni a beszelgezeseteket ;)
2016. márc. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Amugy tok igazad van abban, h a kivalasztasi sziszteman nagyon sok mulik.
2016. márc. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Na, vajon mi a véleményem arról, aki a fejemben felállított rend(szer)hez képest rendetlen? A kérdésedben a válasz.

Csak nem értem, mi ebben a felháborító, ha onnan nézem, hogy az emberek bizony ilyenek, mint a mérnököd. Ha vesznek egy eszközt, stb., nem kívánják tanulmányozni a működését, használatát, hanem ahogy összejön.

2016. márc. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!