Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Március 14 és 15-re hogyan...

Március 14 és 15-re hogyan írhattak ki két nap szabadságot?

Figyelt kérdés

Március 14-et ledolgoztuk márc 5-én márc 15 meg ünnep = 0 nap szabadság.

Mégis kiírtak mindenkinek két napot!

Rákérdezni nem tanácsos mert lehet az volt az utolsó kérdés amit munkaviszonyban tettem fel…

mit tehetek akkor? Szokásos? Megszoksz vagy megszöksz?


2016. márc. 17. 12:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Én azért rákérdeznék, lehet elírás is.
2016. márc. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Törvénysértés! Munkaügyi feljelentést kell tenni! Amiért nem "tanácsos"...na ezért merik megtenni.
2016. márc. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

"Törvénysértés! Munkaügyi feljelentést kell tenni! Amiért nem "tanácsos"...na ezért merik megtenni."


Így van. Ezért nem fogom én se megtenni. Állásomat bukom ha megteszem így inkább lenyelem. Az összes többi dolgozóhoz hasonlóan.

2016. márc. 17. 13:45
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

"...mert lehet az volt az utolsó kérdés amit munkaviszonyban tettem fel..."

"...Állásomat bukom ha megteszem..."

Na most akkor melyik? A lehet, vagy a tuti? Kicsit úgy hangzik, mintha már magadnak magyaráznád, miért jobb, ha benyeled.

Csakhogy akkor még sokat fogsz nyelni a életben. A gond, hogy ez olyan falat, ami méreg, mégsem távozik hátul.

Fogjatok össze, ti kollégák, hányan vagytok? Ha mindenkit kirúgnak, gondolom a főnökség sem pikkpakk vesz fel újakat, addig meg áll a meló; szóval talán jobb eséllyel tekintik elírásnak az esetet, és javítják. De nem kellene görcsösen kapaszkodni egy ilyen munkába - jó, elhiszem, hogy nehéz; így viszont hagyjátok magatokat kiszolgáltatni, és az ilyen főnök (már ha nem tévedés történt) olyan, mint a rossz gyerek, feszegeti a határokat, hogy minél kevesebb költésen minél többet csikarjon ki belőletek - és azért teszi, mert nem ütközik ellenállásba. Nem érdemes egy ilyen kezébe adnod az életed. Én lépnék a helyedben.

2016. márc. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem, amikor néhány évvel ezelőtt azért emelték a bruttó béreket, hogy a nettó ne csökkenjen. Akkor én érettségis minimálbért kaptam, és a módosításkor 1Ft-tal kevesebbet írtak tévedésből. Lehet vitatkozni, hogy mi az, 1Ft, de az a helyzet, hogy ha kaptak volna egy ellenőrzést, megütötték volna a bokájukat ennyi miatt is, nagy cégről van szó. Én akkor elmentem az illetékesekhez jelezni a problémát, nem arról kevésről van szó, de mégis, ha már törvényileg szabályozva van, akkor annak kell szerepelnie. Javították, nem lett belőle semmi bajom.

Miért is ne szólhatnál? Először csak cégen belül. Ha nyilvánvaló, hogy valamit el akarnak sumákolni, akkor meg feldobod őket, és keresel másik munkát, van jobb. Én az olyan munkáltatót, aki a dolgozói kárára csal, nem sajnálom.

2016. márc. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

"Én az olyan munkáltatót, aki a dolgozói kárára csal, nem sajnálom."


Én se sajnálom csak amíg ebből az állásból élek és zéró esély találni másikat addig le kell nyelni bármit, mert élni kell valamiből.

Büszkeséggel nem lehet fizetni a boltban.

2016. márc. 17. 18:26
 7/22 anonim ***** válasza:
Ezzel a hozzáállással szerintem meg is érdemlitek.
2016. márc. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem biztos, hogy törvénysértés

milyen munkarendben dolgozol?

2016. márc. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
51%
Szia! ... Ünnepnapra szabadság napot kiírni "törvényesen" semmilyen indokkal sem lehet.
2016. márc. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha egy üzem folyamatosan megy, ott nincs ünnepnap meg vasárnap meg karácsony, hanem munkanapok meg szabadnapok vannak. Pl. a repülőtér ilyen munkahely. Ha nem ilyenben vagy (erre utal a "14-ét ledolgoztuk"), akkor törvényellenes.
2016. márc. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!